"Chcemy oczarować Polskę" - wywiad z zespołem Siddharta

"Chcemy oczarować Polskę" - wywiad z zespołem Siddharta

16 lutego 2014, 18:58
autor: Monika Matura

Na przełomie lutego i marca Polskę odwiedzi słoweńska kapela Siddharta, aby zagrać cztery koncerty w naszym kraju. Zapraszamy do wywiadu, w którym o nowym al bumie oraz podróżach poza granice swojego kraju opowiedział nam perkusista grupy Boštjan Meglič .

Monika Matura: Cieszycie się sporą popularnością w Europie, jak sądzicie, co pozwoliło Wam się wybić poza granicami Waszego ojczystego kraju?

Nie uważamy się za bardzo znanych w całej Europie, ale cieszymy się, wiedząc, że mamy sporo fanów w krajach takich jak Polska, Niemcy, Austria, Chorwacja, Włochy...Wierzymy, że istotna jest obecność na rynku,co jest przyczyną dla której podróżujemy poza za granice naszego kraju. Występy na żywo są naszym atutem, w taki sposób osiągnęliśmy sukces w Słowenii, wierzymy, że to klucz do sukcesu również zagranicą.

Często koncertujecie w Polsce, lubicie nasz kraj?

Za każdym razem gdy gramy w Polsce, jesteśmy zawsze ciepło przyjmowani, co jest miły zaskoczeniem i za każdym razem daje nam impuls na przyszłość. Publiczność w Polsce nas kocha, a my kochamy ją, więc za każdym razem, kiedy oni chcą byśmy wrócili, gdy jest ktoś chce nas zobaczyć i usłyszeć,  to jesteśmy bardziej niż chętni aby tego dokonać.

Czy podacz trasy koncertowej, zwiedzacie miasta w których gracie? Które z polskich miast podobało Wam się najbardziej?

Jeśli nasza trasa składa się z koncertów dzień po dniu, nie ma zbyt wiele czasu na to aby pozwiedzać. Rano docieramy na miejsce, następnie mamy próbę dźwięku, kilka wywiadów, jemy obiad i w końcu czas na koncert. Po koncercie spotykamy się z fanami, a później to już czas aby ruszyć w drogę do następnego miasta. Do tej pory mieliśmy tylko trochę wolnego czasu w Warszawie i Krakowie, gdzie byliśmy w stanie dokonać szybkiej wycieczki po mieście. Oba miasta bardzo nam się podobały.

Czy sądzisz, że gdybyście śpiewali tylko w języku słoweńskim, odnieślibyście podobną popularność?

Jeśli chodzi o inne kraje, wierzę, że musimy śpiewać po angielsku, ludzie za granicą nie rozumieją słoweńskiego ale chcą wiedzieć o czym jest piosenka. Jest to również powód dla którego zdecydowaliśmy się przetłumaczyć każdy album na język angielski, jest to sposób na połączenie się z publicznością, która nie rozumie słoweńskiego. Byliśmy jednak bardzo mile zaskoczeni, kiedy polscy fani poprosili o piosenki w języku słoweńskim i z przyjemnością spełniliśmy tę prośbę. Zarówno język polski jak i słoweński są pochodzenia słowiańskiego, więc gdy śpiewamy w naszym języku ojczystym, możemy się wzajemnie zrozumieć. W tym sensie teksty piosenek w języku słoweńskim mogą przyczynić się również do sukcesu w Polsce.

Podobno pracujecie nad nowym albumem? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów? Czy zagracie coś z nowego albumu na koncertach w Polsce?

To prawda, że pracujemy nad nowym albumem. W 2014 roku planujemy skupić się na tworzeniu nowego materiału. W tej chwili jesteśmy na etapie burzy mózgów, nowych pomysłów oraz małych jam session. Jeśli chodzi o muzykę, to falstart byłby błędem, dlatego trudno określić dokładną datę wydania albumu, choć jedna z nowych piosenek ujrzała już światło dzienne. W grudniu ubiegłego roku ukazał się nowy singiel " Novi svet (Keaziree)" w Słowenii, znajdzie się on na nowym albumie, mamy również zamiar wykonać go na koncertach w Polsce.

Jakie są Wasze muzyczne plany na najbliższą przyszłość?

Jak już wspomniałem, obecnie pracujemy nad nowym materiałm, będziemy także koncertować w Europie, skupiąjąc się na Polsce, pierwszy przystanek w Głogowie, następne w Warszawie, Krakowie, Lublinie i to wszystko na przełomie lutego i marca.

Czego nauczyliście się o showbussinesie podczas tych 20 lat działalności?

Uświadomiliśmy sobie, że wiara we własną muzykę i pracę, może Cię zaprowadzić daleko, tak długo, jak długo się nie poddajesz. Nie jest trudno wytrzymać, ponieważ bardzo lubimy to co robimy. Sukces przychodzi z czasem, jeśli ciężko pracujesz na swoje marzenia.

Cieszycie się sporą popularnością, czy jest jeszcze coś o czym marzycie?

Osiągnęliśmy spory sukces w Słowenii i i to jest jest spełnieniem marzeń, ale nigdy nie przestajemy marzyć. Jednym z naszych kolejnych marzeń jest oczarować Polskę tak jak Słowenię.

 

Rozmawiała: Monika Matura

Pozostałe wywiady Wywiad z Tomaszem Sierotko - Projektantem oświetlenia Sanah Rozmowa z realizatorem oświetlenia Tomaszem Sierotko z Art Light Group, odpowiedzialnym za oprawę wizualną reżyserią światła reżyserią światła i realizacją widowisk teatralnych, koncertów jak LemON,Sanah Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki....
Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy...
[LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Jacek Cygan w INFOMUSIC.PL Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, ale także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem, osobowością telewizyjną, czy organizatorem festiwali muzycznych. Słowem – człowiek orkiestra, który o branży muzycznej...
Anna Wyszkoni dla INFOMUSIC.PL (wywiad) Poruszyliśmy tematy związane z powstawaniem utworów (nie tylko hitów) Anny Wyszkoni, współpracy z innymi muzykami, różnicami między zespołem Łzy, a karierą solową. Zapraszamy