WYWIAD: Patrycja Betley-Napierała

WYWIAD: Patrycja Betley-Napierała

19 kwietnia 2019, 12:00
autor: Paweł Ostrowski

Patrycja Betley-Napierała to postać doskonale znana na polskim rynku perkusyjnym. Artystka wszechstronna, perkusjonistka doskonale władającą technikami gry na cajonie, Bodhranie i wielu innych instrumentach perkusyjnych.

Nadarzyła się okazja to z niej skorzystaliśmy, zapraszając Patrycję do krótkiego wywiadu, który dla Was prezentujemy. Poniżej znajdziecie zapis wideo, a w nim - między innymi - kilka bardzo praktycznych rad ze strony Patrycji. Zapraszamy do oglądania!

 

 

O Artystce

Patrycja Betley - muzyk, pedagog, arteterapeutka związana z czołowymi wykonawcami polskiej sceny Etno – Shannon, Same Suki, Sama Yoon, Kayah&Transoriental Orchestra, Karolina Cicha, Pamaruna. Przed blisko dwie dekady grała również w zespołach takich jak:dwie dekady grała również w zespołach takich jak: Balkan Sevdah, Danar, Karpatia, Maayan, Kayanis Pako Sarr i wiele innych. 

Współpracowała z Justyną Steczkowską, Katarzyną Nosowską, Czessbandem, Zbigniewem Namysłowskim, Orkiestrą Kameralną Aukso, Zygmuntem Koniecznym, Wojciechem Hoffmanem, Carrantuohill, Le loup qui danse, Markiem Raduli, Stanisławem Soyką, Zakopowerem, Anną Wyszkoni, Tadeuszem Woźniakiem, Grzegorzem Turnauem itd.

Na co dzień Patrycja porusza się w gatunkach takich jak: folk, etno, world, ethnopop, piosenka aktorska, muzyka współczesna, popularna, ilustracyjna itd.

 

[img:3]

 

Od końca 2011 roku jest oficjalną endorserką bodhranów Roberta Forknera, jako jedyna kobieta i jeden z dwóch bodhranistów nie- irlandzkiego pochodzenia posiadających własną linię z sygnaturą. Od 2015 roku jest oficjalną endorserką tureckich talerzy perkusyjnych renomowanej firmy Anatolian. Od 2015 roku jest również oficjalną endorserką cajonów polskiej marki AwCajon. 

Patrycja udziela się również jako muzyk w warszawskich teatrach: Teatr Dramatyczny, Ateneum, Teatr Makata, Kabaret na Koniec Świata. 

Chętnie dzieli się swoją pasją z innymi. Jako pedagog prowadzi indywidualne lekcje gry na instrumentach perkusyjnych. Od lat prowadzi również grupowe warsztaty bębniarsko-rytmiczne dla dzieci w przedszkolach Montessori, Pałacu pod blachą w Warszawie, w Wilanowie w szkole Music Makers, w szkole podstawowej nr 246 w Warszawie Podkowie Leśnej, audycje muzyczne dla dzieci w przedszkolach, szkołach, warsztaty perkusyjne dla dorosłych w Polsce jak i za granicą itd.

 

[img:2]

 

Strona perkusistki: http://patrycjabetley.pl

Pozostałe wywiady
WYWIAD: Krzysztof Cugowski Pół wieku na scenie, wyjątkowy dorobek artystyczny, charyzma i głos, którego nie da się zapomnieć. Krzysztof Cugowski prezentuje singiel ze swojego podwójnie jubileuszowego albumu "50/70. Moje najważniejsze", który miał premierę 8. maja....
Wywiad z Robertem Górskim fot. Honorata Karupada Kabaret i muzyka? Wbrew pozorom nie są to aż tak odległe od siebie elementy kultury, jak mogłoby się wydawać. Między innymi właśnie o muzyce i jej znaczeniu w kabarecie rozmawialiśmy z Robertem Górskim znanym...
Mariusz Duda z Riverside specjalnie dla INFOMUSIC.PL Mariusz Duda z zespołu Riverside był gościem portalu Infomusic już niejednokrotnie. Tym razem udało nam się przeprowadzić z nim wywiad przed koncertem w gdyńskim klubie Ucho.
"Staram się nie robić wielu rzeczy w tym samym czasie" - wywiad z Karoliną Czarnecką fot. Kuba Dąbrowski W 2014 zasłynęła intepretacją utworu The Tiger Lillies  "Heroin and Cocain" znanym jako "Hera, Koka, Hasz, LSD". Dzisiaj ma na swoim koncie trzy solowe albumy, kilka kolaboracji oraz płytę wydaną z Gangiem...
"Moją największą pasją jest muzyka" - wywiad z Piotrem Rubikiem Piotr Rubik to prawdziwy człowiek orkiestra, komponuje, produkuje, śpiewa i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dyrygentów w Polsce. Mówi, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki, która jest jego największą pasją. 2 grudnia artysta...
WYWIAD: Stanisław Soyka Stanisław Soyka to wokalista, kompozytor, aranżer, pianista, skrzypek, a także gitarzysta, który od 20 roku życia jest na scenie i od początku współpracuje z innymi artystami. Dziś zestawić by można pokaźną listę nazwisk osób i zespołów,...
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz