Roland AIRA: premiera nowych instrumentów do gry na żywo!

18 lutego 2014 / 11:00

[img:1]

Długo musieliśmy czekać aby owiana tajemnicą, długo szykowana premiera Rolanda ujrzała światło dzienne. Mowa o tajemniczym projekcie AIRA, wokół którego krążyło wiele zapowiedzi video, informacji, zdjęć po których można było jedynie domyślać się na co możemy się szykować.

Ten marketingowy zabieg napewno firmie się opłacił, gdyż wyczekiwanie na wyjaśnienie tajemniczego hasła sięgnęło zenitu i wszyscy znali już temat Airy nie wiedząc tak naprawde o co w nim do końca chodzi. Od piątku już wszyscy wiemy! Roland zaprezentował grupę czterech wyjątkowych instrumentów przeznaczonych do gry na żywo.

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi informacjami na temat instrumentów poniżej. Dla cierpliwych mamy także niespodzianke. Już wkrótce pierwszy test tych instrumentów an łamach portalu Infomusic.pl. Bądźcie znami a napewno go nie przegapicie!

Jej korzenie sięgają samych początków muzyki elektronicznej – oto AIRA, nowa seria produktów zaprojektowanych, by sprostać rosnącym potrzebom dzisiejszych muzyków elektronicznych. Na scenie czy w studiu, AIRA oferuje nową generację nowatorskich brzmień i współczesnych funkcji kontrolnych.

Podczas gdy komputery wciąż dominują  w dzisiejszym świecie produkcji muzyki, artyści poszukują inspiracji w charakterystykach brzmieniowych i satysfakcji z pracy z tradycyjnym, analogowym sprzętem. Produkty AIRA stawiają nacisk na spontaniczną kreatywność i bezpośredni kontakt z instrumentem – czerpiąc z tradycyjnych instrumentów elektronicznych – przy jednoczesnej płynnej integracji ze współczesnymi środowiskami produkcji komputerowej.

Za autentyczne brzmienie i reaktywność produktów AIRA odpowiada nowa technologia Analog Circuit Behavior (ABC). Technologia ta wiernie odwzorowuje zarówno brzmienie, jak i niepowtarzalne wrażenie kontaktu z „żywymi” instrumentami -  wliczając w to kilka absolutnych klasyków od Roland.

Poza imponującym brzmieniem i współczesną wszechstronnością, AIRA oferuje cechy kluczowe dla żywiołowych wykonawców i zapalonych poszukiwaczy brzmień – solidną konstrukcję, prostą i intuicyjną obsługę i uderzający wygląd.

AIRA łączy w sobie organiczne brzmienie i działanie ACB z nowoczesnymi efektami jak choćby Scatter , czy przemyślaną integracją ze współczesnymi komputerami i platformami DAW przez USB. Seria AIRA oferuje kreatywną wolność, klasyczne brzmienie i niekwestionowaną, współczesną funkcjonalność.  

VT-3 Voice Transformer

Agresywnie przetworzone wokale są częstym elementem w obecnej muzyce elektronicznej, ale tworzenie tych efektów i zastosowanie ich na żywo było zawsze wielkim wyzwaniem - aż do teraz. Z VT-3 Voice Transformer, możesz płynnie zmieniać wysokość i formant w czasie rzeczywistym, bez trudu dodawać mocno przetworzone dźwięki wokalne do twojej muzyki w studiu lub na scenie. Ponadto VT-3 świetnie się prezentuje i integruje z innymi produktami z serii AIRA.

VT-3 Voice Transformer podobnie jak VT-1 pozwala zmieniać głos ludzki w czasie rzeczywistym, nie tylko na robota kobietę czy mężczyznę, ale także dowolnie zmieniać formant i wysokość dźwięku. Pokładowy reverb, pamięć na 3 różne ustawienia oraz USB audio/MIDI uzupełniają wachlarz możliwości tego procesora dźwięku.

[img:2] [img:3] [img:4]

 

 


TR-8 Rhythm Performer

TR-8 jest maszyną rytmiczną dla wykonawców, którzy cenią legendarny dźwięk i wibrację TR-808 i TR-909 z nowoczesnymi funkcjami i możliwościami. Brzmienie kreujące style muzyczne, klasyczne efekty, bezprecedensowe sterowanie patternami na żywo i solidne, intuicyjne sterowanie na żywo.

TR-8 Rhythm Performer to następca kultowej maszyny perkusyjnej TR-808 i TR-909, teraz wzbogacona o dodatkowe efekty (w tym scatter)  i możliwość przetwarzania sygnałów zewnętrznych, a także USB audio/MIDI. Jak wszystkie produkty AIRA, TR-8 posiada łatwość sterowania i szybkość dostępu do każdego parametru, które sprawiają, że jest to idealne narzędzie do grania na żywo.

[img:5] [img:6] [img:7]

 

 


TB-3 Touch Bassline

Bazując na dobrze znanym i uznanym TB-303, nowy TB-3 TouchBassline jest syntezatorem basowym przygotowanym do gry na scenie z autentycznym brzmieniem i intuicyjnym sterowaniem zaprojektowanym do gry. TB-3 zawiera bezbłędny charakter jego poprzednika, zapakowany w nowoczesną konstrukcję z ekranem dociskowym, który uprzyjemnia grę i programowanie.

TB-3 Touch Bassline podobnie jak legendarny TB-303 jest sequencerem krokowym i modułem basowym w jednym, ale teraz oprócz dotykowego ekranu na którym można układać sekwencje, instrument wyposażony jest także w efekty, a zakres brzmień znacznie wychodzi poza zwykłe i niezwykłe basy. Dzięki wbudowanemu modułowi efektów można uzyskać również leady, arpeggia, staby i wiele innych brzmień. Tu również obowiązkowa komunikacja USB audio/MIDI znalazła się na pokładzie.

[img:8] [img:9] [img:10]

 

 


SYSTEM-1

W latach 70, Roland wypuścił SYSTEM 100, SYSTEM 100M, oraz prawie mityczny SYSTEM 700. Te modularne i semi-modularne syntezatory zachwalane są do dnia dzisiejszego za ich elastyczność i charakter dźwiękowy. W duchu tych poprzedników, SYSTEM-1 otwiera nowe drzwi z pamiętną elastycznością i dostępem do szerokiej palety brzmień z wyrazistym, bezbłędnym charakterem kojarzonym z syntezatorami Roland od prawie czterech dekad.

SYSTEM-1 Cztero oscylatorowy syntezator z wyrazistym, tłustym brzmieniem, który posiada sterowanie każdym parametrem z pozycji panelu. Arpeggiator ze scatterem umożliwia efektowne zagęszczanie rytmu w modnym teraz stylu. 2 filtry (jeden zmienny, drugi zawsze HPF), Crusher, delay, reverb, USB audio/MIDI.

[img:11] [img:12] [img:13]

Producent

Dystrybutor

Roland Polska Sp. z o.o. ul. Kąty Grodziskie 16B 03-289 Warszawa

Pozostałe aktualności studyjne

Arturia MiniLab MkII - Kompaktowy kontroler w mrocznym wydaniu

Arturia MiniLab MkII - Kompaktowy kontroler w mrocznym wydaniu

MiniLab MkII to wysokiej jakości kontroler, dzięki któremu uzyskacie pełen dostęp do wirtualnych instrumentów i kontrolę nad swoim oprogramowaniem. Teraz...

Arturia przedstawia V Collection 7

Arturia przedstawia V Collection 7

Arturia zapowiedziała najnowszą edycję ich flagowej antologii legendarnych syntezatorów i instrumentów - V Collection 7. Na całość składają się 24...

AKG K245: Nowe słuchawki dla profesjonalistów już w sprzedaży

AKG K245: Nowe słuchawki dla profesjonalistów już w sprzedaży

70-letnie doświadczenie AKG połączone z najnowszymi technologiami koncernu Harman zaowocowały nowymi słuchawkami studyjnymi K245, które dedykowane są...

Novation aktualizuje firmware Circuita do wersji v1.8

Novation aktualizuje firmware Circuita do wersji v1.8

Kolejny etap w rozwoju Novation Circuit. Aktualizacja oprogramowania pokładowego v1.8 wprowadza cztery nowe funkcje, które z pewnością przyniosą korzyści...

Trzy nowe kompresory studyjne od Arturia dostępne do pobrania

Trzy nowe kompresory studyjne od Arturia dostępne do pobrania

Po sukcesie debiutanckich software’owych efektów w 2018 roku, specjaliści Arturia postanowili stworzyć pakiet kultowych kompresorów - wprowadzając 3 rzadkie,...

Novation aktualizuje oprogramowanie syntezatora Bass Station II

Novation aktualizuje oprogramowanie syntezatora Bass Station II

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego dla Bass Station II dodaje pięć innowacyjnych nowych funkcji. Wszystkie one zostały opracowane w odpowiedzi...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz