Jak sięgać po sukces? Marek Walaszek - człowiek, którego należy mieć na radarze

Jak sięgać po sukces? Marek Walaszek - człowiek, którego należy mieć na radarze

12 listopada 2021, 16:00

Marek Walaszek - wystarczy spojrzeć na listę dotychczasowych jego osiągnięć, by odnieść wrażenie, iż jest on osobą sięgającą po sukces naprawdę wysoko.

Wielokrotnie nagradzany złotem oraz platyną zarówno za produkcje muzyczne, jak i również doskonałe miksy i mastery. Ma na koncie liczne współprace z topowymi polskimi artystami, ale też pełen przekrój działań na polu międzynarodowym - zaczynając od Coca-Coli, a na Wu-Tang Clanie kończąc. Właściciel i twórca firmy „Bettermaker”, zdobywającej szturmem zaufanie i apetyt świata pro audio.

 

Dla tych, którzy nie wiedzą, o czym mowa, produkty Marka Walaszka to na ten moment seria trzech hybrydowych urządzeń, łączących wygodę użytkowania i powtarzalność wtyczek cyfrowych, z niezastąpionym charakterem oraz brzmieniem systemów analogowych. Zadowolonymi użytkownikami owych rewolucyjnych konstrukcji są takie legendy branży jak Dave Pensado, Greg Wells, czy Luca Pretolesi.

Ale to nie jedyny sukces Bettermakera - na fali zainteresowania sprzętem, we współpracy z Plugin Alliance polska firma wprowadziła na rynek cyfrową wersję korektora Bettermaker EQ232D, o którym nie bez przyczyny mówi się „Pultec XXI wieku.”  

[img:1]

Produkt cieszy się zasłużonym powodzeniem - wszak mamy tutaj do czynienia z dwiema gwarancjami jakości. Po pierwsze: twórca hardware’u to jednocześnie twórca software’u co z oczywistych względów oznacza najbardziej wierne odwzorowanie działania świetnej konstrukcji. Po drugie (o czym mogą wiedzieć użytkownicy produktów tego dystrybutora) Plugin Alliance nie proponuje w swojej ofercie produktów innych niż te najwyższej próby.

Jakby tego było mało - z konstrukcji Marka Walaszka korzysta również firma Auratone. Wszystkie obecnie produkowane głośniki tej kultowej marki napędzane są, nagrodzonym niezwykle prestiżową „NAMM TEC 2020 Award”, wzmacniaczem A2-30, powstałym w ścisłej kolaboracji z Bettermakerem.

 

Tak jak wyżej wspomnieliśmy - bohater niniejszej zapowiedzi sięga po sukces wysoko. Jaki zatem jest sekret stojący za tymi osiągnięciami? 

 

Okazuje się, że paradoksalnie receptą jest stąpanie mocno po ziemi. Podczas dwóch wykładów szybko dało się odczuć że Marek Walaszek jest w swoich działaniach przede wszystkim pragmatykiem i realistą.  

Zarówno podczas prelekcji na temat swojej dynamicznie rozwijającej się firmy, jak i bardzo pouczającego case study miksu i masteringu „Never Fade Away - Remix”, pojawiającego się podczas napisów końcowych superprodukcji „Cyberbunk 2077”, ewidentnym stało się, że w swoim procesie Marek nie akceptuje żadnych niewiadomych, a każde działanie jest zamierzone i uzasadnione. 

Prelegent tegorocznej edycji Soundedit jest niewątpliwie postacią, którą należy mieć na radarze.

Zapraszamy do wysłuchania naszej krótkiej rozmowy z tym człowiekiem wielu talentów.

[img:2]

 

autor: Tomasz Pacholczyk

zobacz także: 

Pozostałe wywiady "Gigantyczne" zmagania z nagłośnieniem Junior Eurowizja 2022 Jak nagłośnić tak duży festiwal jak Eurowizja Junior i to jeszcze 5000 km od Polski? Zapraszamy do wywiadu z Jerzym Taborowskim - szefem agencji LETUS GigantSound, który ujawnia szczegóły tej "gigantycznej" operacji. Wywiad z Tomaszem Sierotko - Projektantem oświetlenia Sanah Rozmowa z realizatorem oświetlenia Tomaszem Sierotko z Art Light Group, odpowiedzialnym za oprawę wizualną reżyserią światła reżyserią światła i realizacją widowisk teatralnych, koncertów jak LemON,Sanah Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki....
Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy...
[LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Jacek Cygan w INFOMUSIC.PL Jacek Cygan jest autorem tekstów ponad tysiąca piosenek, ale także poetą, scenarzystą, autorem musicalowym, jurorem, osobowością telewizyjną, czy organizatorem festiwali muzycznych. Słowem – człowiek orkiestra, który o branży muzycznej...