Test słuchawek Superlux HD 631 DJ

Piotr Bartosiuk 28 maja 2015, 15:33 ARCADE AUDIO Sp. z o.o.
Superlux HD 631 DJ169 zł
  • Ciekawa, nowoczesna budowa
  • Bardzo dobrej jakości odłączane kable w modelach
  • Dodatki w postaci padów czy wytrzymałych worków na słuchawki
  • Cena
  • Niezrozumiałe przeznaczenie modelu HD 631 DJ. Brak jakiejkolwiek regulacji.

Bardzo się cieszę, że w moje ręce wpadły ostatnio słuchawki marki Superlux. Pomimo dziwnej nazwy i rodowodu, zapewniam Was, że Superlux robi bardzo dobry sprzęt. Z takimi nadziejami podchodzę właśnie do tego mini testu słuchawek, które na pierwszy rzut oka robią wrażenie bardzo wytwornych i drogich.

 

Superlux HD 631 DJ 

Budowa / wygląd 

... i po wyciągnięciu tego modelu z pudełka to wrażenie pozostaje. Słuchawki prezentują się bardzo dobrze, elegancko. Charakteru dodają im plastiki w fortepianowej czerni oraz srebrne pierścienie na każdej z czasz. Do dzisiaj nie wiem czy jest to plastik czy może aluminium. Jedno jest pewne - wygląd słuchawek i jakość ich wykonania skłania mnie do tej drugiej ewentualności. Nie jestem fanem świecidełek w słuchawkach, ale tu wygląda to naprawdę OK. Znacznie lepiej niż w modelach Denona czy Pioneera.

[img:2]

[img:3]

HD631 wyglądają dość futurystycznie. Nie mamy tu typowego pałąka złożonego z jednej części plastiku, aluminium itp. Nie mamy tu typowej regulacji obwodu. Ten zmyślny system polega na tym, że na całej długości pałąka (od czaszy do czasy) biegną dwa solidne acz giętkie druty, które utrzymują znany wszystkim kształt. Z pomiędzy nich „wyrastają” dwa gumowe nazwijmy to „pół pałąki”, których zadaniem powinno być czułe pieszczenie naszej głowy. No ale właśnie, czy "zmyślny" oznacza skuteczny? O tym później. 

Z jednej ze słuchawek wychodzi krótka końcóweczka, do której przyczepiamy dodany w zestawie skręcany, krótki acz wystarczający kabel. Dodatkowo otrzymujemy także przejściówkę na duży wtyk.

Całość prezentuje się wyśmienicie, ale pomijając kabel niestety nie widzę tu zastosowań typowo DJ'skich. Brak w nich regulacji obwodu. I nawet jeśli prawdopodobieństwo, że ktoś się w nie nie zmieści jest bardzo małe, to takie istnieje. Osoba, o niewielkiej głowie będzie mogła włożyć pomiędzy pałąk a głowę swoją dłoń, a osoba o większej głowie nie dociągnie czasz do uszu.

Czasze tego modelu obracane są o 180 stopni w swojej poziomej płaszczyźnie. Taki patent sprawdza się, gdy chcemy złożyć słuchawki, ale tych złożyć nie możemy. Oczywiście dzięki zastosowanym giętkim drutom możemy wykrzywić pałąk tak, aby nasłuchiwać jedną ze słuchawek, ale jest to uciążliwe i użytkownik od razu załapie, że ten model nie został do tego stworzony. Brak tu wychylanych w pionowej płaszczyźnie czasz. 

Wspomniałem wcześniej, że słuchawek nie można złożyć, a ten argument jest dla wielu DJ'ów bardzo istotny. Szczerze mówiąc, brak tu jakiejkolwiek regulacji. 

 

Odczucia podczas słuchania / Dźwięk


Czego by nie mówić o wyglądzie, w tych słuchawkach muzyki słucha się bardzo przyjemnie. Wpływ na to miała świetna wygoda, gdy leżały na mojej głowie. Bardzo przyjemna syntetyczna skóra delikatnie otaczała moje uszy. Słuchawki mają dosyć mocny docisk do głowy, który na dłuższą metę nie okazał się dokuczliwy. Dzięki eko-skórze i temu dociskowi izolacja z zewnątrz stoi na bardzo dobrym poziomie. Pomysł z odłączanym kablem także zasługuje na słowa uznania.

[img:4]

[img:5]

[img:6]


Brzmienie

„DJ'ski” model Superluxów gra tak jak chciałoby wielu DJ'ów. Dolnego pasma jest tu sporo, ale jest on czytelny. Dynamika stoi na przyzwoitym poziomie, ale do słuchawek z przedziału cenowego 600-800 zł jeszcze im trochę daleko. Nie jest to oczywiście minus, po prostu staram się pokazać, na której półce można je znaleźć. Brzmienie jest dosyć miękkie, ciepłe i przez to przyjemne. Wydaje mi się, że pomimo wysterowania słuchawek pod muzykę elektroniczną producenci postarali się dostosować je pod zwykłych użytkowników. Wysokie tony nie są ostre i nie kłują w uszy, dodają wyrazistości ciemnej charakterystyce słuchawek. W utworach bardziej wyrównanych tonalnie muzyki słucha się naprawdę dobrze.

Podsumowanie

Model Superlux HD 631 DJ, DJ'ski jest z brzmienia i nazwy. Brak jakiejkolwiek regulacji wyklucza ich zastosowanie jako DJ'skie. Wygląd i wykonanie stoją na wysokim poziomie i słuchawki mogą się podobać.  W utworach bardziej wyrównanych tonalnie muzyki słucha się naprawdę dobrze. Jeszcze jednym argumentem jest cena. Oczywiście bardzo pozytywnym.  

                    Cena: 169 zł  

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

tel.: +48 (12) 420 63 00
tel.: +48 (12) 442 43 42
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 -17:00

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > Superlux rozwiń listę sklepów

Pozostałe testy
Test systemu bezprzewodowego Sennheiser AVX Dokładnie pięć lat temu otrzymaliśmy przesyłkę z firmy Aplauz, dystrybutora Sennheiser w Polsce z napisem Sennheiser AVX. Każdy kamerzysta zna doskonale systemy bezprzewodowe serii G2 i G3, które w branży są standardem. Korzystaliśmy z...
Test miksera TASCAM Model 12 Jeżeli chodzi o rynek stacjonarnych mikserów dźwięku, to jest tego dużo. Bardzo dużo. Począwszy od prostych i stosunkowo tanich konstrukcji, po istne potwory, które mimo swoich gabarytów i, z często stuprocentową, analogową duszą na...
Prezentacja systemu liniowego RCF HDL26-A RCF HDL26-A to pierwsza małoformatowa „liniówka”, do której postanowiłem zarejestrować recenzję. Nie tylko z powodu ich obecności u mojego progu, ale też z powodu niesamowitych funkcjonalności i mnogości różnorakich ustawień, które...
Test aktywnego systemu kolumnowego LD Systems MAUI 44 G2 Ten test powinienem zacząć od ankiety, w której pytanie brzmiałoby następująco: "Z czym kojarzy ci się firma LD Systems?". Zapewne większość odpowiedzi zawierałaby stwierdzenia o przystępnych cenowo urządzeniach branży nagłośnieniowej,...
Test kolumn głośnikowych LD Systems ICOA 12 A BT Dziś przychodzi mi pisać recenzję urządzenia, na które czekałem z ogromna wręcz niecierpliwością. Po raz pierwszy zaprezentowano je na targach NAMM 2020 i mimo, że wyglądają jak kolejne, najzwyklejsze aktywne kolumny nagłośnieniowe, to...
Kolumny głośnikowe DNA PLX 12 - Tanio i dobrze - da się! Rynek kompaktowych, aktywnych kolumn nagłośnieniowych rozwija się nieustannie, a na światło dzienne wystawiane są coraz to bardziej nowoczesne, wydajne i mobilne konstrukcje. Wszystko to sprawia, że świat profesjonalnych rozwiązań...
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz