Brian Allan - Wywiad dla Infomusic.pl

Brian Allan - Wywiad dla Infomusic.pl

2 listopada 2011, 16:12

Jako kompozytor współpracował ze zdobywcami nagród Grammy, Oskarów, a także platynowych płyt, ponadto jest założycielem oraz dyrektorem innowacyjnej organizacji muzycznej – Rokket Music, której misją jest łączenie lokalnych rynków muzycznych, w jedną platformę, skupiającą artystów z całego świata za pomocą nowych metod marketingowych, promocyjnych oraz międzynarodowej współpracy fachowców z branży muzycznej. Pod parasolem Rokket Music stworzył dwa projekty muzyczne: „Global One Music“ oraz „Poland… Why Not?“(premiera już 19 listopada), które mają na celu realizację jego ambitnych planów.

[img:1]

Marcin Warnke: Witaj Brian. Jest mi przyjemnie gościć Cię w Infomusic.

Brian Allan: Witaj Marcin. Dziękuję za zaproszenie.

„Poland, why not“ jest niezwykłym projektem. Opowiedz o jego potencjalnych możliwościach.

„Poland... why not“ jest unikalny, gdyż jest pierwszym projektem tego typu w skali globalnej. Mówiąc szczerze, powstał on przez przypadek (śmiech). Będąc w Polsce uwierzyłem w potencjał Sławka Uniatowskiego, następnie zaprosiłem moich byłych współpracowników z Los Angeles, by przyjechali do Polski i przekonali się osobiście jakim jest świetnym wokalistą.
„Poland... why not“ posiada nieograniczony potencjał, tak samo jak każdy inny kraj.

Czy uważasz, że pełna realizacja ambitnych założeń tego projektu jest możliwa?

Jeśli cała Polska wsparłaby ten projekt, z całą pewnością było by to możliwe , jednak nie wiem czy jest to realne, gdyż jest to kraj w którym zaobserwować można wiele zawiści i zazdrości. Pomimo to uważam, że jesteśmy w stanie zrealizować nasze założenia.

To, co udało nam się osiągnąć do tej pory jest wielkim sukcesem. Jak dotąd żadna inna firma nie sprowadziła do Polski producentów i kompozytorów, jakich udało nam się zaprosić do udziału w tym projekcie…

Zabraliśmy polskie gwiazdy wokół Świata bez jakiegokolwiek wsparcia instytucji rządowych, zorganizowaliśmy dla nich pokazy w Los Angeles, filmowanie klipów z udziałem Hollywodzkiego reżysera, etc.
Nie jest to projekt jednorazowy, z całą pewnością będzie kontynuowany.

Uwaźasz, że polscy artyści posiadają możliwości by zdobyć popularność za granicą?

Oczywiście, że tak, inaczej nie zainwestowalibyśmy naszych pieniędzy w ten projekt. Każdy z artystów „Poland, why not‘ ma teraz taką szansę.

Opowiedz o silnych i słabych stronach Patricii Kazadi oraz Nataszy Urbańskiej?

Obydwie są świetnymi wokalistkami oraz performerkami. Wybacz, ale nie zauważyłem żadnych słabości.. (śmiech). Nie bez powodu są gwiazdami. Kazadi pisze na prawdę świetne piosenki.

Czy podjąłbyś się pracy z utalentowanym artystą alternatywnym, nie posiadającym fanów?

Nie, nie miało by to sensu. Jeśli artysta wykonujący jakikolwiek styl muzyczny, nie potrafi zbudować swego zaplecza, dotrzeć do potencjalnych fanów, jak możemy uwierzyć, że jego muzyka/koncerty się sprzedadzą. To jest biznes muzyczny, nie organizacja dobroczynna.

Opowiedz o teamie producenckim, jaki pracuje z Tobą nad projektem „Poland, why not“. Rob Hoffman, Jim Beanz oraz Osmo Ikonen – każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu. Jak udało Ci się ich przekonać do pracy nad tym projektem?

Kolejne świetne pytanie. Podjęliśmy się zadania, mającego na celu zjednoczenie lokalnych gwiazd na globalnej platformie za pomocą muzyki. Jak widać jest to możliwe.
Drugi z projektów Rokket Music – Global One Music, skupia szesnaście gwiazd światowego formatu, z łączną liczbą sprzedanych płyt, przekraczającą 500 milionów egzemplarzy.

[img:2]

Jakie wartości powinien posiadać artysta, by zostać zauważonym przez Rokket Music?

Jakość gwiazdy.

Jako Rokket Music mówicie: „Używamy innowacyjnych sposobów dotarcia na rynek“, jak tworzenie projketów „Poland, why not“ i „Global One Music“. Jest to świeże podejście do promocji czy marketingu, jednak z całą pewnością inne firmy zaczną korzystać z Waszych pomysłów już niebawem. Jak planujesz zachować pozycję lidera na rynku?

Bardzo dobre pytanie. Będąc małą firmą jesteśmy w stanie podejmować szybkie decyzje, bardziej elastyczne niż te, podejmowane przez organizacje korporacyjne. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że pozostaniemy na przedzie stawki, ale będziemy próbować. Mam nadzieję, że szczęście będzie nam sprzyjało.

Czy mógłbyś dać radę młodym artystom, którzy chcieli by wziąć udział w jednym z Twoich projektów?

Skupcie się nad Waszym talentem. Zbudujcie grupę fanów Waszej muzyki, bądźcie oryginalni i nie kopiujcie innych. Jeśli potrzebujecie lekcji, znajdzcie nauczyciela. Każda gwiazda muzyczna pobierała i nadal pobiera setki lekcji różnego rodzaju. Nawet Michael Jordan i Michael Jackson mieli nauczycieli.

Dziękuję za rozmowę Brian. Było mi bardzo przyjemnie rozmawiać z Tobą. Powodzenia w Twoich przedsięwzięciach i planach.

Dziękuję Ci Marcin za ciekawe pytania i za rozmowę.


Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się...
Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day...
Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest...
Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował...
Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,...
"Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022 Jak nagłośnić tak duży festiwal jak Eurowizja Junior i to jeszcze 5000 km od Polski? Zapraszamy do wywiadu z Jerzym Taborowskim - szefem agencji LETUS GigantSound, który ujawnia szczegóły tej "gigantycznej" operacji.