Test - Alphard Magnum 345X i ET-69 MV PRO

9 marca 2009 Tagi: alphard, magnum 345x, et-69 mv pro
Autor testu: andrzej-modrzejewski-zdjecie Andrzej Modrzejewski
Dostarczył: ALPHARD SOUND TECHNOLOGY ETPAlphard to firma, której współzałożycielem jest Tomasz Modliński, z siedzibą w Grójcu. Tomasz Modliński jest też konstruktorem, którego projekty są realizowane w postaci produktów finalnie zbudowanych w Chinach. Seria Magnum jest dedykowana przede wszystkim dla zespołów muzycznych, do klubów, dyskotek.

Otrzymałem do testowania dwie kolumny głośnikowe z serii Magnum 345Xi mikrofon dynamiczny ET-69 MV PRO.

 
 

Magnum 345X

Magnum 345X to kolumna głośnikowa pełno pasmowa wysoka na 1,24 metra, szeroka na 0,465 m i głęboka na 0,525 m. Podstawą tego urządzenia jest trapez. System głośników jest trój podziałowy i składa się z dwóch 15 - sto calowych MW – 15 po 300W, każdy pracujący w paśmie basowym. Zintegrowany system średnio-wysoko tonowy oparty został na głośniku 6,5 cala o mocy 110W (seria Hannibal 6 ) oraz driver z jedno calowym wylotem z serii MT 17. Oba głośniki zostały zmontowane w jednej konstrukcji z tworzywa sztucznego, posiadającego dwie oddzielne tuby.

Magnum 345X posiada zwrotnicę pasywną z zabezpieczeniem przed spaleniem głośnika średnio-tonowego i oddzielnie dla drivera. Wewnątrz kolumny znajdujemy materiał służący do wytłumienia oraz konstrukcję poziomą łączącą ściany boczne, przednią i tylną w celu zmniejszenia rezonansów własnych.

Całość kolumny jest obita materiałem w kolorze czarnym, wodoodpornym, a front zabeziecza przed uszkodzeniem mechanicznym głośników, stalowa siatka. Boczne ściany posiadają po jednym uchwycie - bardzo ergonomicznym. Tylna ściana została wyposażona w miseczkę w złącza typu speakon 2 sztuki i typu jack 2 sztuki.

Istnieją też wersje lakierowane tej samej kolumny.

Mikrofon ET-69 MV PRO

Drugą pozycją podczas przeprowadzenia testów był mikrofon dynamiczny z serii ET-69 MV PRO. Jest to produkt formatu nieco większego od znanych mikrofonów, ale przy ciężarze wynoszącym 250 g można tej różnicy nie zauważyć.

Jak podaje producent urządzenie to charakteryzuje się pasmem przenoszenia od 50Hz do 16 kHz i impedancji 370 ohm.

Mikrofon ten jest sprzedawany w eleganckiej walizce aluminiowej z kablem XLR-XLR o długości 6 m, a dołączone pierścienie gumowe w ilości 3 sztuk w różnych kolorach pomagają rozróżnić użytkowników podczas eksploatacji.

Jednocześnie amortyzują ewentualne uderzenia. Wkładka mikrofonowa jest doskonale zawieszona w obudowie eliminując do minimum zewnętrzne uderzenia, które mogłyby być dalej przenoszone przez zestaw aparatury nagłaśniającej.

Membrana tej wkładki posiada większą średnicę niż większość znanych produktów.

 
 
WRAŻENIA Z TESTU:


Postanowiłem podczas testu użyć powermixera Yamahy z serii EMX-5000. Końcówka mocy tego urządzenia wynosi 2 x 500W przy 4 ohm co stanowi zalecenia Alpharda co do obciążalności. Mnie się wydaję, że z powodzeniem można użyć końcówek 2x 700W przy 4 ohm w klasie Crest 7001 lub z zasilaczem impulsowym o mocy 2 x 1000 W przy 4 ohm, stosując kable głośnikowe - których producentem jest tez Alphard - o przekroju 2x 2,5 mm kw i długości około 15m każdy.

Po podłączeniu zestawu wyżej wymienionego i ustawieniu wszelkich korektorów w pozycji 0 okazało się, że mam okazję usłyszeć szerokie pasmo przenoszenia przez mikrofon.

Całość brzmi bardzo selektywnie i posiada bardzo dobrą dynamikę. Zastąpienie mikrofonu typu ET-69 MV PRO innym o uznanej reputacji, powodowało spadek sygnału i trzeba było, zwiększyć czułość kanału o sporą ilość decybeli.

Niestety barwa i dynamika porównywalnego mikrofonu spadła wyraźnie w dół. Zdaję sobie sprawę, że impedancja 370 ohm ET-69 MV PRO powoduje większy napięciowo sygnał, co przekłada się na wyższy poziom dźwięku.

Mikrofon ten można użyć do instrumentów perkusyjnych, wliczając w to duży bęben (stopa) , śpiewu zwłaszcza o wąskim paśmie i innych instrumentów.


Przyznam się szczerze, że tak dobrego efektu dawno nie słyszałem,
a nagłaśniam imprezy od 1967 roku.

Kolumny z serii Magnum 354X mogą być używane jako frontowe w konfiguracji z użyciem subasowych S18X. Innym zastosowaniem tych kolumn będą odsłuchy dla : perkusisty (drumfill) wokalistów (sidefill).

Bardzo solidnie wykonana jest zwrotnica z zabezpieczeniami dla głośników. Wstawione dwie półki między głośnikami 15-calowymi łączą ściany boczne jak także przednią i tylnią, przy czym wystarczająco dobrze likwidują rezonans własny skrzyni.

Co do mikrofonów ET-69 MV PRO nie stosowałbym ich do nagłaśniania skrzypiec i saksofonów.

Miałem okazję wykorzystać kolumny Magnum 354X podczas kabareciarni Zenona Laskowika w Grodzisku Wlkp. Widownia licząca około 400 osób pokryta była dźwiękiem prawie w 100% używając, tylko 2 sztuk. i końcówkę mocy ADS z serii 700.


Potwierdziły się wiec moje spostrzeżenia co do uniwersalności kolumn głośnikowych Magnum biorąc pod uwagę, że kabareciarnia używa między innymi 8 zestawów mikrofonowych bezprzewodowych, typu headset.Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

ogólna ocena:
Mikrofon - selektywne brzmienie i doskonała dynamika
Kolumna - bardzo dobre wykonanie i jakość brzmienia
Rewelacyjny stosunek ceny do jakości
Do testów dostarczył:
ALPHARD SOUND TECHNOLOGY ETP
reklama

Najchętniej czytane

więcej
TEST: Powersoft T Series1

Pozostałe testy nagłośnienia

Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus

Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus

Ocena:

Niezależnie od wybranego modelu, nabywając końcówkę serii T uzyskujemy niemalże pewność, że przez kolejną dekadę będziemy pracować na sprzęcie należącym do awangardy. Zapraszamy na test nowych wzmacniaczy Powersoft.

Produkt: T
Przemysław Waszkiewicz OFF STAGE
System monitorowy LDM Flatspeaker 200

System monitorowy LDM Flatspeaker 200

Kilka dni przed otwarciem, do klubu Black&White w Ostrołęce dotarła nieduża paczka. Nadawcą była firma LDM Electronic Sp. z o.o., która przekazała nam na...

Produkt: Flatspeaker 200
Paweł Berent
System bezprzewodowy Audix AP61 OM2

System bezprzewodowy Audix AP61 OM2

Marki Audix nie trzeba przedstawiać nikomu związanemu z branżą pro-audio. Popularne i pożądane przez realizatorów mikrofony amerykańskiej marki znajdziemy na...

Produkt: AP61 OM2
Cena: 2.600 zł
Michał Jantar Realizator dźwięku
Zestaw przenośny LD Systems Curv 500 TS

Zestaw przenośny LD Systems Curv 500 TS

Trzy tygodnie temu dotarł do mnie do testów - w dwóch sporych i w dwóch nieco mniejszych pudłach - wyrównany liniowo zestaw nagłośnieniowy frmy LD Systems....

Produkt: Curv 500 TS
Cena: 6.500 zł
Rafał Drewniany DTS Studio
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz