Sunny Smooth Jazz - David Garfield & Karizma - relacja

Sunny Smooth Jazz - David Garfield & Karizma - relacja

20 maja 2010, 13:12
Słoneczny Smooth Jazz z Los Angeles
- relacja

17 maja w Warszawie w Teatrze Żydowskim odbył się koncert zespołu David Garfield & Karizma w składzie: David Garfield (instrumenty klawiszowe), Alex Ligertwood (wokal), Chad Wackerman (perkusja), John Pena (gitara basowa), James Harrah (gitara), Eric Marienthal (saksofon tenorowy i sopranowy) oraz George & G (wokal).


[img:1]
Jeśli na jednej scenie spotykają się tacy muzycy to wiadomo, że będziemy świadkami czegoś niezwykłego. Tak było i tym razem. Występ zespołu Davida Garfielda to smooth jazz w najlepszym z możliwych wydaniu. Garfield, pianista, kompozytor i producent, w swojej wieloletniej karierze pracował z takimi gwiazdami jak Natalie Cole, Michael Bolton czy Cher. Alex Ligertwood to wokalista, który występował z Carlosem Santaną przez blisko 16 lat i nagrał z nim takie klasyki jak "Black Magic Woman" czy "Oye como va". Eric Marienthal to jeden z najbardziej znanych saksofonistów smoothjazoowych na świecie.

Ligertwood okazał się nie tylko genialnym wokalistą, ale również świetnym showmanem. Jego taniec na scenie w połączeniu z lekko zachrypniętym głosem porwał warszawską publiczność do zabawy. Wykonanie "Josie" przypomniało najlepsze interpretacje Joe Cockera, czy Roda Stewarta.

George & G - czyli Jerzy Grunwald, jedyny Polak w zespole, spotkał się z równie entuzjastyczną reakcją widzów. Piosenka "Save my love" zaśpiewana wspólnie z Ligertwoodem z przebojowego albumu Grunwalda "So much to say" to prawdziwa perełka.

Usłyszeliśmy również kilka instrumentalnych utworów Garfielda z Marienthalem w roli głównej. Należy wyróżnić fantastycznego perkusistę Chada Wackerman, którego solówki były ozdobą tego bardzo udanego wieczoru. Publiczność domagała się bisów. Usłyszeliśmy więc m.in. "Laylę" w wersji latynoamerykańskiej, zmysłowe "Let`s stay together", które śmiało mogłoby konkurować z oryginałem Ala Greena.

Zestaw muzyków, którzy tworzą zespół Davida Garfielda to prawdziwy dream-team, najlepsi muzycy z Kalifornii, kochający grać smooth jazz. Warszawski koncert był tego najlepszym potwierdzeniem.

 
autor: Marcin Nierubiec


Zobacz wywiad z Davidem Garfieldem oraz Alexem Ligertwoodem


Zobacz wywiad z Eric MarienthalZobacz wywiad z George & GFotogaleria z koncertu
fot: Marcin Rutkowski, Daniel Zimerman, Przemysław Sikora

 
<span class=[img:1]" width="600" />
  • David Garfield (piano)
  • Alex Ligertwood (vocal)
  • Chad Wackerman (drums)
  • John Pena (bass)
  • James Harrah (guitar)
  • Eric Marienthal (sax)
  • George & G (vocal)

Plakat promujący trasę koncertową:
Pozostałe wywiady "Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022 Jak nagłośnić tak duży festiwal jak Eurowizja Junior i to jeszcze 5000 km od Polski? Zapraszamy do wywiadu z Jerzym Taborowskim - szefem agencji LETUS GigantSound, który ujawnia szczegóły tej "gigantycznej" operacji. Wywiad z Tomaszem Sierotko - Projektantem oświetlenia Sanah Rozmowa z realizatorem oświetlenia Tomaszem Sierotko z Art Light Group, odpowiedzialnym za oprawę wizualną reżyserią światła reżyserią światła i realizacją widowisk teatralnych, koncertów jak LemON,Sanah Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki....
Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy...
[LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Jacek Cygan w INFOMUSIC.PL Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, ale także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem, osobowością telewizyjną, czy organizatorem festiwali muzycznych. Słowem – człowiek orkiestra, który o branży muzycznej...