IK Multimedia iRig Keys I/O - Klawiatury sterujące z interfejsem audio

26 października 2017 / 12:00

Firma IK Multimedia zaprezentowała nową serię klawiatur sterujących iRig Keys I/O z 25 lub 49 pełnowymiarowymi klawiszami i zintegrowanym wysokiej jakości interfejsem audio.

Urządzenie oferuje 24-bitowy dźwięk o częstotliwości próbkowania 96 kHz, wejście combo do podłączania sygnału liniowego, instrumentalnego lub mikrofonowego (z możliwością włączenia zasilania fantomowego), symetryczne wyjście liniowe i wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, idealne do korzystania z najnowszych urządzeń Apple, takich jak iPhone 7.

 

[img:1]

 

iRig Keys I/O ma wszystkie cechy i funkcje, jakich możesz oczekiwać od wysokiej klasy klawiatury, w tym dynamiczne, kolorowe pady i programowalne, dotykowe suwaki, przyciski oraz pokrętła zawarte w ultraprzenośnej formie. Zawiera wszystko, co jest niezbędne do tworzenia gotowych produkcji muzycznych. Jest niezrównana pod względem szybkości i prostoty podłączania i konfiguracji.

 

Wbudowany, profesjonalny interfejs audio

iRig Keys I/O jest obecnie jedyną serią klawiatur sterujących na rynku, z profesjonalnym interfejsem audio 24 bity/96 kHz. Ogranicza to okablowanie do minimum i sprawia, że konfiguracja jest szybka i prosta, tak jak „plug and play”.

 

 

W przypadku nagrywania wejście typu combo obsługuje źródła 1/4" i XLR, a dzięki preampowi klasy A zapewnia najlepszą możliwą do uzyskania jakość dźwięku dla mikrofonów dynamicznych i pojemnościowych (w tym zasilanych fantomowo - 48V), instrumentów liniowych oraz gitar i basów.

W przypadku zastosowań „live” symetryczne wyjście stereo 1/4" pozwala na prowadzenie długich kabli bezpośrednio do zestawu nagłośnienia lub miksera, co jest idealnym rozwiązaniem dla klawiszowców i DJ-ów. Wszystko to sprawia, że iRig Keys I/O jest idealnym narzędziem twórczym do wykorzystania w studiu lub na scenie, w każdej sytuacji, zapewniającym wygodniejsze i przystępniejsze cenowo rozwiązanie

 

[img:2]

 

Sterowanie dotykiem

Począwszy od szybkiej klawiatury syntezatorowej, ulepszonej w stosunku do wszystkich poprzednich klawiatur IK, iRig Keys I/O zawiera wszystkie kontrolery/regulatory, których można oczekiwać od wysokiej klasy klawiatury sterującej.

Oba modele wyposażone są w przyciskane pokrętło Volume/Data, 4 dotykowe pokrętła w dwóch bankach (ogółem 8 kontrolerów) i 8 kolorowych, dynamicznych padów. Dostępne są także 2 w pełni programowalne, dotykowe paski sterujące, standardowo działające jako regulatory (koła) pitch-bend i modulacji. Pełen zestaw dostępnych kontrolerów uzupełnia sekcja transportu i przycisków. Wszystkie pokrętła, suwaki i przyciski są czułe na dotyk (wykorzystują technologię pojemnościową), co zapewnia superszybkie działanie i natychmiastowe informacje zwrotne, wystarczy zwykłe dotknięcie, aby wyświetlić wartości powiązanych parametrów.

 

[img:3]

 

Prawdziwe „plug-and-play”

Dzięki temu, że jest urządzeniem z certyfikatem Apple MFi (wyprodukowany dla iPhone’a i iPada) i dzięki wbudowanemu interfejsowi audio, iRig Keys I/O działa od razu po wyjściu z opakowania ze wszystkimi urządzeniami z iOS, wyposażonymi w port Lightning, w tym z najnowszą generacją iPhone'a 7, który nie jest wyposażony w gniazdo wyjścia audio.

Dołączony kabel Lighting pozwala na łatwe współdziałanie typu plug-and-play z urządzeniami Apple iOS, a kabel USB umożliwia podłączenie do komputera Mac lub PC. iRig Keys I/O bezproblemowo współpracuje z popularnymi programami DAW, takimi jak GarageBand, Logic, Ableton Live i inne.

 

[img:5]

 

Można go wszędzie zabrać

iRig Keys I/O w wersjach 25 i 49-klawiszowych to obecnie najmniejsze kontrolery z pełnowymiarowymi klawiszami na rynku. Stanowi to ogromną zaletę przy pracy w studiu lub przy ograniczonym miejscu. Są także idealne dla podróżujących muzyków, nie tylko ze względu na ich kompaktowe wymiary, lecz także dlatego, że są o 25% lżejsze od bezpośrednich konkurentów.

Co więcej, iRig Keys I/O może być zasilany przez USB, opcjonalny zasilacz zewnętrzny (który jednocześnie zasila urządzenie iOS) lub przy pomocy baterii 4xAA do mobilnej produkcji muzyki w każdym miejscu.

 

[img:4]

 

W zestawie pełen pakiet oprogramowania

iRig Keys I/O w wersji 25-klawiszowej zawiera pakiet oprogramowania i aplikacji o wartości ponad 550 $/€, a wersji 49-klawiszowej - o wartości 750 $/€. Jest to niezrównany zestaw oprogramowania, umożliwiający pełną produkcję muzyczną w programie DAW lub komponowanie i nagrywanie w takich programach jak GarageBand. Obie wersje (25- i 49-klawiszowa), zawierają program DAW Ableton Live 9 Lite, brzmieniową i rytmiczną stację roboczą z ponad 5000 brzmień (43 GB) - SampleTank 3, zestaw do miksu i masteringu T-RackS 4 Deluxe z 9 korektorami i procesorami dynamiki oraz syntezator vintage Syntronik Pro-V. Ponadto użytkownicy iPhone'a i iPada otrzymują pełną wersję SampleTank. Dodatkowo, wersja 49-klawiszowa dostarczana jest wraz z Miroslav Philharmonik - orkiestrową stacją roboczą na komputery Mac/PC z wersją mobilną na iOS.

Oprócz ogromnego zestawu oprogramowania, iRig Keys I/O dostarczany jest z 4 bateriami AA, kablami Mini-DIN -> USB i Mini-DIN ->Lightning i statywem/uchwytem do iPhone'a i iPada.

 

Producent

IK Multimedia IK Multimedia www.ikmultimedia.com

Dystrybutor

AUDIOSTACJA ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Pozostałe aktualności studyjne

NAMM'19: Neumann pokazał swoje pierwsze słuchawki studyjne

NAMM'19: Neumann pokazał swoje pierwsze słuchawki studyjne

Neumann.Berlin poszerza swoje portfolio: na targach NAMM w Anaheim, USA, firma zaprezentowała swoje pierwsze, zamknięte słuchawki studyjne NDH 20, łączące...

TC Helicon GoXLR - Streamingowy mikser dostępny w sprzedaży

TC Helicon GoXLR - Streamingowy mikser dostępny w sprzedaży

GoXLR określany jest przez producenta jako rewolucja w świecie transmisji online, stworzona z myślą o youtuberach, influencerach i graczach online. Dotąd nie...

BioTek w składzie Novation Sound Collective

BioTek w składzie Novation Sound Collective

Firma Novation, znana z produkcji szerokiego zakresu kontrolerów, syntezatorów i grooveboxów przedstawia zbiór wtyczek Sound Collective. Od teraz każdy, kto...

Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku ze wsparciem Focusrite

Uniwersytet Muzyczny w Białymstoku ze wsparciem Focusrite

Wysokiej jakości dźwięk, szybkość i łatwość w użytkowaniu to trzy aspekty, które Focusrite postawił sobie za cel przy produkowaniu urządzeń do produkcji...

NAMM'19: Nowe interfejsy Arturia - nowe możliwości!

NAMM'19: Nowe interfejsy Arturia - nowe możliwości!

Na targach NAMM Show 2019 francuska Arturia zaprezentowała nowe dodatki do rodziny interfejsów audio - AudioFuse Studio oraz AudioFuse 8Pre.   AudioFuse...

Audiotech: 5 lat gwarancji na monitory studyjne Eve Audio

Audiotech: 5 lat gwarancji na monitory studyjne Eve Audio

Eve Audio wyróżnia nie tylko dźwięk, któremu można zaufać, ale również poczucie bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem jest wydłużenie okresu gwarancji do 5...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz