The Manhattan Transfer w Polsce

The Manhattan Transfer w Polsce

13 października 2005, 15:00
Jedna z najpopularniejszych jazzowych grup wokalnych, która sztukę swingu, scata, improwizacji oraz aranżacji doprowadziła do absolutnej perfekcji. I choć sztuka The Manhattan Transfer nie zawsze jest ortodoksyjnym jazzem, to kwartet funkcjonuje na rynku muzycznym przede wszystkim w relacjach zespołu jazzowego.

Rozpoczynali ( w 1972 roku) koncertując w knajpkach i klubach Nowego Jorku jako grupa czterech wokalistów : Tima Hausera , Janis Siegel ,Alana Paula oraz Laurel Masse (w 1979 roku L.Masse zastapiła Cheryl Bentyne ). Już w 1974 roku byli się modnym zespołem Greenwich Village, pojawiając się na estradzie wspólnie z Davidem Bowie, Andy Warholem, Dianą Vreeland.

Przełomowym dla kwartetu był udział w telewizyjnym programie CBS oraz zachwyt krytyków i słuchaczy dla nowatorskiej interpretacji standardów jazzu i muzyki rozrywkowej. Z klubów jazzowych zespół coraz częściej przenosił się na estrady Hotelu Waldorf i prestiżowych sal centralnego Manhattanu. Decydując się na nagrania płytowe dla nobilitującej Atlantic Records lansowali nowe, amerykańskie pop-mainstream music, specyficzną mieszanke jazzu, soul, scata i muzyki popularnej. Kiedy w 1976 roku pojawiły się nagrania „Chanson D’Amour” oraz genialna interpretacja ”Tuxedo Junction”- grupę natychmiast okrzyknięto gwiazdą sezonu . I choć wydawało się wtedy, że The Manhattan Transfer będzie kolejnym zespołem jednego sezonu, to dzisiaj – blisko 30 lat później -pozycja kwartetu jest w dalszym ciągu niepodważalna. Interpretacje standardów :od „Birdland”,”Route 66” po „Body And Soul” i „Sharkey’s Machine”) stały się niedoścignionymi wzorami jazzowej wokalistyki.

Brzmienie Manhattan Transfer jest bowiem perfekcyjnym mariażem stylistyki jazzu, funky, swingu, muzyki rozrywkowej a kwartet nagradzany jest zarówno prestiżowymi Grammy Awards, jak i jazzowymi laurami na całym niemal świecie. BILETY:

8.11.2005,godz.19.oo Warszawa Sala Kongresowa

9.11.2005,godz.20.oo Zabrze Dom Muzyki i Tańca

BILETY
The Manhattan Transfer (8.11 –Warszawa) bilety : 300,200 - oraz 100,-
The Manhattan Transfer ( 9.11-Zabrze) bilety : 200,120 - oraz 70,-

Miejsca sprzedaży :
Bileteria/EMPiK, Traffic - www.shortcut.pl
ZASP,
Sala Kongresowa,
Dom Muzyki i Tańca,
www.e-Bilet.pl
www.eventim.pl 

oraz [email protected]  bilety wysyłane są za zaliczeniem pocztowym bez dodatkowych kosztów. Prosimy przesłać zamówienie oraz adres, pod który ERA JAZZU wysyła bilety
więcej: www.jazz.pl

Muzyka

Wooten Brothers w Warszawie
Więcej wiadomości