Test zestawu przenośnego LD Systems Stinger G2 Series

Aleksander Wicka 18 marca 2013, 10:43 ADAM HALL Group GmbH
LD Systems Stinger G2 PA Speaker2500 zł / 3100 zł
LD Systems Stinger G2 PA Subwoofer
 • Łatwa i szybka instalacja
 • Dobre brzmienie
 • Niewygodne uchwyty

Specjalnie dla Infomusic.pl poszukujemy i testujemy zestawy tak zwane mobilne, czyli przypomnę szukamy rozwiązań nagłośnieniowych dla: mobilnego DJ’a, zespołu czy agencji eventowej.

Firma Adam Hall zaproponowała nam zestaw aktywnych kolumn marki LD Systems: Stinger Series - 15" PA - czyli dwie aktywne szerokopasmowe piętnastki oraz najnowszy aktywny subbas Stinger G² Series - 15" PA Subwoofer.

Jak pewnie zwróciliście uwagę seria ta nosi nazwę STINGER. Naszym pierwszym skojarzeniem z nazwą jest przenośny, ręcznie odpalany, naprowadzany na podczerwień pocisk kierowany ziemia-powietrze produkowany w USA i używany przez amerykańskie siły zbrojne. Lekki oraz łatwy w obsłudze.

Czy mamy tu do czynienia z pociskiem dźwiękowym, który w dodatku będzie łatwy w obsłudze to się okaże podczas naszego testu. W końcu nazwa zobowiązuje! Dodatkowo wasze oko pewnie dostrzegło na kolumnach logo Eminence - więc tym bardziej powód, aby rzucić się na głęboką wodę i warunki prawdziwie bojowe. Sprzęt przetestowaliśmy na studniówce, która odbyła się na sali gimnastycznej. Na zamieszczonym filmie sprawdzimy, co tak naprawdę znaczy szybki montaż, bo często o tym wspominamy, a czas sprawdzić, jak to jest w praktyce i ile zajmuje nam rozstawienie sprzętu. 
 

 

Dwudrożna  aktywna "piętnastka" w której zastosowano 15-calowy głośnik niskotonowy i 1-calowy kompresyjny głośnik wysokotonowy BMS waży 28 kilogramów i idealnie nadaje się jako zestaw przenośny obsługiwany przez jedną osobę. Można ją również wykorzystywać jako odsłuch sceniczny. Kolumny te dodatkowo posiadają gniazdo do ustawienia na statywie z możliwością odchylenia o ±14°. Natomiast przy obsłudze aktywnego basu radzę mieć pomocnika, bo waży już 41 kilo - ale to i tak nie jest najcięższy aktywny sub jaki ostatnio testowaliśmy.

[img:1]

[img:2]

 

Uwaga

Uchwyty zastosowane w szerokopasmowych kolumnach w nowej serii G2 są dokładnie takie jak te w prezentowanym subbasie. Zdecydowanie lepiej nadają się do przenoszenia i podnoszenia. 

[img:3]

Do podłączeń służą gniazda XLR / Jack (combo) - mamy tu: niezależne wejście mikrofonowe i wejście INPUT - oba posiadają możliwość regulacji głośności sygnału. Poniżej output XLR oraz wyjście kompatybilne z wtyczką Speakon, zapewniającą możliwość zastosowań w systemie równoległym przy użyciu pasywnych kolumn. Dodatkowo mamy główne pokrętło regulujące głośność kolumny, a pod nim dwa pokrętła odpowiedzialne za tony wysokie i niskie. 

[img:4]

Na tylnym panelu suba znajdziemy dwa pokrętła: główny kontroler głośności "SUB LEVEL" i
kontroler "SUB FREQ" częstotliwości tonów niskich (80 - 200 Hz) oraz przełącznik "SUB PHASE" - odwrócenie fazy subwoofera (0° / 180°), o ile jest to konieczne.

[img:5]

Kolumny posiadają wejścia XLR / jack (combo), wyjścia XLR dla podłączeń równoległych z aktywnymi subwooferam oraz dwa filtrowane kanały z filtrem górnoprzepustowym 100 Hz dla urządzeń zewnętrznych (aktywnych satelitów lub wzmacniaczy mocy). Tu również znajdziemy wyjście kompatybilne z wtyczką Speakon.

[img:6]

Przejdźmy do najważniejszej części testu czyli dźwięku. Tak jak wspomniałem warunki bojowe - były przemowy, był i występ kabaretu. Co więcej, szkolny zespół poczęstował wszystkich odrobiną Rocka, a do tego sporo, sporo muzyki tanecznej. Mimo to zestaw za każdym razem, co tu ukrywać - dawał radę. Wszystko brzmiało jak należy. Dobre tony średnie, a do tego subbas dopełnił całość głębokim, konkretnym brzmieniem tonów niskich, a jeszcze mieliśmy zapas mocy.

Wszystkich zainteresowanych sprzętem i cenami kolumn LD Systems dystrybuowanych przez Firmę Adam Hall zapraszam do zapoznania się ze specyfikacją techniczną oraz zestawieniem kosztów, które prezentujemy Wam poniżej:

 

Specyfikacja techniczna testowanego zestawu:

 

LD Systems STINGER G² Series - 15" powered PA Subwoofer:

 
 • Rozmiar woofera: 15"
 • Cewka drgająca woofera: 3"
 • Moc wyjściowa (RMS): 700 W
 • Moc wyjściowa (szczytowa): 1400 W
 • Wzmocnienie: wzmacniacz klasy D
 • Maksymalny szczytowy poziom ciśnienia akustycznego: 133 dB
 • Zakres częstotliwości: 35 - 200 Hz
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 480 x 570 x 630 mm
 • Waga: 41 kg

Cena: 749 EUR czyli około 3100 zł


 

LD Systems LDEB 152A  - 15" powered PA Speaker:

 
 • Głośnik niskotonowy: 15"
 • Głośnik wysokotonowy: 1" BMS
 • Moc wyjściowa (RMS): 400 W
 • Moc wyjściowa (szczytowa): 800 W
 • Wzmocnienie: wzmacniacz klasy D, Hypex Ucd400
 • Maksymalny szczytowy poziom ciśnienia akustycznego: 134 dB
 • Zakres częstotliwości : 50 - 19000 Hz
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.): 480 x 650 x 460 mm
 • Waga: 28.5 kg

Cena: 599 EUR czyli około 2500 zł    


Aktualnie kolumny LDEB 152A zostały zastapione serią Stinger 15 AG2.
Cena pozostała na tym samym poziomie. 
 

 


Prezentujemy aktualną galerię dla głośników Stinger 15 AG2 series

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]


Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pozostałe testy Test słuchawek RODE NHT-100  Rode wraz z modelem słuchawek NHT-100 dołączył do elitarnego grona producentów sprzętu studyjnego takich jak m.in.: AKG / Sennheiser / Beyerdynamic, którego używamy zarówno pracy, jak i w domowym zaciszu. Słuchawki profesjonalne mają... Test mikrofonów na USB Mackie EM Wybrałem na testy trzy mikrofony USB do podcastu z serii EM od Mackie, model najtańszy: EM-91CU, model najdroższy: Chromium, i model ze średniej półki cenowej, czyli EM-USB. Poznajcie moją opinię na ich temat.
Wielki test Mackie Bundle: Creator, Performer, Producer, Studio Na zestawy Mackie Bundle Creator, Performer, Producer, Studio składają się m.in.: monitory studyjne, interfejsy audio, mikrofony USB, słuchawki, mikser audio, oprogramowanie DAW i wszelkie niezbędne akcesoria studyjne.
Test systemu bezprzewodowego Mipro MI-58 Trzeba uczciwie przyznać, że tajwańska firma Mipro stara się nie pozostawać w tyle za światowymi gigantami systemów bezprzewodowych dwóch firm na literę S – jednej rodem z Niemiec, a drugiej z USA. W Polsce w zasadzie można ją...
Test mikrofonu Neumann M 147 Lampowy Neumann M 147 to mikrofon, który ma już kilka ładnych lat. Został wyprodukowany w 1999 roku i w dalszym ciągu jest przez wielu uważany za jeden z najlepszych mikrofonów do nagrań wokalnych czy lektorskich. Czasami używany jest... Test systemu Sennheiser Evolution Wireless Digital Systemy bezprzewodowe spod szyldu Sennheisera to jakość sama w sobie. Serie Digital 9000 czy Digital 6000 wyznaczają standardy w technologii cyfrowej bezprzewodowej transmisji dźwięku. Mają jednak jedną wadę… do tanich nie należą....