Kids of Cherno prezentuje ?No Mercy No Pharmacy?

Kids of Cherno prezentuje ?No Mercy No Pharmacy?

19 stycznia 2019, 20:17

[img:1]Kids Of Cherno to wspólny projekt dwojga muzyków, którzy działając na przecięciu rozmaitych gatunków muzycznych konsekwentnie rozwijają własne dźwiękowe światy oparte na niepospolitej wrażliwości i otwartości na nieznane.

Katarzyna Borek jest klasycznie wykształconą pianistką, laureatką wielu nagród, znaną nie tylko z wytrawnej techniki, z którą w porywający sposób interpretuje muzykę Chopina czy Paderewskiego, ale i z łączenia fortepianowych improwizacji z muzyką elektroniczną. W tej estetyce utrzymane są albumy “Tempus Fantasy” (Warner 2014, z Wojciechem Orszewskim) i cieszący się
dużą popularnością “Space In Between” (BITTT Records 2016, solo).

Paweł Osicki, nagrywający także jako PUSZ to perkusista, multiinstrumentalista, kompozytor i producent, współpracował z wieloma artystami polskiej sceny jazzowej, awangardowej czy alternatywnej (Pogodno, YeShe, Kev Fox, Mazzoll, Stanisław Soyka, Skubas, Andrzej Przybielski, Joanna Duda. 

Jako Kids Of Cherno, Borek i Osicki łączą solidne teoretyczne i praktyczne przygotowanie z otwartymi poszukiwaniami i nieskrępowaną zabawą, której granice wyznacza tylko wyobraźnia obojga muzyków i chęć odkrywania nowych dźwiękowych światów. “No Mercy No Pharmacy” to płyta, na której elektryczne pianino Fender Rhodes i syntezatory, na których gra Kasia oraz elektronika i perkusjonalia Pawła stanowią jedynie punkt wyjścia do kolejnych dźwiękowych planów, sampli, xaskakujących kombinacji. Podczas pracy w studio oboje równie chętnie korzystają z najnowszych osiągnięć techniki nagraniowej, jak i sięgają po dziecięce, dźwiękowe zabawki, przypadkowo znalezione przedmioty czy niezliczone większe i mniejsze instrumenty akustyczne, traktując je jako materiał do dalszej obróbki przez cyfrową technologię. Jarmarczne piszczałki kontrapunktują głębokie klubowe basy, cyfrowe chrzęsty i elektroniczne oscylacje rozpływają się w bukolicznych melodiach, uderzenia bębnów wybrzmiewają kosmicznymi echami, a wyczucie i dystans obojga muzyków nie pozwalają, aby gęsta dźwiękowa tkanka przytłoczyła słuchacza, przypominając, że muzyka powinna nie tylko nieść zadumę, ale i uśmiech.

“No Mercy No Pharmacy” to w równych proporcjach gęsta i erudycyjna muzyka z pogranicza post-klubowej elektroniki, muzyki improwizowanej, jazzu czy trip-hopu, ale i 40 minut radosnej zabawy, zaskakujących skojarzeń i niespodziewanych odkryć w wykonaniu dwojga świadomych artystów z uczuciem i respektem, ale bez lęku zabierających słuchacza w karkołomną podróż przez skrzący się neonowymi światłami, podwodno-kosmiczny świat dźwięków wszystkich znanych i nieznanych światów.
Płyta ukazała się w wydawnictwie Mood & Wood. Muzyce towarzyszy oryginalna oprawa wizualna - jest to obraz mieszkającej w Berlinie artystki Anny Nizio.

Klasyka

Muzyka

Justin Timberlake wystąpi w TAURON Arenie
Więcej wiadomości