PORADNIK: Jak wyeliminować echo podczas korzystania z mikrofonu USB?

PORADNIK: Jak wyeliminować echo podczas korzystania z mikrofonu USB?

31 stycznia 2020, 07:00

Pytanie: Jak wyeliminować echo podczas korzystania z mikrofonu USB?

Odpowiedź: Jako dumny posiadacz zupełnie nowego mikrofonu USB, jesteś podekscytowany wszystkimi udogodnieniami, w tym brakiem długich kabli do podłączenia do interfejsu nagrywania! Z laptopem w ręku, możesz obsługiwać przenośne, małe studio nagrywania lub być podcasterem! Więc, wszystko jest ustawione, masz słuchawki na miejscu, wciskasz REC i... "Hej, co to za echo słyszę?”

Zanim porozmawiamy o echu, porozmawiajmy krótko o tym, jak działa mikrofon USB. Nie wchodząc w wiele technicznych wyjaśnień, pomyślmy o zwykłym mikrofonie jako o urządzeniu analogowym, podczas gdy mikrofon USB ma wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy (konwerter A-D). Dlaczego jest to takie ważne? Mikrofon analogowy jest używany głównie do nagłaśniania instrumentów, dźwięków na żywo - do systemu nagłośnieniowego lub systemu wideokonferencyjnego audio/video. Mikrofon analogowy może być również używany do nagrywania dźwięku w systemie komputerowym, ale potrzebny jest dodatkowy (kosztowny) sprzęt do konwersji analogowego sygnału audio na format cyfrowy, który jest zrozumiały dla programu komputerowego. Mikrofon USB ma wbudowany konwerter analogowo-cyfrowy, więc wystarczy podłączyć mikrofon do komputera i uruchomić program do nagrywania lub komunikacji.

 

[img:1]

 

Echo, które słyszysz jest spowodowane opóźnieniem. Kiedy mówisz do mikrofonu USB, sygnał analogowy jest konwertowany na cyfrowy za pomocą wyżej wymienionego konwertera A-D. Proces ten zajmuje trochę czasu, powodując niewielkie opóźnienie zwane latencją. Dodając do opóźnienia konwersji A-D wszelkie efekty cyfrowe, które można wprowadzić za pomocą oprogramowania DAW, problem może stać się jeszcze bardziej wyraźny.

Co więc zrobić, by zminimalizować lub wyeliminować to echo? Po pierwsze, jeśli nie musisz absolutnie słyszeć własnego głosu podczas mówienia do mikrofonu, wyłącz monitoring wejścia mikrofonu w swoim programie do nagrywania. Nadal możesz słyszeć dowolną wcześniej nagraną treść przez swoje słuchawki, ale nie swój własny głos.

 

[img:2]

 

Inną skuteczną metodą jest użycie mikrofonu, który pozwala na monitorowanie wejścia mikrofonu zanim przejdzie on przez procesor dźwięku analogowo-cyfrowego. Jednym z mikrofonów, który daje taką możliwość jest chociażby AT2020USB+ od Audio-Technica. Używając tego typu mikrofonu możesz usłyszeć swój głos całkowicie nieprzetworzony i bez żadnych opóźnień. Jest to niezwykle korzystne, jeśli śpiewasz wraz z nagraną ścieżką muzyczną.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub chciałbyś otrzymać więcej informacji o mikrofonie Audio-Technica USB, skontaktuj się z działem rozwiązań audio Audio-Technica.

 

Pozostałe poradniki Urządzamy małe studio / stanowisko do video montażu Temat własnego studia nagrań tli się w wielu głowach aktywnych muzyków, a także jest często niespełnionym marzeniem wielu „ex” muzyków, którzy wybrali inną ścieżkę kariery. I tak jak grzyby po deszczu w ostatniej dekadzie mamy wysyp... PORADNIK: Systemy liniowe - projektowanie i strojenie Głównym celem niniejszego przewodnika jest przedstawienie podstawowych wytycznych oraz objęcie wszystkich podstawowych kroków niezbędnych do zaprojektowania i optymalizacji liniowego systemu audio z użyciem subwooferów. Dokument ten... Jak zostać realizatorem dźwięku? Niestety, to nie będzie szybki poradnik typu "pięć sposobów na..." jak zostać realizatorem dźwięku. Jeśli jeszcze cię nie rozczarowałem, zaparz sobie herbatę i usiądź wygodnie, tak byś mógł tę historię chłonąć całym sobą FELIETON: Asertywnie zniekształcając rzeczywistość W rodzinnej Wenezueli wyprodukował wiele topowych albumów dla Caramelos de Cianuro, Viniloversus i Desorden Público, a w 2009 roku jego współpraca z Los Amigos Invisibles zdobyła nagrodę Latin Grammy Award za album Commercial. We... PORADNIK: Optymalizacja projektu w programie DAW Cyfrowe stacje robocze umożliwiają nam również optymalizację ustawień pod kątem konkretnej sesji. W zależności od tego, nad jakim materiałem pracujemy, możemy odpowiednio przygotować nasze cyfrowe środowisko. Przyjrzyjmy się kluczowym...
Jak nastroić system audio? - złote zasady realizacji dźwięku Przedstawiamy Wam relację ze spotkania z realizatorami dźwięku, którzy opowiedzieli podczas SoundEdit w Łodzi o złotych zasadach realizacji dźwięku live oraz niezbędnych narzędziach do strojenia systemu nagłośnienia. Obaj nasi...
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz