WYWIAD: Patrycja Betley-Napierała

WYWIAD: Patrycja Betley-Napierała

19 kwietnia 2019, 12:00
autor: Paweł Ostrowski

Patrycja Betley-Napierała to postać doskonale znana na polskim rynku perkusyjnym. Artystka wszechstronna, perkusjonistka doskonale władającą technikami gry na cajonie, Bodhranie i wielu innych instrumentach perkusyjnych.

Nadarzyła się okazja to z niej skorzystaliśmy, zapraszając Patrycję do krótkiego wywiadu, który dla Was prezentujemy. Poniżej znajdziecie zapis wideo, a w nim - między innymi - kilka bardzo praktycznych rad ze strony Patrycji. Zapraszamy do oglądania!

 

 

O Artystce

Patrycja Betley - muzyk, pedagog, arteterapeutka związana z czołowymi wykonawcami polskiej sceny Etno – Shannon, Same Suki, Sama Yoon, Kayah&Transoriental Orchestra, Karolina Cicha, Pamaruna. Przed blisko dwie dekady grała również w zespołach takich jak:dwie dekady grała również w zespołach takich jak: Balkan Sevdah, Danar, Karpatia, Maayan, Kayanis Pako Sarr i wiele innych. 

Współpracowała z Justyną Steczkowską, Katarzyną Nosowską, Czessbandem, Zbigniewem Namysłowskim, Orkiestrą Kameralną Aukso, Zygmuntem Koniecznym, Wojciechem Hoffmanem, Carrantuohill, Le loup qui danse, Markiem Raduli, Stanisławem Soyką, Zakopowerem, Anną Wyszkoni, Tadeuszem Woźniakiem, Grzegorzem Turnauem itd.

Na co dzień Patrycja porusza się w gatunkach takich jak: folk, etno, world, ethnopop, piosenka aktorska, muzyka współczesna, popularna, ilustracyjna itd.

 

[img:3]

 

Od końca 2011 roku jest oficjalną endorserką bodhranów Roberta Forknera, jako jedyna kobieta i jeden z dwóch bodhranistów nie- irlandzkiego pochodzenia posiadających własną linię z sygnaturą. Od 2015 roku jest oficjalną endorserką tureckich talerzy perkusyjnych renomowanej firmy Anatolian. Od 2015 roku jest również oficjalną endorserką cajonów polskiej marki AwCajon. 

Patrycja udziela się również jako muzyk w warszawskich teatrach: Teatr Dramatyczny, Ateneum, Teatr Makata, Kabaret na Koniec Świata. 

Chętnie dzieli się swoją pasją z innymi. Jako pedagog prowadzi indywidualne lekcje gry na instrumentach perkusyjnych. Od lat prowadzi również grupowe warsztaty bębniarsko-rytmiczne dla dzieci w przedszkolach Montessori, Pałacu pod blachą w Warszawie, w Wilanowie w szkole Music Makers, w szkole podstawowej nr 246 w Warszawie Podkowie Leśnej, audycje muzyczne dla dzieci w przedszkolach, szkołach, warsztaty perkusyjne dla dorosłych w Polsce jak i za granicą itd.

 

[img:2]

 

Strona perkusistki: http://patrycjabetley.pl

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się...
Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day...
Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest...
Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował...
Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,...
"Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022 Jak nagłośnić tak duży festiwal jak Eurowizja Junior i to jeszcze 5000 km od Polski? Zapraszamy do wywiadu z Jerzym Taborowskim - szefem agencji LETUS GigantSound, który ujawnia szczegóły tej "gigantycznej" operacji.