PORADNIK: Wybieramy cajon do 700 zł

PORADNIK: Wybieramy cajon do 700 zł

20 września 2023, 09:00
autor: Mateusz Wiewióra

Cajon w wielu przypadkach może z powodzeniem zastąpić cały zestaw perkusyjny. Multum opcji na rynku nie pomaga w idealnym wyborze instrumentu. Dziś postaramy się zamieścić najlepsze propozycje zamykające się w kwocie 700 zł.

 

1. Schlagwerk CP107 X-One Fingerprint Cajon

Instrument o bardzo oryginalnym wyglądzie. Front został wykonany z brzozy, a pudło rezonansowe z ich 8 warstw. Wymiary instrumentu to 30 × 30 × 50 cm.

Link do sklepu

 

[img:1]

 

2. Meinl Snarecraft Cajon SC80AB 

Rozmiary cajona to 11 3/4" × 18" × 11 3/4". Na froncie wykorzystano Almond Birch, natomiast korpus to 7 warstwowa brzoza bałtycka (Betula pendula, 9 mm). Wyposażony w dwa zestawy sprężyn oraz zaokrąglone górne rogi w celu większego komfortu.

Link do sklepu

 

[img:2]

 

3. Schlagwerk CP160 X-One Hard Coal Stripes Cajon

Front to brzoza z fornirem Hard Coal Stripes, a samo pudło rezonansowe to 8 warstw brzozy. Wymiary dosyć klasyczne jak na cajon - 30 × 30 × 50 cm. W kwestii sprężyn postawiono na 2 × 20 strun. X-One to najprzystępniejsze cenowo modele renomowanej marki Schlagwerk. Mimo iż cena jest wyjątkowo atrakcyjna, jest to prawdziwy instrument. W dodatku produkowany w głównej siedzibie marki - Niemczech. 

Link do sklepu

 

[img:3]

 

4. Meinl HCAJ1AWA

Profesjonalny instrument w bardzo przystępnej cenie. Precyzyjnie wykonany, posiada regulowane górne rogi, by poszerzyć możliwości brzmieniowe. Świetnie nadaje się jako substytut perkusji lub samodzielny instrument nie tylko w muzyce flamenco, ale w każdym stylu muzycznym świata. W przypadku panelu głównego wybrano amerykański biały jesion. Wymiary: 30 × 30 × 44 cm.

Link do sklepu

 

[img:4]

 

5. Gewa Pure Cajon Club Salsa F830.110

Przy produkcji przedniej płyty postawiono na Zebrano, dzięki czemu instrument prezentuje się imponująco. Cajony firmy Club Salsa cechują się naprawdę świetną jakością wykonania oraz brzmieniem. 

Link do sklepu

 

[img:5]

 

 6. Santa Cruz Cajon Dark Natural

Cajon wykonany w pełni w naszym kraju. Standardowe rozmiary 30 × 30 × 49 cm, a korpus to kombinacja sklejek 12 i 15 mm. Struny gitarowe jakie wykorzystano dają możliwość strojenia kluczem ampulowym. Płyta rezonansowa to sklejka brzozowa 5-warstwowa wykończona fornirem Exotic.

Link do sklepu

 

[img:6]

 

7. KG Cajon BSP FS FMC3 Route 66 Fixed Snare

Powyższy cajon nie tylko super brzmi, ale również bardzo gustownie wygląda. Wymiary instrumentu - 48.5 × 30 cm. Efektowna wielokolorowa płyta czołowa z ilustracją w stylu vintage, a korpus wykonany z płyty MDF.

Link do sklepu

 

[img:7]

 

8. Cajon Meinl TOPCAJ1EB Slaptop

Opatentowany instrument firmy Meinl zaprojektowany tak, aby umożliwić oparcie go na kolanach i grę w pozycji wyprostowanej. Dźwięk ukierunkowany jest do słuchaczy, a instrument umożliwia wydobywanie niskich i wysokich tonów. Płyta rezonująca wykonana z brzozy bałtyckiej (Betula pendula), natomiast powierzchnia gry -  Espresso Burst.

Link do sklepu

 

[img:8]

 

Warto przypomnieć video poradnik,
który zrealizowaliśmy wspólnie z Robertem Słuckim 

Pozostałe poradniki
PORADNIK: Kanały perkusyjne na YouTube warte uwagi Internet otworzył wszystkim masę możliwości w zakresie pozyskiwania wiedzy oraz inspiracji za instrumentem. Oprócz treści, za które trzeba zapłacić, jest dostępna naprawdę duża ilości materiałów bezpłatnych. W związku z tym...
PORADNIK: Rodzaj pałki a brzmienie Obecny świat roztacza przed nami multum możliwości w wielu dziedzinach życia. W sytuacji kiedy jedynym ograniczeniem są pieniądze - powstaje dużo pytań, które wymagają odpowiedzi. Dziś postaramy się wyjaśnić wpływ rodzaju pałek...
PORADNIK: Proste piosenki do zagrania na perkusji - Cz.3 Początkujący perkusiści mają często problem ze znalezieniem prostych piosenek do zagrania. Na szczęście z pomocą dla nich stworzyliśmy już z 3 poradnik dotyczący prostych piosenek. Zapraszamy do lektury!     1. Miley Cyrus - Flowers...
Ochrona słuchu, czyli jakie rozwiązanie wybrać? Zdrowie ma się tylko jedno - to powiedzenie, które jest znane każdemu. W kwestii słuchu sprawa przedstawia się podobnie, więc warto zadbać o jego ochronę zanim będzie za późno. Poniżej przedstawiamy kilka metod, jak odpowiednio zająć się... PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu Prędzej czy później każdy nabiera ochoty na nagrywanie siebie za zestawem perkusyjnym. Na początku wystarcza nam telefon, jednak z czasem przychodzi czas na lepsze brzmienie. Sprawdźcie koniecznie jakie urządzenia wybraliśmy w naszym... Czy Miotełek Perkusyjnych używa się tylko w jazzie? Miotełki Perkusyjne od zawsze kojarzone były przede wszystkim z muzyką jazzową. W obecnych czasach z racji ewolucji muzyki oraz szeroko pojętej techniki perkusyjnej - pogląd ten już nie obowiązuje. Ilość modeli miotełek perkusyjnych...