Co wpływa na brzmienie perkusji? - warsztaty perkusyjne Cz. IV

Co wpływa na brzmienie perkusji? - warsztaty perkusyjne Cz. IV

16 kwietnia 2021, 09:00
autor: Paweł Ostrowski

Brzmienie wynika też w dużej mierze z tego czym - i kim - się inspirujemy, czyli jaka muzyka kształtuje nasz muzyczny światopogląd, mówiąc wprost - “co nas najbardziej kręci w graniu”.

 

 

Baza inspiracji i fascynacji to temat nieograniczony i to myślę w muzyce jest najpiękniejsze. Stale pojawiają się nowe zespoły i właściwie zawsze możemy natrafić na te stare, ale dla nas nowe, bo artystów-muzyków na tym świecie nie brakuje i życia by nam nie wystarczyło aby dotrzeć do całej muzyki, którą skrywają zakamarki tego świata.

 

[img:1]

 

Słuchając tego co lubimy, analizujmy brzmienie, zadając sobie pytanie “dlaczego ten perkusista brzmi właśnie tak?” i “jak wynika to z jego techniki?”, “w jaki sposób uderza?”, itd.

Każdy buduje sobie swoją bazę referencyjną, czyli odnośników muzycznych, które go kształtują - komponuj swoją listę płyt, które miały i mają na Ciebie największy wpływ muzyczny. Z wiekiem zmieniają się preferencje, pojawiają się też nowi wykonawcy, ale zawsze miło wraca się do swoich starych, ulubionych przed laty nagrań (no i wracają wspomnienia, bo płyta,którą słuchało się kiedyś zwykle wywołuje skojarzenia z wydarzeniami z tamtego okresu… :).

 

To co jesteśmy w stanie ulepszyć i zmieniać na korzyść brzmienia: 

 

 

Pozostałe poradniki PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu Prędzej czy później każdy nabiera ochoty na nagrywanie siebie za zestawem perkusyjnym. Na początku wystarcza nam telefon, jednak z czasem przychodzi czas na lepsze brzmienie. Sprawdźcie koniecznie jakie urządzenia wybraliśmy w naszym... Czy Miotełek Perkusyjnych używa się tylko w jazzie? Miotełki Perkusyjne od zawsze kojarzone były przede wszystkim z muzyką jazzową. W obecnych czasach z racji ewolucji muzyki oraz szeroko pojętej techniki perkusyjnej - pogląd ten już nie obowiązuje. Ilość modeli miotełek perkusyjnych... Czy warto kupować tanią perkusję? (porady eksperta) Wszystko co tanie, zazwyczaj jest gorsze. Niezbyt drogi instrument jest w wielu przypadkach jedynym wyborem. Jednak czy warto kupić taki sprzęt zamiast dołożyć trochę więcej do lepszego instrumentu?   1. Nowe gotowe zestawy perkusyjne... Obowiązkowa lista rzeczy dla perkusisty Rozpoczęcie nauki gry na perkusji wiąże się, nie tylko z przeznaczeniem pewnej ilości czasu, ale również środków finansowych. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się każdemu początkującemu muzykowi.     1. Pałki perkusyjne... PORADNIK: Pad perkusyjny - jak wybrać najlepszy? Pierwszym etapem przy rozpoczęciu nauki gry na perkusji jest zakup pałek oraz pada perkusyjnego. Początkujący perkusiści bardzo często nie wiedzą co będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Poniższy poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości...
PORADNIK: Czy trzeba kupować drogie statywy perkusyjne? Stwierdzenie "droższe = lepsze" bardzo często ma odzwierciedlenie w wielu dziedzinach życia. W kontekście statywów perkusyjnych nie do końca tanie musi być złe, co postaramy udowodnić za chwilę. Sprawdźcie koniecznie co będzie najlepszym...