TEST: Polmuz P-CAJ-M1R

Polska marka powraca po latach Paweł Ostrowski 22 lipca 2019, 10:00 DRUMSTORE
Polmuz P-CAJ-M1R566 zł
  • Estetyka
  • Wytrzymałość, trwałość lakieru
  • Brzmienie
  • Cena
  • Obiektywnie brak (przednia tapa nie należy do zbyt cienkich, co nadaje instrumentowi lekko "siermiężnego" charakteru, ale też gwarantuje spójność brzmieniową ostrego slapu z mocnym, twardym brzmieniem bassu).

Od dobrych kilku miesięcy byliśmy informowani o spektakularnym powrocie na rynek perkusyjny polskiej marki Polmuz. Ta rodzima grupa instrumentów była dla nas przed laty błogosławieństwem w czasach kryzysu, ale i przekleństwem ze względu na mocno odstającą jakość od sprzętu zagranicznego.

Polmuz powrócił za sprawą inicjatywy Tomka Stukana z DrumStore. Oto pierwsza grupa instrumentów jaka zrodziła się po latach pod szyldem znanego nam dobrze brandu - testujemy nowy cajon nowej firmy Polmuz.

 

Zobacz test video cajona Polmuz:

 

Jak podaje producent, główne zalety użytkowe tego cajonu to:

  • Jakość,
  • Brzmienie,
  • Wielozadaniowość.

 

Budowa

Ręcznie wykonany z Sklejki MDF prasowanej pod wysokim ciśnieniem w połączaniu z Rosyjską brzozą o grubości 3.5 mm która tworzy przednią płytę. Instrument jest określany przez dystrybutora jako: "mocarny, niezawodny i ekonomiczny."

 

[img:1]

Rozmiary

48 cm (wysokość) x 30 cm (szerokość) x 32 cm (głębokość).

 

Obudowa

Solid board MDF, grubość ścianki 10 mm. Cajon jest zaimpregnowany przeciwko wilgoci oraz pomalowany farbą dwuskładnikową o "mega dużej odporności na lansiarski czerwony kolor".

 

Przednia płyta

100% Rosyjska brzoza , grubość ścianki 3 mm.[img:2]

 

Sprężyny / Struny

Cajon posiada 2 struny; to klasyczny model flamenco.

 

System Strojenia

Opatentowana przez współpracującą firmę - lidera w dziedzinie cajonów z Hiszpanii - J.Leiva technologia DTS - Direct Tuning System z dwiema równoległymi strunami gitarowymi, umieszczonymi pionowo.

Cajon można stroić z zewnątrz przez specjalne pokrętło - bez żadnych dodatkowych narzędzi. Dzięki strojeniu wzmacniamy lub osłabiamy brzmienie strun jak i ich wrażliwość.

 

[img:3]

 

Nasza ocena - opinie / spostrzeżenia

Instrument wzbudza ciekawość, przyciąga spojrzenia samym już wyglądem, dając też całkiem przyjemne doznania brzmieniowe. Trwały i solidny, odporny na urazy mechaniczne, obtarcia lakierowanej powierzchni, ślady szczotek itp.

Brzmieniowo, obfity slap i dość wyrazisty bass, choć nie przebasowiony, czytelny artykulacyjnie, a dzięki sprawnej regulacji struny, łatwy w dostrajaniu i dozowaniu bardziej lub mniej metalicznego przydźwięku.

Produkt dostępny w sklepie DrumStore

 

[img:5] 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Polmuz rozwiń listę sklepów

Pozostałe testy
Test talerzy perkusyjnych Istanbul Mehmet Origin Dark Ride 22 Po podziale firmy Istanbul na Istanbul Agop i Istanbul Mehmet, to ta pierwsza zdecydowanie wyszła na prowadzenie w kwestii rozpoznawalność. Istanbul Mehmet mimo trochę mniejszej popularności ma się naprawdę dobrze, a Istanbul Mehmet...
Test talerzy Bosphorus Syncopation Series SW Ride 20" Bosphorus Cymbals niedawno pojawili się na naszym rynku, co opisywaliśmy pod tym linkiem. Mieliśmy ostatnio okazję przetestować kilka modeli tego producenta, w tym m.in. Syncopation Series SW Ride 20". Talerz wydaje się naprawdę bardzo...
Talerze perkusyjne Istanbul Agop Xist Dark Dry Crash 20" W ostatnim czasie talerze perkusyjne o ciemnym brzmieniu stają się coraz bardziej popularne, co nie uszło uwadze Istanbul Agop. Zaprezentowana pod koniec 2019 roku seria Xist Dry Dark jest bardzo ciekawą propozycją w wyżej wymienionym...
Pad perkusyjny Rtom Moongel Workout Pad 7" Oferta padów perkusyjnych na naszym rynku jest bardzo szeroka, jednak grupa 'cichych' padów dostępnych w polskich sklepach nie jest już tak liczna. Dziś przyjrzymy się jednemu z reprezentantów tej kategorii - Rtom Moongel Workout Pad 7"....
Test pada perkusyjnego Alesis Strike Multipad Testujemy w praktyce nowość na rynku padów perkusyjnych - Alesis Strike Multipad. Z pośród niezwykle obfitych funkcjonalności skupiliśmy się na tych najprostszych rozwiązaniach, miksując zestaw akustyczny z brzmieniem fabrycznych próbek...
Test mikrofonów instrumentalnych Audio-Technica MB/DK7 Zestaw Audiotechnica Midnight Blues DK 7 to funkcjonalny komplet mikrofonów pozwalający na podstawowe omikrofonowanie zestawu perkusyjnego. Sprawdzamy funkcjonalność tego zestawu, testując mikrofony w różnych warunkach, nie tylko...
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz