TEST: Walrus Audio Julia & Monument

Ewolucja gitarowego brzmienia Krzysztof Błaś 12 marca 2019, 13:07 FACE
Walrus Audio Julia900 zł
Walrus Audio Monument1200 zł

Efekty gitarowe to chyba najbardziej dochodowa część sprzętowego biznesu. Wystarczy skopiować to i owo, wymyślić nową nazwę, ładną obudowę - i już można wprowadzać na rynek opanowany przez żądnych nowych gadżetów gitarzystów. Okazuje się jednak, że nie wszystkie firmy idą tą utartą drogą, starając się tworzyć rzeczy zupełnie inne od konkurencji.

Walrus Audio, to producent, który wytycza nowe kierunki rozwoju efektów gitarowych. Autorskie pomysły, nowe, niespotykane dotąd funkcje, ręczne, butikowe wykonanie. Te cechy zapewniły w krótkim czasie producentowi sukces, a same urządzenia zostały docenione przez wielu muzyków poszukujących niesztampowych rozwiązań.

 

 

[img:11]

 

Do testu dotarły dwa efekty - Julia i Monument. Obydwa pancernie wykonane, wyposażone w true bypass i bardzo użyteczne funkcje. Na dodatek okraszone świetnymi grafikami...

 

Zobacz test video Walrus Audio Julia & Monument

 

 

Walrus Audio: Julia

Julia to analogowy chorus i vibrato w jednym. Unikatowym rozwiązaniem jest potencjometr Blend, który pozwala płynnie miksować sygnał czysty z chorusem i vibrato. Dzięki takiemu rozwiązaniu efekt może brzmieć jak chorus, vibrato, lub połączenie tych dwóch cech.

Drugim nowatorskim rozwiązaniem jest potencjometr Lag, który reguluje opóźnienie sygnału. Za jego pomocą możemy ustawić wiele odcieni chorusa - od płytkiego, nosowego, przez głęboki, trójwymiarowy, aż do mocno odstrojonego działającego jak typowy detuner. Ciekawostką jest także dodatkowa dioda która pulsuje z prędkością modulacji, jaką ustawimy potencjometrem Rate. Urządzenie oferuje też możliwość zmiany fali z sinusoidy na trójkątną.

 

[img:6]

[img:1]

 

Walrus Audio: Monument

Monumet z kolei to fabryka efektów tremolo. Jednak także tutaj  producent zastosował kilka sprytnych patentów niespotykanych gdzie indziej. Najważniejszym udogodnieniem jest dodatkowy switch tap tempo. Dzięki niemu możemy w locie nabić tempo pracy tremolo, co jest genialnym rozwiązaniem na scenie pozwalającym dopasować je do granego utworu. Oczywiście nie zabrakło diody migającej w rytm przerywania sygnału.

Na pokładzie znajdziemy także potencjometr wyboru kilku rodzajów fali, a także specjalny switch pozwalający na pracę efektu w dwóch trybach - Standard i Harmonic. Pierwszy tryb moduluje sygnał w pełnym zakresie częstotliwości, a drugi - Harmonic - odwraca w fazie częstotliwości wysokich częstotliwości w stosunku do niskich, co daje bardzo specyficzne, vintageowe brzmienie.

 

[img:17]

[img:18]

 

Jeszcze jedna ciekawostka kryje się we włączniku urządzenia - kiedy go przytrzymamy uaktywnia się tryb Momentary Switch, czyli efekt działa tak długo, jak trzymamy przyciśnięty switch. Pozwala to na dodawanie efektu tremolo tylko do wybranych dźwięków podczas gry.

Efekty Walrus Audio cechuje wysoka kultura pracy, świetne brzmienie i nowatorskie podejście do gitarowego brzmienia. Zapraszam do oglądnięcia całego testu video!

 

[img:12]

 

Gdzie kupić?

Walrus Audio Walrus Audio walrusaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

FACE

adres:
Hoek 76 - unit 301 2850 Boom, Belgia

Sklepy muzyczne > Walrus Audio rozwiń listę sklepów

Pozostałe testy
Test preampa Guitto GGP-01 To naturalne, że gdy przekroczymy początkujący poziom gry na gitarze, to chcemy nasze umiejętności pokazać innym na tzw. „scenie”, czy to będzie występ przed babcią, dziadkiem, czy też w plenerze. Zastanawiamy się wówczas, jak podłączyć...
Test ukulele Alvarez Regent vs Washburn Deluxe Ukulele to jeden z najmniejszych instrumentów strunowych. Stworzony w końcu XIX wieku i do dziś popularyzowany na całym świecie. Choć wywodzi się z Wysp Hawajskich, to poza nimi znany był  szerzej dopiero na początku XX wieku. Miało to...
Test gitary akustycznej Ovation 1773AX-4 Jeśli szukasz bezawaryjności na scenie oraz kontrolowanego brzmienia z układu elektronicznego, w różnych nawet trudnych warunkach, to zainteresuj się tą wyjątkową marką.
TEST: Gibson SJ200 Standard Firma Gibson istnieje od ponad 120 lat i jej historia nadal jest kontynuowana. Legendarne kształty gitar jak Les Paul, SG, Firebird, ES-335, Flying V, Explorer, L5, Super Jumbo to dorobek, który jest wartością do pozazdroszczenia. Wiele...
TEST: Sterling by Music Man JP160 Witam wszystkich bardzo gorąco! Od kilku dni zaczęły się wakacje na dobre. Część z Was już za pewne zaczęła swoje pierwsze wyjazdy urlopowe, tym bardziej, że za oknem pogoda wręcz tropikalna. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego trafiła...
TEST: Friedman BE-OD Deluxe Amerykańska firma Friedman, znana głównie z produkcji wysokiej jakości kolumn i wzmacniaczy gitarowych postanowiła dać światu kolejną świetną gitarową kostkę. Jej celem jest odwzorować brzmienie uznanego wśród gitarzystów na całym...
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz