"Chcemy oczarować Polskę" - wywiad z zespołem Siddharta

"Chcemy oczarować Polskę" - wywiad z zespołem Siddharta

16 lutego 2014, 18:58
autor: Monika Matura

Na przełomie lutego i marca Polskę odwiedzi słoweńska kapela Siddharta, aby zagrać cztery koncerty w naszym kraju. Zapraszamy do wywiadu, w którym o nowym al bumie oraz podróżach poza granice swojego kraju opowiedział nam perkusista grupy Boštjan Meglič .

Monika Matura: Cieszycie się sporą popularnością w Europie, jak sądzicie, co pozwoliło Wam się wybić poza granicami Waszego ojczystego kraju?

Nie uważamy się za bardzo znanych w całej Europie, ale cieszymy się, wiedząc, że mamy sporo fanów w krajach takich jak Polska, Niemcy, Austria, Chorwacja, Włochy...Wierzymy, że istotna jest obecność na rynku,co jest przyczyną dla której podróżujemy poza za granice naszego kraju. Występy na żywo są naszym atutem, w taki sposób osiągnęliśmy sukces w Słowenii, wierzymy, że to klucz do sukcesu również zagranicą.

Często koncertujecie w Polsce, lubicie nasz kraj?

Za każdym razem gdy gramy w Polsce, jesteśmy zawsze ciepło przyjmowani, co jest miły zaskoczeniem i za każdym razem daje nam impuls na przyszłość. Publiczność w Polsce nas kocha, a my kochamy ją, więc za każdym razem, kiedy oni chcą byśmy wrócili, gdy jest ktoś chce nas zobaczyć i usłyszeć,  to jesteśmy bardziej niż chętni aby tego dokonać.

Czy podacz trasy koncertowej, zwiedzacie miasta w których gracie? Które z polskich miast podobało Wam się najbardziej?

Jeśli nasza trasa składa się z koncertów dzień po dniu, nie ma zbyt wiele czasu na to aby pozwiedzać. Rano docieramy na miejsce, następnie mamy próbę dźwięku, kilka wywiadów, jemy obiad i w końcu czas na koncert. Po koncercie spotykamy się z fanami, a później to już czas aby ruszyć w drogę do następnego miasta. Do tej pory mieliśmy tylko trochę wolnego czasu w Warszawie i Krakowie, gdzie byliśmy w stanie dokonać szybkiej wycieczki po mieście. Oba miasta bardzo nam się podobały.

Czy sądzisz, że gdybyście śpiewali tylko w języku słoweńskim, odnieślibyście podobną popularność?

Jeśli chodzi o inne kraje, wierzę, że musimy śpiewać po angielsku, ludzie za granicą nie rozumieją słoweńskiego ale chcą wiedzieć o czym jest piosenka. Jest to również powód dla którego zdecydowaliśmy się przetłumaczyć każdy album na język angielski, jest to sposób na połączenie się z publicznością, która nie rozumie słoweńskiego. Byliśmy jednak bardzo mile zaskoczeni, kiedy polscy fani poprosili o piosenki w języku słoweńskim i z przyjemnością spełniliśmy tę prośbę. Zarówno język polski jak i słoweński są pochodzenia słowiańskiego, więc gdy śpiewamy w naszym języku ojczystym, możemy się wzajemnie zrozumieć. W tym sensie teksty piosenek w języku słoweńskim mogą przyczynić się również do sukcesu w Polsce.

Podobno pracujecie nad nowym albumem? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów? Czy zagracie coś z nowego albumu na koncertach w Polsce?

To prawda, że pracujemy nad nowym albumem. W 2014 roku planujemy skupić się na tworzeniu nowego materiału. W tej chwili jesteśmy na etapie burzy mózgów, nowych pomysłów oraz małych jam session. Jeśli chodzi o muzykę, to falstart byłby błędem, dlatego trudno określić dokładną datę wydania albumu, choć jedna z nowych piosenek ujrzała już światło dzienne. W grudniu ubiegłego roku ukazał się nowy singiel " Novi svet (Keaziree)" w Słowenii, znajdzie się on na nowym albumie, mamy również zamiar wykonać go na koncertach w Polsce.

Jakie są Wasze muzyczne plany na najbliższą przyszłość?

Jak już wspomniałem, obecnie pracujemy nad nowym materiałm, będziemy także koncertować w Europie, skupiąjąc się na Polsce, pierwszy przystanek w Głogowie, następne w Warszawie, Krakowie, Lublinie i to wszystko na przełomie lutego i marca.

Czego nauczyliście się o showbussinesie podczas tych 20 lat działalności?

Uświadomiliśmy sobie, że wiara we własną muzykę i pracę, może Cię zaprowadzić daleko, tak długo, jak długo się nie poddajesz. Nie jest trudno wytrzymać, ponieważ bardzo lubimy to co robimy. Sukces przychodzi z czasem, jeśli ciężko pracujesz na swoje marzenia.

Cieszycie się sporą popularnością, czy jest jeszcze coś o czym marzycie?

Osiągnęliśmy spory sukces w Słowenii i i to jest jest spełnieniem marzeń, ale nigdy nie przestajemy marzyć. Jednym z naszych kolejnych marzeń jest oczarować Polskę tak jak Słowenię.

 

Rozmawiała: Monika Matura

Pozostałe wywiady
Wywiad z Grzegorzem Skawińskim podczas Gitarowego Rekordu Świata Wywiad z Grzegorzem Skawińskim - gitarzystą, wokalistą, autorem tekstów, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest on członkiem zespołu Kombii, a przedtem występował m.in. w grupach: Kombi, Skawalker i O.N.A. Rozmawialiśmy m.in. o jego...
Ciekawy wywiad z Mieczysławem Jureckim Wywiad z Mieczysławem "Mechanikiem" Jureckim - wybitnym basistą, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Kojarzony jest on przede wszystkim z Budką Suflera, ale w swojej imponującej i bardzo owocnej karierze, ma też na koncie współpracę z...
Wywiad z Krzesimirem Dębskim podczas Gitarowego Rekordu Świata Wywiad z Krzesimirem Dębskim - wybitnym współczesnym kompozytorem i twórcą muzyki filmowej. Rozmawialiśmy m.in. o roli gitary w muzyce filmowej. Rozmowa została zarejestrowana 19 czerwca 2021 r. przy okazji Gitarowego Rekordu Świata we...
Jak powstają piosenki zespołu Lady Pank? Wywiad Jan Borysewicz 40 minut na 40-lecie Lady Pank to niewiele aby porozmawiać z Janem Borysewiczem o najnowszym albumie Lady Pank LP40. Porozmawiamy nie tylko o najnowszej płycie, ale także o tym jak powstają piosenki zespołu, kto ma na nie największy...
#RockOutSessions - Rozmawiamy z Martą Gabriel (Crystal Viper) Osobom śledzącym polską scenę heavymetalową i rockową, Marty Gabriel specjalnie przedstawiać nie trzeba. Ze swoim zespołem Crystal Viper, wokalistka i gitarzystka ta wydała od 2007 roku siedem płyt studyjnych, i regularnie koncertowała w...
Rozmowa z wybitnym instrumentalistą - Adamem Palmą [LIVE] Adam Palma to bez dwóch zdań wybitny gitarzysta, współpracujący z takimi legendami sześciu strun, jak Al DiMeola czy Tommy Emmanuel. To również wspaniały pedagog oraz nauczyciel akademicki. Przede wszystkim to jednak niezłomny facet,...
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz