PORADNIK: Jak stosować mikrofon na gęsiej szyi w ramach systemu bezprzewodowego?

PORADNIK: Jak stosować mikrofon na gęsiej szyi w ramach systemu bezprzewodowego?

24 listopada 2016, 00:00
autor: Audio-Technica Blog

Mikrofony bezprzewodowe są bardzo popularne, stosowane wszędzie tam, gdzie mikrofon musi być mobilny, nie ma możliwości prowadzenia kabli lub konieczne połączenia nie są dostępne.

Audio-Technica proponuje kilka różnych rozwiązań stosowania mikrofonu na gęsiej szyi w systemie bezprzewodowym.

 

Opcja 1: System 10 Pro z transmiterem ATW-T1007

Cyfrowy, bezprzewodowy System 10 Pro operuje w zakresie 2.4 GHz. System ten radzi sobie bezbłędnie w tłumie. Jednym z elementów Systemu 10 Pro jest transmiter ATW-T1007, który pozwala na podłączenie do systemu standardowego mikrofonu XLR na gęsiej szyi, np. modelu U857QL.

Transmiter ATW-T1007 dostarcza 12V napięcia stałego phantom, co w zupełności wystarcza by zasilić większość mikrofonów na gęsiej szyi, w tym modele z serii UniPoint i Engineered Sound. Transmiter, w zależności od potrzeb użytkownika, oferuje trzy tryby pracy przycisku mute. Stosowanie ATW-T1007 i mikrofonu na gęsiej szyi do bezprzewodowej transmisji audio do odbiornika Systemu 10 Pro to świetne rozwiązanie.

 

[img:1]

Audio-Technica ATW-T1007

 

Opcja 2: U857ALcW

Używanie prostego adaptera do podpięcia mikrofonu na gęsiej szyi, jak PRO 48Q do transmitera UniPak nie zadziała, gdyż napięcie bias dostarczane przez transmiter nie jest wystarczające.

Audio-Technica stworzyła więc mikrofon U857ALcW, w którym jest użyty ten sam element mikrofonowy co w U857, odpowiednio skonfigurowany do pracy z napięciem bias. 4-pinowy konektor Hirose, który znajduje się w transmiterze UniPak, zapewnia możliwość szybkiego i łatwego podpinania mikrofonu na gęsiej szyi do systemu bezprzewodowego.

 

[img:2]

Audio-Technica U857ALcW

 

Powyższe opcje są najbardziej rekomendowane, ale Audio-Technica ma w swojej ofercie więcej tego typu rozwiązań (np. do systemu ATCS-60 również można bezprzewodowo podłączać mikrofony na gęsiej szyi). Tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tego typu podłączeniach, zapraszamy do kontaktu z firmą Konsbud Audio, dystrybutorem Audio-Techniki w Polsce.

Pozostałe poradniki Urządzamy małe studio / stanowisko do video montażu Temat własnego studia nagrań tli się w wielu głowach aktywnych muzyków, a także jest często niespełnionym marzeniem wielu „ex” muzyków, którzy wybrali inną ścieżkę kariery. I tak jak grzyby po deszczu w ostatniej dekadzie mamy wysyp... PORADNIK: Systemy liniowe - projektowanie i strojenie Głównym celem niniejszego przewodnika jest przedstawienie podstawowych wytycznych oraz objęcie wszystkich podstawowych kroków niezbędnych do zaprojektowania i optymalizacji liniowego systemu audio z użyciem subwooferów. Dokument ten... Jak zostać realizatorem dźwięku? Niestety, to nie będzie szybki poradnik typu "pięć sposobów na..." jak zostać realizatorem dźwięku. Jeśli jeszcze cię nie rozczarowałem, zaparz sobie herbatę i usiądź wygodnie, tak byś mógł tę historię chłonąć całym sobą PORADNIK: Jak pozbyć się echa przy korzystaniu z mikrofonu USB? Pytanie: Jak wyeliminować echo podczas korzystania z mikrofonu USB? Odpowiedź: Jako dumny posiadacz zupełnie nowego mikrofonu USB, jesteś podekscytowany wszystkimi udogodnieniami, w tym brakiem długich kabli do podłączenia do interfejsu... FELIETON: Asertywnie zniekształcając rzeczywistość W rodzinnej Wenezueli wyprodukował wiele topowych albumów dla Caramelos de Cianuro, Viniloversus i Desorden Público, a w 2009 roku jego współpraca z Los Amigos Invisibles zdobyła nagrodę Latin Grammy Award za album Commercial. We... PORADNIK: Optymalizacja projektu w programie DAW Cyfrowe stacje robocze umożliwiają nam również optymalizację ustawień pod kątem konkretnej sesji. W zależności od tego, nad jakim materiałem pracujemy, możemy odpowiednio przygotować nasze cyfrowe środowisko. Przyjrzyjmy się kluczowym...
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz