Test zestawu Electro-Voice Live-X

Aleksander Wicka 24 stycznia 2013, 20:07 Audio Plus Sp. z o.o.
Electro-Voice ELX112P10.000 zł
Electro-Voice ELX118P
Electro-Voice ELX 112P
Electro-Voice ELX 118P
 • Bardzo dobre brzmienie
 • Atrakcyjna cena
 • Intuicyjny tylny panel
 • Niewielka waga

Dziś testujemy kolejny, nazwijmy to "mobilny", zestaw nagłośnienia. Czyli najlepiej jakby jedna osoba - DJ, prezenter czy konferansjer - była w stanie go ogarnąć. Tym razem coś z wyższej półki - przyjrzymy się paczkom firmy, której zaufali Rolling Stones!

Electro-Voice to firma amerykańska, która przez osiemdziesiąt lat działalności wyszła z piwnicy na największe sceny świata. Jeśli przyjrzycie się uważnie największym światowym produkcjom, to bardzo często na zastosowanych tam systemach odnajdziecie logo EV.

Dystrybutor zaproponował nam jako mobilny zestaw aktywne kolumny z serii Live X: 2 x dwudrożną szerokopasmową ELX112 P i kolumnę niskotonową ELX 118P. Przyznam wam od razu, że nic mnie tak ostatnio nie zachwyciło - poza golem Latana - jak dźwięk tych paczek!

[img:1]

Przetestowaliśmy je na evencie grając początkowo tylko na samych górkach. Muzyka mechaniczna do 100 osób - nie potrzeba było stosować dołu, a uwierzcie mi, że dźwięk jaki otrzymaliśmy z dwóch takich kolumn był niesamowity. Do tego naprawdę pięknie brzmiący środek. Dźwięk jest czysty i przejrzysty, a przy tym zaskakująco dobrze radzi sobie z dolnym pasmem. Nic więc dziwnego, że Amerykańscy eventowcy oszaleli na punkcie aktywnych 112. W Polsce za jedną kolumnę ELX112P zapłacimy poniżej 3.000 zł brutto, a cena niskotonowego ELX118P kształtuje się na poziomie niecałych 4.000 zł. Na zaproponowany zestaw wydamy więc około 10.000 zł.

 

Co na tylnym panelu? Powinniśmy być zadowoleni, bo panel jest bardzo intuicyjny, a projektanci pomyśleli o szybkim montażu bez dodatkowych mixerów. Mamy tu kilka dodatkowych wejść, dzięki czemu możemy wpiąć przy pomocy złączy RCA - PLayer MP3, a poniżej mikrofon. Potem już tylko podłączamy do prądu i wszystko działa - szybka konferencja z muzyką tła została właśnie nagłośniona! Szczegółowy opis znajdziecie w naszym teście wideo.

 

 
Naprawdę niezwykłe jest to, że ta drewniana kolumna z wbudowanym wzmacniaczem klasy D o mocy 1000W waży tylko siedemnaście kilogramów, a daje aż tyle dźwięku. Niskotonową ELX118P również zamknięto w obudowie drewnianej z wbudowanym wzmacniaczem o mocy 700W. Waży niecałe trzydzieści dwa kilogramy i jedna osoba bez problemu będzie w stanie ją unieść.

Przy Elektro-Voice płacimy za jakość i uwierzcie mi, że za tę cenę seria Live-X daje nam o wiele więcej niż początkowo oczekiwaliśmy. Za taki dźwięk z reguły płacimy sporo więcej.

 
[img:2]
 
 

Specyfikacja techniczna:

 

Electro-Voice ELX112P:

 • Głośnik niskotonowy 12"
 • Driver wysokotonowy 1.5" z tytanową membraną
 • Moc: 1000 W (wbudowany lekki wzmacniacz klasy D)
 • Maksymalne ciśnienie akustyczne: 132 dB
 • Pasmo przenoszenia (-3dB): 60 - 18000 Hz

Electro-Voice ELX118P:

 • Głośnik niskotonowy 18" zapewniający lepszą reprodukcję niskich tonów
 • Moc: 700 W (wbudowany lekki wzmacniacz klasy D)
 • Maksymalne ciśnienie akustyczne: 134 dB
 • Pasmo przenoszenia (-3dB): 42 - 100 Hz

 

Zobacz galerię zdjęć Electro-Voice Live-X:

Pozostałe testy Test bezprzewodowego zestawu RODE RODELink Filmmaker Rode to jedna z moich ulubionych marek. W skrócie: bardzo dobre przełożenie jakości do ceny. Poza tym filmowcy mogą czuć się szczególnie rozpieszczani przez tą australijską firmę. Wspomnijmy o takich produktach, jak...
Test miksera cyfrowego Tascam Sonicview 16 Tascam postanowił również zawalczyć o swój kawałek tortu w dziedzinie cyfrowych mikserów audio, prezentując wiosną tego roku konsolety Sonicview. Zapraszamy do praktycznego testu i poznanie opinii realizatora dźwięku
Test systemu głośnikowego LD Systems MAUI 28 G3 LD SYstems MAUI 28 G3 jest prawdziwym wielofunkcyjnym, a przy tym stosunkowo kompaktowym systemem nagłośnieniowym dla DJ-ów, zespołów, klubów, małych firm nagłośnieniowych. Aktywna kolumna wraz z subwooferem
Test interfejsu audio Shure MVX2U Interfejs Shure MVX2U to bardzo przyjazne i proste w obsłudze rozwiązanie dla podcasterów i twórców różnego rodzaju treści multimedialnych, w których zawarta ma być ścieżka lektorska, w dodatku w miniaturowym rozmiarze.
Test słuchawek Shure AONIC 40 SHURE wprowadził na rynek model AONIC 40 - bezprzewodowe słuchawki, które łączą trwałość, mobilność i przyciągające oko design z doskonałą jakością dźwięku i automatyczną redukcją hałasu, co poprawia komfort pracy Test miksera do podcastów RODECaster Duo Rode, wprowadzając na rynek kolejny, bardziej kompaktowy mikser RODECaster Duo, kontynuuje swoją misję zaopatrywania podcaster'ów oraz twórców treści w profesjonalny i intuicyjny sprzęt, który spełni ich wymagania. Test.