RELACJA: 11 Festiwal Soundedit 2019

30 października 2019 / 11:14

W minioną niedzielę 27.10 dobiegła końca 11 edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi. Festiwal ten jest wyjątkowym na skalę krajową wydarzeniem, organizowanym od 2009 roku, będącym miejscem spotkań i platformą komunikacji i edukacji dla producentów i realizatorów dźwięku, artystów, menedżerów i innych profesjonalistów z branży muzycznej, a także fanów, pasjonatów i adeptów powiązanych dziedzin.


Program festiwalu Soundedit to trzy główne grupy wydarzeń: bogata część artystyczna, czyli liczne wieczorowe koncerty cenionych polskich i zagranicznych gwiazd; przyznanie nagród Człowieka ze Złotym Uchem z uroczystą galą oraz sesjami Q&A z uhonorowanymi artystami i wreszcie część edukacyjna, dla nas najbardziej interesująca, z intensywnym programem szkoleniowym w szerokim spektrum realizacji i produkcji dźwięku. Za wielki wkład pracy w zróżnicowany i atrakcyjny program należy dziękować organizatorom, czyli Maciejowi Werkowi oraz Fundacji Art Industry.

 Łukasz Błasiński (77Production, organizator)

[img:1]

[img:7]

[img:2]

 

Nagroda „Człowieka ze Złotym Uchem” to statuetka przyznawana za wybitne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej – biorąc pod uwagę grono uhonorowanych nią postaci, nie można odmówić jej prestiżu. W tym roku w gronie laureatów znaleźli się Steve Albini, Mick Harvey, Craig Leon, Jan Borysewicz i Stanisław Soyka. Organizator zadbał, by dać uczestnikom możliwość spotkania z laureatami w formie godzinnych paneli z dyskusją i pytaniami z publiczności, a także chwilą na zdobycie autografu czy wspólne zdjęcie.

Festiwal odbywał się w dniach 24 – 27.10 w Łodzi, w bardzo blisko położonych od siebie hotelach DoubleTree by Hilton, Focus oraz klubie Wytwórnia. Po czterodniowym pobycie musimy przyznać, że organizacja oraz poziom przekazywanych treści stoją tu na bardzo wysokim poziomie. Soundedit to doskonała okazja do rozwoju umiejętności i wiedzy realizatorskiej, a także szansa bezpośredniego kontaktu z najnowszymi i powszechnie wykorzystywanymi w branży rozwiązaniami technologicznymi, popartymi wiedzą i doświadczeniem czołowych realizatorów i techników. Co więcej, dostęp do znakomitej większości wykładów i warsztatów jest darmowy dla wszystkich chętnych.

 Merlijn Van Veen (Meyer Sound) - prowadzący szkolenie z zakresu strojenia systemów nagłośnieniowych

[img:3]

[img:8]

[img:21]

[img:4]

Paweł Danikiewicz (Polsound) - omawiający praktyczne aspekty systemów bezprzewodowych 

Z oczywistych względów to właśnie na części warsztatowej skupiliśmy się najbardziej i już teraz polecamy wszystkim realizatorom, niezależnie od poziomu doświadczenia, wizytę na przyszłej edycji. Tematyka szkoleń była bardzo szeroka i dotyczyła m.in. akustyki pomieszczeń, pomiarów i adaptacji akustycznej, zasilania i bezpieczeństwa energetycznego, podstawowych narzędzi realizacji dźwięku (konsole, mikrofony, monitory, procesory, systemy bezprzewodowe), miksu estradowego i studyjnego w DAW, masteringu, przygotowania i kalibracji liniowych systemów nagłośnieniowych i wielu innych zagadnień.

Osobny dział stanowiły również prezentacje produktowe i warsztaty, przede wszystkim z nowych i aktualnych konsolet Midas, Yamaha, DiGiCo, Allen&Heath czy Avid. Na szczególny ukłon zasługują tutaj organizatorzy w postaci Łukasza Błasińskiego z firmy 77Production oraz Pawła Zachanowicza z Yamaha Commercial Audio Polska. 

Maciej Błachnio (Yamaha Polska), Pawel Zachanowicz (Yamaha Polska) - współorganizator

[img:14]

[img:15]

Michał Niezbecki (SoundTrade), Antoni Paluszkiewicz (MUSIC Tribe)
- podczas prezentacji nowej konsolety Midas Heritage-D 96-24

 

Kolejne podziękowania dla polskich dystrybutorów sprzętu pro-audio, a więc Polsound, Konsbud Audio, SoundTrade, Yamaha, Lauda Audio, firma nagłośnieniowa PogoArt, którzy dostarczyli na festiwal bogactwo wyposażenia (poza wymienionymi konsolami mieliśmy tu do czynienia m.in. z systemami liniowymi Meyer Sound, systemami bezprzewodowymi Shure Axient Digital, nagłośnieniem d&b Soundscape, czy monitorami studyjnymi Genelec). Sprzęt był do dyspozycji uczestników, wraz z bardzo rzetelnie przygotowanymi i życzliwymi specjalistami, którzy często powtarzali „Jesteśmy tutaj dla was”. Odpowiadali na wszystkie techniczne pytania, a warsztaty choćby z nowych konsol estradowych odbywały się w kameralnym gronie i każdemu chętnemu umożliwiały własnoręczny kontakt z urządzeniem i miks materiału.

Dodatkowym plusem była również sala dedykowana dla badań audiometrycznych, gdzie każdy uczestnik mógł w ciągu 10 minut zbadać sobie słuch wraz z omówieniem wyników.

 

Ralf Zuleeg (Dyrektor działu wsparcia technicznego w d&b audiotechnik)

[img:10]

[img:9]

[img:6]

 

Podczas festiwalu odbylo się także spotkanie PITE (Polskiej Izby Techniki Estradowej) zrzeszającej właścicieli firm rentalowych (nagłośnienie, oświetlenie, sceny i zadaszenia), na którym dyskutowano o celach i zadaniach izby.    

[img:13]

Wszystkim profesjonalistom, a także przede wszystkim adeptom i pasjonatom realizacji dźwięku i muzyki polecamy odwiedzić festiwal Soundedit w przyszłym roku. To intensywne cztery dni, dające możliwość nabycia mnóstwa wiedzy i inspiracji do dalszego rozwoju w gronie topowych zawodowców. Przedstawiamy naszą krótką video- i fotorelację z tegorocznej, 11. edycji festiwalu Soundedit i jeszcze raz dziękujemy organizatorom, dystrybutorom, prelegentom i specjalistom produktowym za tak solidnie przygotowane wydarzenie. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

[img:16]

Sławomir Pogorzała - właściciel PogoArt

[img:19]

Arkadiusz Wielgosik (Polsound) opisujący zasadę działania systemu Klang 

[img:17]

Jerzy Kubiak, inżynier systemu w firmie Fotis Sound podczas wywiadu dla Infomusic

[img:18]

Krzysztof Polesiński - inżynier systemu, projektant systemów nagłośnieniowych,
realizator dźwięku
 - zawsze uśmiechnięty :-)

 

Autor: Maciej Żulczyk
Autorzy zdjęć: Krzysztof Kowalski, Daniel Zimerman

więcej: soundedit.pl

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

D&B Audiotechnik D&B Audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybutor

Producent

Dystrybutor

Producent

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybutor

Producent

AVID Venue AVID Venue www.avid.com/us

Dystrybutor

Producent

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybutor

LAUDA AUDIO www.lauda-audio.pl
+48 (58) 555 06 60
Audio Plus Sp. z o.o. www.audioplus.pl
+48 22 732 16 00
Aplauz Sp. z o.o www.aplauzaudio.pl
+48 (22) 751 42 39
Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com
+48 607 690 106 +48 695 939 995
TOMMEX www.tommex.pl
+48 (22) 853 58 02

Pozostali dystrybutorzy

M. Ostrowski sp. j. ul. Muzyczna 1 55-330 Błonie

Pozostałe aktualności studyjne

Blustream pokazał transmiter ścienny HDBaseT z USB-C

Blustream pokazał transmiter ścienny HDBaseT z USB-C

W ofercie firmy Blustream pojawiły się pierwsze transmitery HDBaseT w formie paneli ściennych. Są to również jedne z niewielu dostępnych na rynku rozwiązań...

Teenage Engineering PO-137 Rick and Morty!

Teenage Engineering PO-137 Rick and Morty!

Teenage Engineering ogłosił dostępnośc nowego, limitowanego Pocket Operatora! Jest to syntezator PO-137, będący owocem współpracy z Justinem Roilandem –...

M2 i M4 - nowe interfejsy audio od MOTU

M2 i M4 - nowe interfejsy audio od MOTU

Amerykańska firma MOTU wprowadza do sprzedaży budżetowe interfejsy audio o parametrach niespotykanych w urządzeniach tej klasy cenowej. Słowo „budżetowe”...

Wyraź siebie wraz z Audiotech - Startuje Black Specials!

Wyraź siebie wraz z Audiotech - Startuje Black Specials!

Długie zimowe wieczory to idealny czas na działanie w zaciszu swojego studia, aby na sezon letni przygotować sporo dobrego materiału! Także najwyższy czas...

Palmer MONICON XL - studyjny kontroler monitorów już w sklepach

Palmer MONICON XL - studyjny kontroler monitorów już w sklepach

Po pierwszej prezentacji produktu na targach NAMM Show 2019 w kalifornijskim Anaheim oraz niemieckiej premierze na targach Prolight + Sound we Frankfurcie...

Arturia aktualizuje V Collection do wersji 7.1

Arturia aktualizuje V Collection do wersji 7.1

Arturia wypuściła najnowszą aktualizację do V Collection sygnowaną jako 7.1, która dodaje sporo usprawnień i sprawia, że ta legendarna kolekcja jest jeszcze...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz