Brian Allan - Wywiad dla Infomusic.pl

2 listopada 2011

Jako kompozytor współpracował ze zdobywcami nagród Grammy, Oskarów, a także platynowych płyt, ponadto jest założycielem oraz dyrektorem innowacyjnej organizacji muzycznej – Rokket Music, której misją jest łączenie lokalnych rynków muzycznych, w jedną platformę, skupiającą artystów z całego świata za pomocą nowych metod marketingowych, promocyjnych oraz międzynarodowej współpracy fachowców z branży muzycznej. Pod parasolem Rokket Music stworzył dwa projekty muzyczne: „Global One Music“ oraz „Poland… Why Not?“(premiera już 19 listopada), które mają na celu realizację jego ambitnych planów.

[img:1]

Marcin Warnke: Witaj Brian. Jest mi przyjemnie gościć Cię w Infomusic.

Brian Allan: Witaj Marcin. Dziękuję za zaproszenie.

„Poland, why not“ jest niezwykłym projektem. Opowiedz o jego potencjalnych możliwościach.

„Poland... why not“ jest unikalny, gdyż jest pierwszym projektem tego typu w skali globalnej. Mówiąc szczerze, powstał on przez przypadek (śmiech). Będąc w Polsce uwierzyłem w potencjał Sławka Uniatowskiego, następnie zaprosiłem moich byłych współpracowników z Los Angeles, by przyjechali do Polski i przekonali się osobiście jakim jest świetnym wokalistą.
„Poland... why not“ posiada nieograniczony potencjał, tak samo jak każdy inny kraj.

Czy uważasz, że pełna realizacja ambitnych założeń tego projektu jest możliwa?

Jeśli cała Polska wsparłaby ten projekt, z całą pewnością było by to możliwe , jednak nie wiem czy jest to realne, gdyż jest to kraj w którym zaobserwować można wiele zawiści i zazdrości. Pomimo to uważam, że jesteśmy w stanie zrealizować nasze założenia.

To, co udało nam się osiągnąć do tej pory jest wielkim sukcesem. Jak dotąd żadna inna firma nie sprowadziła do Polski producentów i kompozytorów, jakich udało nam się zaprosić do udziału w tym projekcie…

Zabraliśmy polskie gwiazdy wokół Świata bez jakiegokolwiek wsparcia instytucji rządowych, zorganizowaliśmy dla nich pokazy w Los Angeles, filmowanie klipów z udziałem Hollywodzkiego reżysera, etc.
Nie jest to projekt jednorazowy, z całą pewnością będzie kontynuowany.

Uwaźasz, że polscy artyści posiadają możliwości by zdobyć popularność za granicą?

Oczywiście, że tak, inaczej nie zainwestowalibyśmy naszych pieniędzy w ten projekt. Każdy z artystów „Poland, why not‘ ma teraz taką szansę.

Opowiedz o silnych i słabych stronach Patricii Kazadi oraz Nataszy Urbańskiej?

Obydwie są świetnymi wokalistkami oraz performerkami. Wybacz, ale nie zauważyłem żadnych słabości.. (śmiech). Nie bez powodu są gwiazdami. Kazadi pisze na prawdę świetne piosenki.

Czy podjąłbyś się pracy z utalentowanym artystą alternatywnym, nie posiadającym fanów?

Nie, nie miało by to sensu. Jeśli artysta wykonujący jakikolwiek styl muzyczny, nie potrafi zbudować swego zaplecza, dotrzeć do potencjalnych fanów, jak możemy uwierzyć, że jego muzyka/koncerty się sprzedadzą. To jest biznes muzyczny, nie organizacja dobroczynna.

Opowiedz o teamie producenckim, jaki pracuje z Tobą nad projektem „Poland, why not“. Rob Hoffman, Jim Beanz oraz Osmo Ikonen – każdy z nich jest mistrzem w swoim fachu. Jak udało Ci się ich przekonać do pracy nad tym projektem?

Kolejne świetne pytanie. Podjęliśmy się zadania, mającego na celu zjednoczenie lokalnych gwiazd na globalnej platformie za pomocą muzyki. Jak widać jest to możliwe.
Drugi z projektów Rokket Music – Global One Music, skupia szesnaście gwiazd światowego formatu, z łączną liczbą sprzedanych płyt, przekraczającą 500 milionów egzemplarzy.

[img:2]

Jakie wartości powinien posiadać artysta, by zostać zauważonym przez Rokket Music?

Jakość gwiazdy.

Jako Rokket Music mówicie: „Używamy innowacyjnych sposobów dotarcia na rynek“, jak tworzenie projketów „Poland, why not“ i „Global One Music“. Jest to świeże podejście do promocji czy marketingu, jednak z całą pewnością inne firmy zaczną korzystać z Waszych pomysłów już niebawem. Jak planujesz zachować pozycję lidera na rynku?

Bardzo dobre pytanie. Będąc małą firmą jesteśmy w stanie podejmować szybkie decyzje, bardziej elastyczne niż te, podejmowane przez organizacje korporacyjne. Nikt nie jest w stanie zagwarantować, że pozostaniemy na przedzie stawki, ale będziemy próbować. Mam nadzieję, że szczęście będzie nam sprzyjało.

Czy mógłbyś dać radę młodym artystom, którzy chcieli by wziąć udział w jednym z Twoich projektów?

Skupcie się nad Waszym talentem. Zbudujcie grupę fanów Waszej muzyki, bądźcie oryginalni i nie kopiujcie innych. Jeśli potrzebujecie lekcji, znajdzcie nauczyciela. Każda gwiazda muzyczna pobierała i nadal pobiera setki lekcji różnego rodzaju. Nawet Michael Jordan i Michael Jackson mieli nauczycieli.

Dziękuję za rozmowę Brian. Było mi bardzo przyjemnie rozmawiać z Tobą. Powodzenia w Twoich przedsięwzięciach i planach.

Dziękuję Ci Marcin za ciekawe pytania i za rozmowę.


Zobacz także: Poland...Why Not?

 • Uroczysta premiera płyty Poland...Why Not już w najbliższy piątek. Mamy dla was bilety!
  Uroczysta premiera płyty Poland...Why Not już w najbliższy piątek. Mamy dla was bilety!

  Już w najbliższy piątek, 18 listopada, w warszawskim klubie Capitol, odbędzie się uroczysta premiera długo oczekiwanej płyty “Poland Why Not”. Wezmą w niej udział artyści projektu, jego twórcy, jak również sami fani.To...

 • "Poland... Why Not?" nadchodzi wielkimi krokami
  "Poland... Why Not?" nadchodzi wielkimi krokami

  Premiera „Poland… Why Not” już w listopadzie. Sukces murowany – dlaczego nie?Wytwórnia Rokket Music poinformowała, że album „Poland…Why Not” będzie miał swoją premierę 19 listopada. Album to wydawnictwo dwupłytowe, na którym...

 • Twórca hitów Michaela Jacksona w Polsce!
  Twórca hitów Michaela Jacksona w Polsce!

  Rob Hoffman jeden z najlepszych muzycznych producentów świata w Polsce!Do Polski przyjeżdża Rob Hoffman – jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów muzycznych świata. Przyjazd Roba związany jest w projektem „Poland...

reklama

Najnowsze wywiady

WYWIAD: Mariusz Duda (zespół Riverside) WYWIAD: Mariusz Duda | Riverside, Lunatic Soul

Mariusz Duda Riverside, Lunatic Soul 28 września 2018 roku ukazał się siódmy długogrający album zespołu Riverside zatytułowany „Wasteland”. Lider formacji,...

Morcheeba już niedługo w Polsce Morcheeba już niedługo w Polsce

Morcheeba to legenda brytyjskiego trip hopu. Zespół powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych i wydał dotychczas dziewięć studyjnych albumów, które sprzedały się w...

Dave Matthews Band wkrótce w Warszawie Dave Matthews Band wkrótce w Warszawie

Dave Matthews Band po sukcesie koncertu w Trójmieście przed trzema laty, ponownie przyjedzie do Polski. Tym razem amerykańska grupa porwie publiczność 25 marca w Warszawie....

WYWIAD: Virgil Donati WYWIAD: Virgil Donati

Z australijskim wirtuozem perkusji rozmawiamy o podejściu do grania, jego sposobach na utrzymanie znakomitej formy i wyrażaniu twórczości. - Po tylu latach w zawodzie po...

Toby Driver, Del Judas i Nick Hudson w Warszawie Toby Driver, Del Judas i Nick Hudson w Warszawie

Deerhunter Booking i Klub SPATiF zapraszają serdecznie na solowy koncert Toby Drivera, promujący jego najnowszy album "They Are the Shield" Toby Driver jest amerykańskim...

mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz