Piotr Łukaszewski

Piotr Łukaszewski

Gitarzysta, producent muzyczny, aranżer oraz kompozytor rockowy, realizator dźwięku. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Znany głównie z występów w zespołach takich, jak: TSA Evolution, Skawalker, Ira, KarmaComa, Ptaky.

Jego fascynacja muzyką zaczęła się już w szkole średniej. Był bowiem wtedy wielkim fanem heavymetalowego zespołu TSA. Postanowił zostać muzykiem po tym jak był na koncercie TSA w Operze Leśnej w Sopocie w 1981 roku. Porzucił wtedy grę w hokeja, w której odnosił nawet pewne sukcesy. Pierwszą gitarą jaką kupił była polska gitara Defil, którą kupił za 1600 zł.

Następnie grał w wielu amatorskich rockowych kapelach, m.in. Postscriptum, Modor, oraz Angellica. Jak sam przyznał w jednym z wywiadów, z tym ostatnim zespołem otarł się już o lekkie zawodowstwo. Zaprezentował się z tym zespołem w 1985 roku na "małej scenie" na Festiwalu w Jarocinie. Zespół fascynował się wówczas dokonaniami zespołu Metallica, stąd podobna pisownia.

Następnie Łukaszewski został zwerbowany do TSA Evolution, przez perkusistę Zbigniewa Kraszewskiego. Janusz "Johny" Pyzowski został zwerbowany przez Łukaszewskiego jako wokalista. Zespół jednak dość szybko się rozpadł, zdążył nagrać tylko trzy nowe utwory: We Are Together, Don't Give Up, oraz Queen Of The Highway.

Następnym zespołem do którego trafił Łukaszewski był Skawalker. Kiedy nagrywali w 1990 roku w studiu S-4 materiał na swoją pierwszą płytę, pojawił się Kuba Płucisz, który zaproponował mu współpracę. Po kilku próbach, Łukaszewski zgodził się na współpracę. Wraz z zespołem Ira, odniósł w pierwszej połowie lat 90. ogromne sukcesy. Płyty Mój dom, 1993 rok, oraz koncertowy Ira Liveodniosły niebywałe wręcz sukcesy sprzedając się w statusach złotych płyt oraz platynowych. W drugiej połowie lat 90-dziesiątych nastąpił kryzys, zespół nagrał dwie mało popularne płyty, czego skutkiem było zawieszenie działalności przez zespół w 1996 roku.

Kontynuował karierę muzyczną z Gadowskim, Sujką oraz Owczarkiem. Wystąpił w 1998 roku na solowej płycie Gadowskiego pt. Artur Gadowski. Następnie otworzył w Gdańsku własne studio nagrań "Red Studio", w którym nagrywało wiele zespołów, min. Myslovitz, O.N.A., Illusion. Poza tym grał na gitarze podczas nagrywania kilku płyt, m.in. Pati Yang, Nazar, Skiba. Był także realizatorem nagrań na debiutanckiej płycie zespołu Crew.

W październiku 1998 roku założył zespół KarmaComa. Zespół który jak na tamten okres prezentował dość specyficzny styl muzyczny i znacznie odbiegał swym brzmieniem od dokonań Łukaszewskiego. Z tym zespołem nagrał dwie płyty KarmaComa wydaną w 1999 roku, oraz Odyseja 2001 czyli pamiętnik znaleziony w studni wydaną w 2001 roku. Łukaszewski był producentem obu płyt, które został nagrane w jego studiu "Red Studio" w Gdańsku. Zespół się rozpadł w 2002 roku i Łukaszewski ponownie udzielał się jako aranżer i producent. Pracował przy projektach takich zespołów jak: Mess Age, Vader, Patrycja Markowska, Tehace i wielu innych polskich artystów.

Po rozpadzie grupy KarmaComa w 2001 roku, założył w rodzinnym Gdańsku rockowy zespół Ptaky, z którym nagrał dwie płyty. W zespole pełnił funkcję gitarzysty oraz grał na instrumentach klawiszowych. W składzie obok Łukaszewskiego znalazł się m.in. perkusista Daniel Werner (który współpracował już przy projekcie KarmaComa). Obecnie Peter współtworzy nowy rockowy projekt o nazwie Fuzz. Bardzo często występuje także w roli producenta oraz realizatora w różnych zespołach rockowych, jak i metalowych.

źródło: Wikipedia

 

 

 

Custom34 Studio 

Studio powstało w wyniku realizacji pasji kilku zapaleńców, a przede wszystkim by zaspokoić potrzeby wielu muzyków szukających profesjonalnego studia nagrań. Studio zostało zaprojektowane i wybudowane od podstaw. Nie jest adaptacją wcześniej istniejącego budynku ,a to między innymi pozwoliło uzyskać parametry akustyczne na najwyższym światowym poziomie . Dla muzyków przyjezdnych mamy przygotowane dwa pokoje gościnne  z toaletą i aneksem kuchennym. Do dyspozycji stół bilardowy , TV , DVD . Znajdujemy się w spokojnej dzielnicy Gdańsk-Osowa, blisko Trójmiejskiej obwodnicy, 15 min. od centrum Gdańska czy Sopotu, 10 min. od lotniska Gdańsk-Rębiechowo. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Custom34 Studio
Ul. Zeusa 34, 80-299 Gdańsk – Osowa Poland 


Studio B:
 
[email protected] 
[email protected]
tel. +48 510 123 000 ( Sławek )
tel. +48 501 741 990 ( Peter )

[email protected]
tel. +48 602 785 666 ( Jan )