"Nie wiem (...) Chcę nie wiedzieć. Wolę odkrywać." - wywiad z Karoliną Czarnecką

"Nie wiem (...) Chcę nie wiedzieć. Wolę odkrywać." - wywiad z Karoliną Czarnecką

16 lutego 2015, 16:30

[img:1]

Część z Was może nie wiedzieć, że autorka bijącego rekordy popularności wykonania "Hera, Koka, Hasz, LSD" nagrała całkiem udaną EP- kę zatytułowaną "Córka". Właśnie na temat tego albumu i kilku innych rzeczy rozmawialiśmy z Karoliną Czarnecką.

Czy nagrałabyś płytę gdyby „Hera, Koka, Hasz, LSD” nie okazała się hitem?

Raczej nie, nagranie płyty było czymś o czym marzyłam, ale nie wiem czy to zostałoby zrealizowane. Z jednej strony więc „Koka” stała się przekleństwem i na początku nie miałam dystansu do komentarzy, do tego, że jesteś obiektem, ale już się przyzwyczaiłam.Mam kilka zaufanych osób wokół siebie, które zawsze mówią mi, czy jest źle, czy jest dobrze i im ufam.

Czy tytułowa "Córka" to Ty?

Trochę tak.

Dlaczego akurat Warszawa?

W zasadzie była najbliżej. Chciałam szukać autorytetów, marzyłam o tym, dlatego pomyślałam, może spróbuję, może teraz się uda. Ale nie miałam parcia, Tina (bohaterka płyty) jest przesadzona, jest jak komiks, jak oprawa.

Muzyka i teksty na albumie nie są Twojego autorstwa. Jaki był Twój wkład?

Wymyśliłam w zasadzie całą historię. Powiedziałam Walczakowi (autor tekstów), że ja tego nie spiszę, więc pisałam mu mailowo o czym chcę aby dany tekst opowiadała, a on to wykorzystał.
W tekstach znajdują się także słowa, których używam na co dzień np. "Patrzaj w serce i serce miej, a gdy cierpisz to się śmiej” to słowa, które mama pisała mi w pamiętniku.

Czy masz w zamiarze wydać pełnoprawny album?

Mam nadzieję, trochę przeraża mnie przemysł muzyczny… EP-ka była niezależnie wydana.

Porównują Cię do Masłowskiej, jak się do tego odnosisz?

Fajnie. Dorota bardzo mi się podoba, czytywałam ją wcześniej, lubię jej teksty i ich realizacje. Dla mnie to jest w porządku, choć nie wiem dlaczego nas porównują. Słucham sporo Peszek, Hey, możliwe, że to słychać w moich piosenkach. Lubię te porównania [uśmiech].

Wypuściliście wraz z L.U.C.’iem niedawno teledysk do wspólnego utworu, znaliście się wcześniej czy poznaliście się dopiero podczas nagrywania „Demakijażu”?

Poznaliśmy się w momencie, kiedy pojechałam do niego, do Wrocławia, z propozycją nagrania czegoś wspólnie. Choć tak naprawdę znałam go dużo wcześniej...

Pamiętam grafikę, z Twojego facebooka, która dotykała tematyki miejsca w życiu i tej świadomości, a Ty wiesz, dokąd zmierzasz, kim jesteś?

Nie wiem. Ale przecież nikt nie wie. Chcę nie wiedzieć. Wolę odkrywać.

Jesteś aktorką, więc zapytam Cię o ulubione dramaty?

Ludzkie.

Wydajesz się człowiekiem orkiestrą, co planujesz w najbliższym czasie?

Na pewno współpraca z POŻAREM W BURDELU, czyli zawrotne tempo pracy i premiera co miesiąc, w kwietniu sporo koncertów, zabieram też się za tworzenie płyty. To takie najbliższe plany.

Jesteś także aktorem lalkarzem, nie mogę więc nie zapytać czy byłaś kiedyś w krakowskiej Grotesce?

Niestety nie, ale wiele słyszałam.

Rozmawiała: Monika Matura 

Pozostałe wywiady Wywiad z Tomaszem Sierotko - Projektantem oświetlenia Sanah Rozmowa z realizatorem oświetlenia Tomaszem Sierotko z Art Light Group, odpowiedzialnym za oprawę wizualną reżyserią światła reżyserią światła i realizacją widowisk teatralnych, koncertów jak LemON,Sanah Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki....
Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy...
[LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Jacek Cygan w INFOMUSIC.PL Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, ale także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem, osobowością telewizyjną, czy organizatorem festiwali muzycznych. Słowem – człowiek orkiestra, który o branży muzycznej...
Anna Wyszkoni dla INFOMUSIC.PL (wywiad) Poruszyliśmy tematy związane z powstawaniem utworów (nie tylko hitów) Anny Wyszkoni, współpracy z innymi muzykami, różnicami między zespołem Łzy, a karierą solową. Zapraszamy