Sekrety: STUDIO BEJF RECORDS (hip-hop) odc. 2

Sekrety: STUDIO BEJF RECORDS (hip-hop) odc. 2

6 kwietnia 2022, 10:00
autor: Daniel Zimerman

Zapraszamy na kolejny odcinek  Sekrety Studia , zrealizowany w studiu Bejf Records, specjalizującym się w muzyce hip-hopowej i elektronicznej. Rozmawiamy z właścicielem i realizatorem Wojtkiem Szołdra, który odkryje ciekawostki związane z jego pracą.

Studio Bejf Records zlokalizowane jest w Zabrzu i gości artystów hip-hopowych, ale także związanych z szeroko pojętą elektroniką. Ciekawa rozmowa o tym jak pracuje się Wojtkowi w systemie "in the box" - czyli całość nagrania realizowana jest w oprogramowaniu DAW z użyciem wtyczek i instrumentów wirtualnych. 

Odcinek 2: Wojtek Szołdra I Bejf Records 

 

ZOBACZ CAŁY FILM

Polub nasz kanał - INFOMUSICFilms

 

Pytamy Wojtka m.in o:

  • Jakie masz problemy podczas sesji nagraniowych — podczas gdy większość artystów hip-hop'owych nagrywa u siebie w domu?

  • Jak pomagasz artystom, aby złapali to "flow" w studiu?

  • Jakie są zalety i wady nagrywania audio w domu?

  • Sesje online z artystami - jak to przeprowadzasz u siebie?

  • Czy dzielisz się swoim doświadczeniem artystycznym z muzykami?

  • Czy nie skończą się pomysły na produkcje muzyki hip-hop?

  • Jak ci się pracuje w systemie "in the box" w DAW? 

  • Widzę u ciebie footswitch, do czego go używsz?

  • Korzystasz z wielu monitorów jako referencji?

 

Zobacz także odcinek 1 - Marek Walaszek I Addicted To Music Records

 

Sesja z planu filmowego:

[img:3]

[img:1]

Sądzimy, że m.in. Yerba Mate jest sekretem studia :-)

[img:2]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

A teraz jesteśmy tego pewni :-)

 

Odwiedź studia: 

Bejf Records

https://www.facebook.com/BejfRecords/ 

 

Kosa Buena Studio

https://www.facebook.com/kosabuenastudio/

Pozostałe poradniki PORADNIK: Przedwzmacniacze mikrofonowe do 1.000 zł - Cz.II Jak już wspomniano w poprzedniej części cyklu o przedwzmacniaczach mikrofonowych, funkcjonują trzy rodzaje tych urządzeń. Poprzednio omówiono tzw. boostery, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału o 10-30 dB, by móc wstępnie... Po co przedwzmacniacz mikrofonowy do studia? Wszystko o przedwzmacniaczu mikrofonowym do studia. Kiedy jest potrzebny, do jakich mikrofonów, jakie są rodzaje przedwzmacniaczy, co to są boostery mikrofonowe oraz jakie są najbardziej popularne. Poznaj opinię eksperta
"Sekrety Studia" Przedstawiamy nową serię video prosto ze studiów nagraniowych w Polsce - odc. 1 Rozpoczynamy nowy cykl filmów Sekrety Studia , realizowany w polskich studiach nagraniowych. Wspólnie z realizatorem Rafałem Kossakowskim i właścicielem Kosa Buena Studio odwiedzamy najciekawsze studia w Polsce.
Poradnik: Wybieramy nagłośnienie dla zespołu muzycznego, DJ Nagłośnienie dla zespołu weselnego czy estradowe należy do najczęstszych pytań jakie kierowane są do redakcji. Postanowiliśmy pomóc Wam i zaproponować rozwiązania kolumn, które sprawdzą się na koncercie, weselu, evencie
PORADNIK: Wybieramy monitory do studia nagrań - Cz.II W zakresie monitorów studyjnych mamy obecnie wyjątkowo szeroki wybór. Zanim jednak zaczniemy przyglądać się konkretnym modelom, warto sprecyzować, czego naprawdę oczekujemy?  Nie ulega wątpliwości, że powinniśmy wybrać monitory aktywne,... PORADNIK: Wybieramy mikser audio dla zespołu Mikser audio, konsoleta, stół – to najpopularniejsze branżowe określenia na jeden z kluczowych elementów systemu nagłośnieniowego praktycznie każdego zespołu, imprezy – od niewielkiej prezentacji, po koncerty i festiwale
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz