Marcin Wądołowski

Marcin Wądołowski

Gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie im. K. Sosińskiego Estrada Gitarowych Talentów i tytułu Największej Nadziei XI Międzynarodowego Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów w 2001 roku. Laureat XI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowo-Bluesowych w Gdyni 2008r.

W 2018 roku, w ankiecie krytyków muzycznych magazynu Jazz Forum - uznany za jednego z pięciu najlepszych gitarzystów jazzowych w Polsce. W 2019 roku otrzymał nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie kultury w roku 2018 w kategorii: „Kreacje”.

 

 

Współpraca

Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Krystyną Stańko, Dominikiem Bukowskim, Wojciechem Staroniewiczem, Krzesimirem Dębskim, Adamem Czerwińskim, Piotrem Lemańczykiem.

Członek formacji Elec-tri-city, Quartado i MAP

 

Albumy

Oprócz współpracy z innymi artystami, Marcin Wądołowski nagrywa też płyty autorskie. Są to:

  • Debiutancka - Git Majonez (2011),
  • Blue Night Session (2014),
  • My Guitar Therapy (2015) - objętą patronatem Trzeciego Programu Polskiego Radia,
  • Standards (2016) - dedykowaną pamięci Marka Blizińskiego i Jarka Śmietany,
  • Preludes for guitar and double bass (DUX 2018).

 

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz