Startuje 8. AVANT ART FESTIVAL

Startuje 8. AVANT ART FESTIVAL

1 października 2015, 14:55

[img:1]

Dziś we Wrocławiu rozpoczyna się wielka awangardowa uczta. W ramach 8. edycji Avant Art Festival zaprezentowane zostaną najciekawsze polskie i zagraniczne zjawiska muzyczne z pogranicza awangardy i eksperymentu.

Koncerty odbywać się będą m.in. we wspaniałych wnętrzach Narodowego Forum Muzyki i w przestrzeni klimatycznego Dworca Świebodzkiego. W Kinie Nowe Horyzonty wyświetlone będą filmy o muzyce. Podczas 4 dni festiwalu usłyszmy najciekawsze polskie i zagraniczne projekty muzyczne z pogranicza awangardy i eksperymentu. Zagrają m.in. Kinsky, Rimbaud, Fischerle, Jacek Sienkiewicz i Alameda 5, a także Dean Blunt, Perc, Brandt Brauer Frick, Flowdan i Felix Kubin. W ramach AVANT ART FILM w Kinie Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną filmy o muzyce, w tym rewelacyjny „B-Movie”. Festiwal potrwa do 4 października.

Na otwarcie festiwalu w Narodowym Forum Muzyki usłyszmy psychodeliczne Syny i trio Rimbaud (Budzyński/Jacaszek/Trzaska), a także Felixa Kubina i jego syntezatorowy, retrofuturystyczny dada-horror. Kolejne dni to koncerty na Dworcu Świebodzkim – klimatycznej przestrzeni, znanej już z zeszłorocznej edycji AVANT ART. W piątek, 2 października, zagrają tam: Alameda5, reanimowany skład Kinsky, Dean Blunt, M.E.S.H. oraz Tomek Hoax i Rhythm Baboon (Polish Juke). W sobotę, 3 października, wystąpią Irmler (Faust) & Liebezeit (Can), Brandt Brauer Frick ze swoją „emotional body music”, weteran brytyjskiej sceny garage/grime - Flowdan, Fischerle, pionier muzyki elektronicznej w Polsce - Jacek Sienkiewicz i Perc. W niedzielę festiwal przeniesie się do CeTA. Tam zobaczyć będzie można m.in. audiowizualny projekt SynthArt i Vox Machinatione – wspólny twór Dariusza Jackowskiego z Centrum Technologii Audiowizualnych i Ainary LeGardon – baskijskiej artystki. Koncert będzie zderzeniem organicznych improwizacji wokalnych z beat'ową, eksperymentalną elektroniką i elementami muzyki współczesnej. AVANT ART zakończy się w Warsztacie przy Niedźwiedziej. Dla przybyłych zagra DJ C-drik aka Kirdek – wszechstronny muzyk i kompozytor, obecnie rezydujący w Berlinie.


4. AVANT ART FILM W KINIE NOWE HORYZONTY
Podczas czwartej odsłony AVANT ART FILM w Kinie Nowe Horyzonty pokazane zostaną filmy o muzyce. W programie znalazły się m.in. poświęcony pamięci Rowlanda S. Howarda „Autoluminescent”, „Theory of Obscurity” - dokument o twórczości The Residents czy „B-Movie”, traktujący o zachodnioberlińskim podziemiu muzycznym lat 1979-1989. W sumie zaprezentowanych zostanie pięć filmów, z których trzy będą miały swoje polskie premiery.

Dotychczasowe odsłony festiwalu to twórczość tak różnorodnych i wybitnych artystów jak Keiji Haino, Ryoji Ikeda, Frank Bretschneider, Alva Noto, Supersilent & John Paul Jones, Blixa Bargeld, DAF, Moritz von Oswald Trio, The Thing & Otomo Yoshihide, Peaches, Maja Ratkje czy Mika Vainio. Na festiwalu prezentowana była również wybitna jakość teatralna i performatywna, w tym Teatr Akhe, Derevo czy Verdensteatret. Szczegółowe informacje o biletach i karnetach oraz program festiwalu dostępne na www.avantart.pl.

BILETY I KARNETY
Karnet muzyczny - 60 zł, karnet łączony (muzyka + film) - 80 zł.

Bilety na wszystkie koncerty danego dnia to 25-30 zł, a bilety na filmy – 12 zł za seans.

Bilety na koncerty dostępne są przez www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, a także w punktach sprzedaży Ticketpro w całej Polsce i na godzinę przed rozpoczęciem koncertów, w miejscu wydarzenia. Bilety na seanse w ramach Avant Art Film do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty oraz na www.kinonh.pl. Więcej informacji na www.avantart.pl

Muzyka

Accept w Krakowie
Więcej wiadomości