Yamaha FGX-820 C BL - gitara elektroakustyczna

2233.00 zł
Idź do sklepu
Music Center
Music Center

ul. Chwaliszewo 64
61-105 Poznań

tel: +48 61 222 49 19
www.musiccenter.com.pl
Napisz email

Opis produktu:

Yamaha FGX-820 to podstawowy model gitary elektroakustycznej wywodzący się ze stajni koncernu Yamaha. Instrument ten jest spadkobiercą najlepszych rozwiązań legendarnych gitar akustycznych z połowy lat 60. XX w - gitar FG-150 i FG-180. Przez ponad 50 lat poszukiwań i stosowania innowacji możemy dzisiaj cieszyć się świetnie wykonanymi i brzmiącymi instrumentami. W FGX-820 zastosowano litą, świerkową płytę wierzchnią, rozszerzając dzięki temu możliwości brzmieniowe. Na uwagę zasługuje także zastosowanie drewna mahoniowego na bokach i tyle gitary, które poprawia słyszalność i dynmikę środkowego pasma, dając ciepłe, bluesowe brzmienie. Poprawiono także ożebrowanie wewnątrz pudła rezonansowego, które nie tylko dodatkowo wzmacnia konstrukcję, ale także wspomaga rezonans wypełniając brzmienie. Ponadto model wyposażony jest w podsiodełkowe piezo, analogowy, legendarny już przedwzmacniacz akustystyczny zaprojektowany przez Yamaha SYSTEM66 oraz cutaway, aby wygodniej wykonywać najtrudniejsze solówki. FGX-820 jest jednym z najpopularniejszych modeli z rodziny gitar elektroakustycznych Yamaha, tak samo chętnie wybieranym przez amatorów, jak i profesjonalistów.

Instrument oferuje:
Tradycyjny westernowy korpus
Nowoczesne, opracowane przez inżynierów z koncernu Yamaha, ożebrowanie wzmacniające konstrukcję oraz możliwości rezonansowe korpusu.
Płyta wierzchnia wykonana z litego świerku
Boki i tył wykonane z mahoniu
Wygodny, wąski gryf
Podsiodełkowe piezo wraz z legendarnym przedwzmacniaczem SYSTEM66
Cutaway w celu ułatwienia dostępu do wyższych progów
Jakość Yamaha w przystępnej cenie
Music Center Poznań

SeriaFGX
Kształt pudła rezonansowegoDreadnought
Płyta rezonansowaLity świerk
Boki i płyta spodniaMahoń
PodstrunnicaPalisander
SzyjkaNato
Menzura650 mm
Ilość progów20
MostekPalisander
KluczeYamaha Die-Cast, chromowane
PrzedwzmacniaczSystem 66 Przetwornik SRT
KontroleryVolume, Low, Mid, High, Mid frequency, tuner
Dodatkowe daneSzerokość siodełka: 43 mm Znaczniki podstrunnicy: kropki Ożebrowanie w kształcie półokręgów (Scalloped Bracing), dzięki któremu brzmienie instrumentu jest głośniejsze i bogatsze w niskim i średnim paśmie.
WykończeniePołysk
KolorBlack (BL)
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz