Gdańskie Muzeum II Wojny Światowej z nowym oświetleniem P.S.TEATR

5 lutego 2017 / 09:00

W Gdańsku powstało Muzeum II Wojny Światowej. Zakończenie budowy nastąpiło na początku 2017 r. Projekt Muzeum, wyłoniony w międzynarodowym konkursie architektonicznym, został wykonany przez gdyńskie Studio Architektoniczne „Kwadrat”. W budynku o powierzchni około 23 tysięcy m2, znajdują się m.in. wystawa stała, przestrzenie przeznaczone na wystawy czasowe, sala kinowa i konferencyjna. W założeniu Muzeum ma pełnić funkcje ośrodka edukacji, kultury i nauki.

W tym nowopowstałym obiekcie na mapie Trójmiasta, Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Teatr odpowiedzialne było za projekt wykonawczy technologii scenicznej sali kinowej oraz konferencyjnej wraz z późniejszą realizacją, obejmującą dostawy i montaż urządzeń.

 

[img:1]

[img:2]

 

Sala konferencyjna posiada wielofunkcyjne zastosowanie i przeznaczona jest do organizacji odczytów, konferencji, koncertów, recitali, ale również skromnych form dramatycznych. Zależnie od rodzaju wydarzenia, założeń inscenizacyjnych, wymagań reżysera, zaprojektowany i zrealizowany system oświetlenia technologicznego sceny spełnia wszystkie zakładane funkcje sali.

Do oświetlenia podstawowego sceny posłużą nowoczesne, wysokowydajne aparaty oświetleniowe z ledowym źródłem światła Area F 200 z mieszaniem kolorów RGBW (10 szt.). Oprócz tego salę wyposażono w aparaty profilowe ETC z popularnej serii Source Four o zmiennej ogniskowej 15-30° i 25-50° z przesłonami kadrującymi, przesłonami irysowymi oraz możliwością projekcji gobo (łącznie 14 kompletów), 24 projektory halogenowe z soczewką PC Spotlight Vario 12 i Vario 25, 2 reflektory prowadzące Spotlight Vedette 12 HR oraz 8 reflektorów profilowych Figura Zoom 25. Wszystkie aparaty oświetleniowe są rozmieszczone na konstrukcjach oświetleniowych sceny i widowni. Do realizacji różnorodnych efektów świetlnych zamontowano na scenie i widowni także ruchome głowy włoskiego producenta DTS: 4 szt. MAX L, 4 szt. MAX oraz 6 szt. NICK NRG 1201 z opatentowanym systemem FPR, umożliwiającym nieograniczony ruch w panoramie.

 

[img:3]

[img:4]

 

Sala Konferencyjna została wyposażona w nastawnię oświetlenia Chamsys MQ 300, umożliwiającą sterowanie tradycyjnych obwodów oświetlenia regulowanego, a także nowoczesnych urządzeń efektowych sterowanych za pomocą sygnału DMX. Oprócz nastawni operator jest wyposażony w dotykowy pulpit pomocniczy PPO z przyciskami do sterowania obwodów oświetlenia nieregulowanego i roboczego sceny.

Sala kinowa pełni z założenia wyłącznie funkcję kina. Jednak nie wyklucza się także sytuacji zorganizowania tu projekcji studyjnych połączonych z dyskusją, spotkaniami, prelekcjami. Dla takich właśnie sytuacji przewiduje się skromny system oświetlenia estrady przed ekranem, w skład którego wchodzi dwanaście reflektorów Spotlight Vario 12 z optyką PC, dwa reflektory prowadzące Spotlight Vedette 12 HR oraz dwa reflektory profilowe ETC Source Four z zoomem 15-30°. Aparaty oświetlenia technologicznego w sali kinowej zostały zamontowane na konstrukcjach na bocznych ścianach sceny i widowni oraz podłodze Sali na statywach.

 

[img:7]

[img:8]

 

Sterowanie oświetleniem w sali kinowej obsługuje nastawnia Philips Strand Lighting z serii 200 Plus 24/48, umożliwiająca sterowanie tradycyjnych obwodów oświetlenia regulowanego a także urządzeń efektowych sterowanych za pomocą sygnału DMX.

Sala konferencyjna wyposażona jest w 72 obwody regulowane i 30 obwodów nieregulowanych oświetlenia technologicznego sceny, dzięki czemu możliwe było podłączenie oświetlenia z halogenowym źródłem światła, jak również innych, w tym m.in. nowoczesnych aparatów inteligentnych, efektowych, ze źródłem światła LED, czy HMI. Dla oświetlenia technologicznego sceny w sali kinowej zaprojektowano 20 obwodów regulowanych oświetlenia technologicznego estrady i widowni oraz 8 obwodów nieregulowanych oświetlenia technologicznego sceny. Scena Sali konferencyjnej wyposażona jest w trzy regulatory cyfrowe PLS PEGASUS WM 24 x 2.3 o mocy 2.5kVA. W sali kinowej wykorzystano jeden regulator tego samego typu.

 

[img:5]

[img:6]

 

W sali konferencyjnego sygnał DMX jest przesyłany za pomocą systemu bezprzewodowej transmisji City Theatrical Show Baby składającego się z nadajnika i czterech odbiorników. W przypadku Sali kinowej sygnał DMX jest rozgałęziony w regulatorni za pomocą trzech spliterów DTS CH 6.

Wyposażenie sceniczne sal Muzeum II Wojny Światowej oparte jest na nowoczesnych rozwiązaniach renomowanych producentów. Projekt autorstwa inż. Tomasza Zaborowskiego uwzględnił wszystkie przewidziane dla sal funkcje w zakresie oświetlenia technologicznego sceny.

 

[img:9]

[img:10]

 

Producent

Philips Entertainment Philips Entertainment

Dystrybutor

Pozostałe aktualności oświetleniowe

WYSIWYG R42 - Nowy wymiar projektowania

WYSIWYG R42 - Nowy wymiar projektowania

Już niedługo będziemy mogli się cieszyć nowym wypustem od Cast Software, dzięki dodanym funkcjom możemy śmiało stwierdzić, że jest to przełomowy update...

Vari-Lite VLZ Profile na trasie koncertowej z Gary Numanem

Vari-Lite VLZ Profile na trasie koncertowej z Gary Numanem

Dzięki szerokiemu zakresowi działania, urządzenia Philips Vari-Lite VLZ Profile LED zostały wybrane do realizacji trasy koncerowej brytyjskiego pioniera...

Ruszają noworoczne wyprzedaże w Show System

Ruszają noworoczne wyprzedaże w Show System

Po black Friday, black Monday i black week oraz promocjach świątecznych... przyszedł kolejny czas na szalone noworoczne obniżki cen. Firmy - i to cieszy nas...

DTS Synergy 5 Profile wyróżnione na LDI 2018 Las Vegas

DTS Synergy 5 Profile wyróżnione na LDI 2018 Las Vegas

DTS Synergy 5 Profile to urządzenie LEDowe oparte o białą diodę dysponującą mocą 420W. Optyka została wyposażona w soczewkę zoom, która posiada zakres od 5.5...

SGM i nowoczesność w spotkaniu ze starożytnością

SGM i nowoczesność w spotkaniu ze starożytnością

Jedno z tak zwanych „trzeba zobaczyć”. Założyciel Kanadyjskiego Lumin-ART Productions, Simon Gauthier, przyleciał do Włoch, aby zadbać o iluminację Koloseum,...

Nowe oświetlenie studyjne i filmowe od Elation Professional

Nowe oświetlenie studyjne i filmowe od Elation Professional

Firma Elation zaskakuje coraz bardziej w branży oświetlenia scenicznego, lecz nowe produkty tej uznanej marki poszerzają zakres działania firmy. Po światowej...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz