"Nie wiem (...) Chcę nie wiedzieć. Wolę odkrywać." - wywiad z Karoliną Czarnecką

"Nie wiem (...) Chcę nie wiedzieć. Wolę odkrywać." - wywiad z Karoliną Czarnecką

16 lutego 2015, 16:30

[img:1]

Część z Was może nie wiedzieć, że autorka bijącego rekordy popularności wykonania "Hera, Koka, Hasz, LSD" nagrała całkiem udaną EP- kę zatytułowaną "Córka". Właśnie na temat tego albumu i kilku innych rzeczy rozmawialiśmy z Karoliną Czarnecką.

Czy nagrałabyś płytę gdyby „Hera, Koka, Hasz, LSD” nie okazała się hitem?

Raczej nie, nagranie płyty było czymś o czym marzyłam, ale nie wiem czy to zostałoby zrealizowane. Z jednej strony więc „Koka” stała się przekleństwem i na początku nie miałam dystansu do komentarzy, do tego, że jesteś obiektem, ale już się przyzwyczaiłam.Mam kilka zaufanych osób wokół siebie, które zawsze mówią mi, czy jest źle, czy jest dobrze i im ufam.

Czy tytułowa "Córka" to Ty?

Trochę tak.

Dlaczego akurat Warszawa?

W zasadzie była najbliżej. Chciałam szukać autorytetów, marzyłam o tym, dlatego pomyślałam, może spróbuję, może teraz się uda. Ale nie miałam parcia, Tina (bohaterka płyty) jest przesadzona, jest jak komiks, jak oprawa.

Muzyka i teksty na albumie nie są Twojego autorstwa. Jaki był Twój wkład?

Wymyśliłam w zasadzie całą historię. Powiedziałam Walczakowi (autor tekstów), że ja tego nie spiszę, więc pisałam mu mailowo o czym chcę aby dany tekst opowiadała, a on to wykorzystał.
W tekstach znajdują się także słowa, których używam na co dzień np. "Patrzaj w serce i serce miej, a gdy cierpisz to się śmiej” to słowa, które mama pisała mi w pamiętniku.

Czy masz w zamiarze wydać pełnoprawny album?

Mam nadzieję, trochę przeraża mnie przemysł muzyczny… EP-ka była niezależnie wydana.

Porównują Cię do Masłowskiej, jak się do tego odnosisz?

Fajnie. Dorota bardzo mi się podoba, czytywałam ją wcześniej, lubię jej teksty i ich realizacje. Dla mnie to jest w porządku, choć nie wiem dlaczego nas porównują. Słucham sporo Peszek, Hey, możliwe, że to słychać w moich piosenkach. Lubię te porównania [uśmiech].

Wypuściliście wraz z L.U.C.’iem niedawno teledysk do wspólnego utworu, znaliście się wcześniej czy poznaliście się dopiero podczas nagrywania „Demakijażu”?

Poznaliśmy się w momencie, kiedy pojechałam do niego, do Wrocławia, z propozycją nagrania czegoś wspólnie. Choć tak naprawdę znałam go dużo wcześniej...

Pamiętam grafikę, z Twojego facebooka, która dotykała tematyki miejsca w życiu i tej świadomości, a Ty wiesz, dokąd zmierzasz, kim jesteś?

Nie wiem. Ale przecież nikt nie wie. Chcę nie wiedzieć. Wolę odkrywać.

Jesteś aktorką, więc zapytam Cię o ulubione dramaty?

Ludzkie.

Wydajesz się człowiekiem orkiestrą, co planujesz w najbliższym czasie?

Na pewno współpraca z POŻAREM W BURDELU, czyli zawrotne tempo pracy i premiera co miesiąc, w kwietniu sporo koncertów, zabieram też się za tworzenie płyty. To takie najbliższe plany.

Jesteś także aktorem lalkarzem, nie mogę więc nie zapytać czy byłaś kiedyś w krakowskiej Grotesce?

Niestety nie, ale wiele słyszałam.

Rozmawiała: Monika Matura 

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się...
Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day...
Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest...
Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował...
Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,...
"Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022 Jak nagłośnić tak duży festiwal jak Eurowizja Junior i to jeszcze 5000 km od Polski? Zapraszamy do wywiadu z Jerzym Taborowskim - szefem agencji LETUS GigantSound, który ujawnia szczegóły tej "gigantycznej" operacji.