Poradniki

PORADNIK: Zjawisko martwych dźwięków Zjawisko ?martwych dźwięków?, złe brzmienie oraz przydźwięki w gitarach, martwe dźwięki lub martwe pola (ang. dead spots) zwane potocznie wśród gitarzystów ?wilkami? dotyczą praktycznie wszystkich instrumentów... PORADNIK: Po czym poznać suchą gitarę? W wielu obszarach Stanów Zjednoczonych niska wilgotność powietrza panuje przez cały rok. Przykładowo rejon Gór Skalistych, gdzie znajdują się takie miasta jak Phoenix, Reno, Las Vegas czy Tucson, notuje niemal stale... Przedwzmacniacze Jeśli masz kartę muzyczną i mikrofon to jeszcze za mało by coś zarejestrować. Dźwięk musi w jakiś sposób dostawać się do komputera. Jeśli nagrywasz sygnał z instrumentu klawiszowego, cd czy innego sprzętu który ma wyjścia liniowe to nie ma... Właściwości ludzkiego słuchu By skutecznie realizować dźwięk musisz być świadomy właściwości ludzkiego słuchu w czym pomaga ten artykuł. Klarowność w masteringu Artykuł przedstawiający jak uzyskać klarowność w masterignu.
FELIETON: Rozmowy o muzyce, gitarze i nie tylko - Cz. I Witam serdecznie wszystkich sympatyków gitary w pierwszej odsłonie "Rozmów o muzyce, gitarze i nie tylko". Dzięki zaproszeniu i uprzejmości portalu Infomusic.pl postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące...
CIEKAWOSTKI: Historia gitary elektrycznej Cz.I W tym dziale postaramy się rozszerzyć Waszą wiedzę na temat sprzętu gitarowego zaczynając od gitar, przez wzmacniacze i różnego typu efekty, a kończąc na tym jak to wszystko się do siebie ma, w jaki sposób z tego... PORADNIK: Jaka gitara i dla kogo? A więc chcesz grać na gitarze... i bardzo dobrze! Nauka gry na jakimkolwiek instrumencie to bardzo budujące doświadczenie. Poprawia elastyczność myślenia, zwiększa kreatywność a umiejętności jakie nabędziesz nie... CIEKAWOSTKI: Historia gitary Zanim zaczniesz uczyć się grać na swojej gitarze dobrze jest się coś o niej dowiedzieć. Gitara wywodzi się z rodziny instrumentów strunowych, mających swoje początki w czasach starożytnych. Pierwsze gitary z...
VIDEO: Perkusyjne porady Tomasza Łosowskiego Podstawowe rady to time, time i jeszcze raz time. Wiąże się to z zakupem maszyny perkusyjnej, przychodzeniem na lekcje i z realizowaniem ćwiczeń - mówi perkusista i naczyciel, Tomasz Łosowski.
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz