Jakub Sapka

Jakub Sapka

Muzyk, realizator dźwięku. Urodzony 14.02.1994 w Wałbrzychu, obecnie mieszkający we Wrocławiu. Za bębnami od 10 lat. Muzyką oraz graniem na perkusji zafascynował się już we wczesnych latach młodzieńczych. Wtedy też dostał swój pierwszy, ufundowany przez ojca zestaw perkusyjny marki: Polmuz, odkupiony w Katowicach od chirurga plastycznego, pogrywającego na bębnach niedzielami.

Właściwie w tym samym czasie rozpoczęła się jego kariera w pokaźnej ilości lokalnych amatorskich kapel, takich jak między innymi: Calibra, Nakaz - Eksmisji, L.I.N.C.Z, Peal, Silent Live, The Evergreen Colective.

Aktualnie Jakub zajmuje się tworzeniem muzyki autorskiej. Sam aranżuje, produkuje i rejestruje swoje utwory. W 2015 roku pod szyldem: Jakub Sapka, opublikował w sieci swój pierwszy materiał demo o tytule: „Reminiscence”. W chwili obecnej dopieszcza swój pierwszy, solowy, długo grający krążek, który zostanie opublikowany jesienią 2017 roku.

Zawodowo Kuba zajmuje się realizacją dźwięku live. Efektów jego pracy można posłuchać w Teatrze Polskim we Wrocławiu, jest także realizatorem freelancerem podróżującym po całym kraju.

Jakub Jest fanatykiem rocka progresywnego oraz post rocka. Największymi inspiracjami pozostają dla niego: Steven Wilson, Gavin Harrison, John Douglas, David Gilmour oraz Mariusz Duda.

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz