Lara Fabian na trzech koncertach w Polsce

Lara Fabian na trzech koncertach w Polsce

25 lutego 2016, 13:44

[img:1]

"I will love again" w 2000 roku śpiewał cały świat. W 2016 roku fani z Polski będą mieli niepowtarzalną okazję, by zaśpiewać ten hit na trzech wyjątkowych koncertach wspólnie z autorką piosenki.

Lara Fabian, niezwykle utalentowana i odnosząca sukcesy belgijska piosenkarka w tym roku zagra aż trzy koncerty w Polsce. To wyjątkowa gratka dla fanów wokalistki władającej trzyoktawowym sopranem. Lara Fabian urodziła się w Brukseli w 1970 roku. Już w dzieciństwie wiedziała, że chce śpiewać. W wieku ośmiu lat zaczęła naukę w The Royal Conservatory of Brussels, gdzie uczyła się przez 10 lat. To tam dzięki lekcjom śpiewu klasycznego rozwinął się jej zniewalający głos.

W wieku 14 lat miała już za sobą kilka występów i samodzielnie napisanych piosenek. Nie ograniczała się jednak tylko do muzyki klasycznej. Jako wykonawców, których twórczość ją inspiruje wymienia Barbarę Streisand i zespół Queen.
W 1988 roku Lara Fabian reprezentowała Luxemburg podczas konkursu piosenki Eurowizji, gdzie zajęła czwarte miejsce śpiewając piosenkę "Croire (Trust)". Płyta 
z tym utworem została sprzedana w nakładzie 500 000 egzemplarzy. W 1990 roku Lara Fabian przeniosła się do Montrealu, gdzie założyła własną wytwórnię płytową i wspólnie z wieloletnim przyjacielem Rickiem Allisonem pracowała nad pierwszym albumem, który sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Kolejny longplay Carpe Diem rozszedł się w nakładzie 800 tys. egzemplarzy, a album Pure już w 2 milionach egzemplarzy. Tym samym Lara Fabian dołączyła do grona najlepszych wykonawców francuskojęzycznych, sprzedając 6 milionów płyt w ciągu niespełna dwóch lat.

W 2000 roku ukazał się jej pierwszy anglojęzyczny album Lara Fabian, zawierający piękne uczuciowe piosenki napisane przez samą artystkę. W ten sposób piosenkarka utwierdza swoją wielką międzynarodową karierę – chociaż sama nie lubi gdy nazywa się ją gwiazdą. Wydaje kolejne osiem płyt, a także cztery albumy z koncertów na żywo. W sumie sprzedano 20 milionów jej płyt na całym świecie.
Na swoich koncertach artystka śpiewa z pasją, która rozgrzewa publiczność, wprowadzając niezwykle intymną atmosferę. Jej występy są pełne elegancji i wdzięku. Ma się wrażenie, że piosenkarka nawiązuje więź z każdą osobą wśród publiczności pozostającej całkowicie pod urokiem jej osobowości i wyjątkowego głosu. Z łatwością łączy różne style muzyczne od ballad do popowych piosenek, co w pełni daje szansę poznania wszechstronnych możliwości jej unikalnego wokalu.

Lara Fabian zdobyła wiele prestiżowych nagród i z pewnością można określić ją mianem bardzo utalentowanej, odnoszącej sukcesy artystki. Jednym słowem - belgijskiej piosenkarki wszechczasów. Podczas tegorocznych koncertów Lara Fabian promuje swój najnowszy album „Ma vie dans la tienne”. Na wydawnictwo złożyło się jedenaście poruszających kompozycji w tym promująca materiał piosenka tytułowa. Płyta ukazała się/ ukaże się w Polsce 19 lutego.

W Polsce piosenkarka da trzy koncerty:
• 23 maja 2016 HalaTorwar – Warszawa
• 25 maja 2016 Tauron Arena – Kraków
• 26 maja 2016 Hala Stulecia - Wrocław

Muzyka

Tool w Tauron Arena Kraków [Relacja]
Więcej wiadomości