Kogo będzie stać na nagłośnienie QSC L Class?

Kogo będzie stać na nagłośnienie QSC L Class?

17 kwietnia 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: QSC Audio
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

3 kwietnia w Klubie Wytwórnia w Łodzi miała miejsce prezentacja, czyli polska premiera, nowego systemu liniowego marki QSC - L Class. Zaprezentowane zostały oba modele wchodzące w skład serii, czyli mniejszy LA108 (dwudrożny, oparty na 8-calowym wooferze) i większy LA112 (również dwudrożny, na głośniku 12"). Uzupełnieniem tych systemów w dole pasma jest aktywny subwoofer LS118 na pojedynczym przetworniku 18-calowym.

Nagłośnienie QSC L Class w skrócie:

  • System podwieszania QSC RapidDeploy, umożliwiający montaż nagłośnienia przez jedną osobę
  • Aplikacja do konfiguracji i monitorowania SysNav 
  • Średniego formatu nagłośnienie dedykowane dla: firmy rentalowej, domy kultury, firmy eventowej  

 

Polska premiera QSC - L Class

Aktywne kolumny do montażu w "pojedynkę"

LA108 i LA112 obfitują w innowacje techniczne, w tym opatentowany falowód QSC LEAF (Length-Equalized Acoustic Flare), ergonomicznie zaprojektowany system podwieszania QSC RapidDeploy, który może obsłużyć jedna osoba, oraz system QSC AWARE (Automatic Wireless Array Recognition), zapewniający inteligentną optymalizację za pomocą jednego przycisku dla pojedynczego modułu lub całego grona. Oba systemy można zawiesić za pomocą dedykowanych ram, ustawić na ziemi z wykorzystaniem ramy połączonej z opcjonalnym adapterem do subwoofera lub za pomocą statywów głośnikowych o różnych długościach używając jednego z dwóch gniazd.

 

[img:14]

[img:3]

Procesor DSP 

Wbudowany procesor DSP aktywnego subwoofera LS118 dodatkowo optymalizuje i chroni wydajność systemu, oferując jednocześnie zaawansowane funkcje, takie jak możliwość zestawienia dwóch jednostek w układzie kardioidalnym czy maksymalizacja mocy wyjściowej niskich częstotliwości z przodu przy jednoczesnej minimalizacji niepożądanej energii po bokach i z tyłu systemu. Tryb DEEP zapewnia dodatkowe rozszerzenie niskich częstotliwości i przetwarzanie wychylenia przetwornika. Wszystkie modele są wyposażone w konstrukcję QSC Acoustic Linear Phase (ALP), która zapewnia spójną odpowiedź fazową po zastosowaniu z innymi głośnikami QSC w danym środowisku.

 

[img:4]

[img:5]

Aplikacja do konfiguracji i monitorowania 

Aplikacja QSC SysNav (System Navigator) dla systemów Windows i iPadOS dodatkowo zwiększa komfort użytkowania systemów L Class, zapewniając możliwość łatwego projektowania, konfigurowania, sterowania, monitorowania i zastosowania przetwarzania sygnału do poszczególnych głośników, całych zestawów lub mieszanych konfiguracji. Ponadto narzędzie AIM (Array Installation Modeling) umożliwia użytkownikowi wizualizację pokrycia przez system poprzez pozycjonowanie wirtualnych głośników i zestawów w skalowanym, graficznym modelu miejsca lub przestrzeni instalacyjnej.

Systemy są już dostępne u polskiego dystrybutora QSC, w firmie Aplauz z Łomianek, zarówno do odsłuchów i testów, jak i do sprzedaży.

 

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:2]

[img:12]

[img:13]

[img:15]

[img:16]
 
więcej: www.qsc.com
Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

QSC Audio QSC Audio www.qscaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > QSC Audio rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości