Projekt dla fanów światła i dźwięku - LightSound Lovers

Projekt dla fanów światła i dźwięku - LightSound Lovers

25 lutego 2013, 08:18

[img:1]

Klub LightSound Lovers to miejsce, w którym każdy Miłośnik Światła i Dźwięku znajdzie coś dla siebie.

Są tu zarówno fachowe porady dotyczące konfiguracji sprzętu, jak i ciekawostki ze świata muzyki oraz wywiady z ludźmi z pasją. O szczegółach opowie nam Jakub Boroński z firmy Monacor - koordynator projektu i Specjalista ds. Marketingu.

 

 

Skąd pomysł na taki projekt?

 

 

Chcieliśmy stworzyć platformę społecznościową dla ludzi, których łączy pasja do światła i dźwięku, ale także swego rodzaju kompendium wiedzy na temat sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego - w jednym miejscu zgromadzić wszystkie możliwe informacje.

 

Praca nie jest dla nas żmudną codziennością. Sprawia nam radość. Mamy pasję, wiedzę i doświadczenie, którymi chcemy się dzielić z tymi, których kręci to samo, co nas. ? Blog wspiera fanpage na Facebooku - http://www.facebook.com/lightsoundlovers - zamieszczamy tam branżowe newsy, ciekawostki, cytaty i zdjęcia.

 

 

Światło i dźwięk to bardzo szeroka tematyka…

 

Tak, to prawda. Dlatego podzieliliśmy ją tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Na naszym blogu zamieszczamy zarówno specjalistyczne artykuły, jak i  luźne, bardzo społeczne. Przykładem tekstu z pierwszej kategorii jest Technika 100V czy Rodzaje świateł, a z drugiej: Designerski sprzęt muzyczny gwiazd i wywiady z ciekawymi ludźmi…

 

[img:3]

 

Kogo konkretnie masz na myśli? Muzyków? Dźwiękowców?

 

I muzyków, i dźwiękowców, i oświetleniowców, i wielu innych młodych, utalentowanych ludzi z pasją. Chcemy mieć swój udział w promowaniu osób, które mogą dużo wnieść do branży. Ich filozofia bycia w ruchu, działania i rozwoju jest spójna z filozofią naszej firmy.

 

Zależy nam na kształtowaniu rynku w dobrym, czyli niesztampowym i niekomercyjnym kierunku. Zależy nam na tym, by na LightSound Lovers ludzie znaleźli to, do czego dostępu nie mają nigdzie indziej. Poznali ciekawych ludzi, którzy na co dzień obcują ze światłem i dźwiękiem - fotografów, DJ-ów, muzyków; którzy wiele wnoszą do branży, mimo że nie są wszystkim znani.

 

 

Dlaczego spośród wszystkich stron poruszających tematy dotyczące sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego, internauta miałby wybrać LightSound Lovers?

 

Projekt powstał także w odpowiedzi na bałagan panujący w internecie, jeśli chodzi o ten zakres tematyki. Fora obfitują w dyskusje na temat tego, co jest dobre, co nie, jak skonfigurować sprzęt, aby dobrze działał. Często te dyskusje kończą się sprzeczkami i nic z nich nie wynika. Chcemy wprowadzić ład w tym społecznościowym świecie.

 

Oczywiście można zostawiać u nas komentarze i uczestniczyć w dyskusji. Same artykuły jednak pisane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, praktyków z pasją. Przygotowujemy je długo i skrupulatnie. Możecie być pewni, że podejście do tematu jest profesjonalne, i że możecie śmiało czerpać z naszego bloga fachową wiedzę.

 

 

Do kogo adresowane są artykuły specjalistyczne i jaki jest ich zakres?

 

Do inżynierów, realizatorów dźwięku oraz techników (tematy z zakresu akustyki i praktycznych sposobów, a także możliwości wykorzystania sprzętu na scenie oraz podczas eventów wszelkiego rodzaju); do DJ-ów (porady, jak odnaleźć się w świecie techniki estradowej; jak wykorzystać dostępny sprzęt i jakie rozwiązania pozwalają na pełną mobilność), do konstruktorów i sympatyków DIY (kompendium wiedzy na temat głośników, zwrotnic, kabli, kondensatorów…); do miłośników Car Audio (m.in. instrukcje, jak zrobić własną profesjonalną instalację nagłośnieniową w samochodzie).

 

[img:4]

 

Poza wymienionymi powyżej, jakich artykułów możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

 

Jeśli chodzi o tematy specjalistyczne to m.in. "Najczęściej popełniane błędy przy konfiguracji sprzętu", "Organizacja pracy na scenie i okablowanie", "Przykłady wykorzystania oświetlenia architektonicznego". Pojawią się też wywiady i liczne ciekawostki.

 

Zbierzemy do kupy instrumenty muzyczne, które zostały sprzedane za największe pieniądze i najdziwniejsze sceny muzyczne świata. Na pewno będzie się działo! Szczególnie, że w planach na najbliższą przyszłość jest nawiązanie współpracy ze środowiskami akademickimi i nakręcenie filmów. Chcemy pokazać w praktyce, jak jeszcze lepiej wykorzystywać sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy.

 

 

Jaki jest cel prowadzenia Klubu Miłośników Światła i Dźwięku?

 

Naszym głównym celem jest zgromadzenie społeczności, która będzie z naszego bloga czerpać i wiedzę, i rozrywkę.

 

 

W takim razie życzę samych sukcesów!

 

Dziękujemy i zapraszamy na http://lightsoundlovers.pl!

 

 

Rozmawiał: Rafał Sambor - Infomusic.pl

[img:2]

Pozostałe wywiady
[LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Jacek Cygan w INFOMUSIC.PL Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, ale także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem, osobowością telewizyjną, czy organizatorem festiwali muzycznych. Słowem – człowiek orkiestra, który o branży muzycznej...
Anna Wyszkoni dla INFOMUSIC.PL (wywiad) Poruszyliśmy tematy związane z powstawaniem utworów (nie tylko hitów) Anny Wyszkoni, współpracy z innymi muzykami, różnicami między zespołem Łzy, a karierą solową. Zapraszamy
Dobre praktyki w masteringu? Posłuchaj eksperta: Magdalena Piotrowska W dzisiejszym odcinku usłyszymy o dobrych zasadach, jakimi warto kierować się w pracy masteringowca. Prosto z Soundedit Magdalena Piotrowska dzieli się swoim doświadczeniem, które zdobywała latami m.in od takich inżynierów masteringu jak...
Cała prawda o De Mono wg Marka Kościkiewicza (premiera) Marek Kościkiewicz to artysta, o którym można śmiało napisać „człowiek orkiestra”. Założyciel i pierwszy lider zespołu De Mono. Autor muzyki i tekstów do największych hitów tej, zasłużonej dla polskiej muzyki, formacji.
Co to jest Mastering? Kto to jest Grzegorz Piwkowski? Grzegorz Piwkowski nie powinien być postacią anonimową dla nikogo, kto choć trochę interesuje się gałęzią branży proaudio, jaką jest mastering. Obecny na rynku od niemal 30 lat, wielokrotnie nagradzany złotymi i platynowymi płytami...