Avolites Diamond 7 (D7) - nowość prosto z Prolight+Sound 2024

Avolites Diamond 7 (D7) - nowość prosto z Prolight+Sound 2024

5 kwietnia 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Avolites
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Marka Avolites, która od ubiegłego roku należy do firmy Robe, na tegorocznych targach we Frankfurcie zapowiedziała (i oczywiście pokazała, na razie w wersji demo) nową konsoletę Diamond 7, w dwóch wersjach - większej D7-330 i bardziej kompaktowej D7-215. Konsolety te mają pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

 


 

Nowa konsoleta Diamond 7 (D7), następna w linii po flagowej Diamond 9 (D9), była główną atrakcją na stoisku Avolites na Prolight + Sound 2024. Choć nie były to stoły w już finalnej wersji, to jednak takie pierwsze wprowadzenie produktu pozwala firmie uzyskać cenne opinie od projektantów i operatorów oświetlenia, a także szeroko zakrojone testy w sezonie festiwalowym. Pełna premiera, ze wszystkimi wariantami produktu, planowana jest na koniec lata.

 

[img:1]

[img:3]

 

Mniejsza wersja D7-215 oferuje 15 zmotoryzowanych tłumików i dwa monitory dotykowe, podczas gdy większy model, D7-330, ma na pokładzie trzy monitory i aż 30 zmotoryzowanych tłumików. Kluczowe cechy nowego D7 obejmują nowy panel z ekranami, który można złożyć i zablokować. Powierzchnia sterująca konsoli jest zbliżona do rozwiązań użytych w konsolecie Diamond 9, dzięki czemu użytkownicy D9-tek nie będą mieli żadnych problemów, aby przesiąść się na D7-ki. D7-215 mieści się w standardowej walizce Peli-Air i nie przekracza europejskiego limitu masy bagażu, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą w trasę lub na występ nawet na drugim końcu świata.

 

[img:5]

 

Avolites zaprezentował też oprogramowanie Titan w najnowszej wersji 17, w które wyposażone były wszystkie konsolety na stoisku Avolites, a które jest już dostępne do ściągnięcia ze strony producenta. Głównym celem wersji 17 było znaczne ulepszenie doświadczenia użytkownika i dalsza optymalizacja wydajności, co pozwoli na lepsze wrażenia podczas większych wydarzeń, a także podczas dłuższych sesji programowania. Wkrótce będzie też dostępna nowa wersja aplikacji do zdalnego sterowania, zarówno na Androida, jak i iOS.

 

[img:2]

[img:4]

 

Sterowniki

Gdzie kupić?

Avolites Avolites www.avolites.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Sklepy muzyczne > Avolites rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości