"Teatr na Wodzie" - kolejna rekrutacja - PRACA NA STATKU

27 grudnia 2018 / 11:58

O możliwości pracy jako realizator oświetlenia na potężnych statkach pasażerskich ostatnio robi się coraz głośniej. Nic dziwnego, gdyż taki rodzaj turystyki znacznie rozwija się na przestrzeni ostatnich lat, a technologia wykorzystywana na takich, “wodnych miastach” i to wszelakiego rodzaju - nie tylko ta wykorzystywana w rozrywce - daje naprawdę przeogromne możliwości. 

Prócz profesjonalnego środowiska pracy, wycieczkowiec otwiera nam perspektywę na podróże w najdalsze zakątki świata. 

O możliwości “zaciągnięcia się na pokład” dowiedziałam się parę lat temu i od pierwszego momentu decyzja o podróży połączonej z możliwością zaawansowanego podszkolenia się w systemach MAlighting i pracy z timecode zaczęła nabierać wyraźniejszych barw. W lecie ubiegłego roku zdecydowałam się wysłać aplikację i po niespełna miesiącu miałam spotkanie w siedzibie firmy w Berlinie. Po pomyślnie zakończonej rozmowie wstępnej sprawdzono kilka praktycznych umiejętności programowania na konsoletach GrandMA 2. Potem zostały formalności*(szkolenia on-line, badania medyczne) których ze względu na wiele międzynarodowych przepisów było całkiem sporo. Przy dużej motywacji można jednak wszystko, czego potrzebujemy, zebrać w ciągu kilku dni. Przez cały formalny proces jesteśmy przeprowadzani w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze, będąc szczegółowo informowanym o warunkach kontraktu, jak i samym życiu na statku. 

 [img:1]

Mój kontrakt rozpoczął się 4 grudnia w Dubaju. Opóźnienia lotu spowodowały, że utknęłam jeden dzień na Ukrainie, ale mimo takiej wpadki zostałam profesjonalnie “dostarczona” na statek. Czekało mnie 3 miesiące rejsu po Zatoce Omańskiej i Morzu Arabskim. W Lutym dotarliśmy do Indii, gdzie zatrzymaliśmy się na Goa i w Bombaju, a wczesną wiosną przepłynęliśmy Kanał Sueski, dobiliśmy do Jordanii i Izraela, zwiedzając następne niemalże całe wybrzeże Europy. W pół roku odwiedziłam 21 krajów. 

Na tych, którzy lądują na pokładzie po raz pierwszych czeka całkiem spory pakiet szkoleń dotyczących bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej czy ewakuacji, a potem w ciągu całego kontraktu odbywają się regularne ćwiczenia, utrwalające zdobytą wiedzę. 

Na statku floty Mein Shiff, gdzie miałam okazję pracować odpowiadałam za duży teatr. Był on wyposażony w kilkadziesiąt nowoczesnych jednostek oświetleniowych od Martina, kilkadziesiąt jednostek oświetleniowych od Robe, pełnowartościowy system MA Lighting, GrandMa 2 Full size z zestawem dedykowanych procesorów oraz system Pandora Cooluxdo obsługi multimediów. Teatr wyposażony jest w duże ruchome ekrany ledowe, konstrukcje mogące poruszać się w trakcie spektaklu oraz dodatkową ruchoma automatykę sceniczną. 

[img:3]

[img:4]

Wszystkie show zaprogramowane są w pełnym timecodzie, a jako operator odpowiadasz za ich prawidłowy przebieg. Na statku regularnie pojawiają się gościnnie artyści oraz organizowane są wydarzenia tematyczne, zarówno dla pasażerów, jak i załogi, na których masz szansę wykazać się swoja kreatywnością. 

Przez pierwsze dwa tygodnie jesteś wdrażany przez osobę, która kończy kontrakt na Twoim stanowisku we wszystkie szczegóły Twojej pracy, jak i życia na statku. 

Mimo różnorodności kultur (na moim statku mieliśmy crew z ponad 40 krajów świata) na statku nie ma żadnej ksenofobii, rasizmu czy nietolerancji na tle seksualnym. Polityka “zero tolerancji” dotyczy jednak używek, co jest restrykcyjnie przestrzegane, jak i limitowi na spożywanie alkoholu. 

Na statku pracujemy codziennie, ale nie w każdy dzień odbywają się spektakle teatralne. W dniach, w których np. wymieniają się turyści w teatrze odtwarzane jest np. nocne kino lub krótka powitalna prezentacja. Nie zabraknie Ci więc czasu na zwiedzanie. 

Zdecydowałam się na półroczny kontrakt, choć nnajkrótsze zaczynają się od 2 miesięcy. Jako ciekawostkę wspomnę, że przy każdym kontrakcie przysługuje możliwość odwiedzin przez bliskiego lub członka rodziny. 

Po pomyślnie zakończonym kontrakcie odebrałam sporo zapytań od potencjalnych zainteresowanych dotyczących samej pracy, jak i życia na statku, więc mam nadzieje tym artykułem odpowiedziałam na kilka z nich. 

 

Zasady rekrutacji

W najbliższych dniach odbywa się rekrutacja na kolejny rok. Potencjalni kontraktorzy spotkają się na castingu 3-go stycznia w Gdańsku w klubie b90. Wysłanie CV jest jednak niezbędne do przejścia pierwszego etapu rekrutacji. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowanych pracą na statku wyślij swoje CV wraz ze zdjęciem i numerem telefonu na adres e-mail info@teatrnawodzie.pl w temacie wpisując INFOLIGHT, po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.teatrnawodzie.pl 

 

[img:2]

 

Pozostałe aktualności oświetleniowe

PS TEATR nowym dystrybutorem Elation w Polsce

PS TEATR nowym dystrybutorem Elation w Polsce

Elation Professional ma przyjemność ogłosić, że specjalizująca się w technologii scenicznej firma Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR została nowym...

Light GO! GO LED BAR 240/10 w nowej dostawie Show System

Light GO! GO LED BAR 240/10 w nowej dostawie Show System

Profesjonalny LED bar o dużej mocy GO LED BAR 240/10 ma być świetnym i przystępnym cenowo narzędziem do dekorowania wszelkiego rodzaju powierzchni za pomocą...

Całkowicie wymienne źródło LED w ruchomej głowie?

Całkowicie wymienne źródło LED w ruchomej głowie?

Całkowicie wymienne źródło LED w ruchomej głowie? Tak to możliwe i będziecie mogli przekonać się o tym podczas targów PLASA 2019, gdzie właśnie takie urządzenie zaprezentuje firma Robe lighting.

Sharp wprowadza interaktywne wyświetlacze 4K Big Pad

Sharp wprowadza interaktywne wyświetlacze 4K Big Pad

Firma Sharp wypuściła na rynek gamę interaktywnych wyświetlaczy 4K Big Pad PN-TH1 z technologią dotykową InGlass, zintegrowanym komputerem z systemem...

Oświetlenie architektoniczne LED od Prolight

Oświetlenie architektoniczne LED od Prolight

Prolight Group wprowadza na rynek oprawę zewnętrzną LEDJ Spectra QX40 Pixel IP, która wykorzystuje technologię czterokolorową z diod LED 40 x 10 W RGBW, w połączeniu z pięciosegmentowym, niezależnym sterowaniem.

Nowe głowice Cameo trafiają do kolejnej firmy oświetleniowej

Nowe głowice Cameo trafiają do kolejnej firmy oświetleniowej

Nowe oświetlenie to 28 reflektorów LED OPUS S5, które cechuje ogromna moc światła 17 500 lm, liniowa korekta CTO i szeroki zakres zoomu od 6° do 46°.

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz