Arkadiusz Jakubik wspomina swoją młodość

Arkadiusz Jakubik wspomina swoją młodość

27 lutego 2021, 10:15

Właśnie poznaliśmy kolejny singiel i kolejny teledysk z płyty „Strach XXI wieku”.[img:1]

Czwarty studyjny album dowodzonej przez znanego i lubianego aktora Arkadiusza Jakubika formacji Dr Misio, „Strach XXI wieku”, miał premierę jesienią 2020 roku. Piosenka „Czy pamiętasz” jest podróżą sentymentalną artysty do lat młodości.
Wspomnienia dawnych lat przez Jakubika i Krzysztofa Vargi (obaj są autorami tekstu) na formę wideoklipu kapitalnie przełożył Konrad Banaszkiewicz. Dzięki niemu filmik ilustrujący dość wesoły kawałek "Czy pamiętasz" stał się kapitalną, biało-czarną, nieco surrealistyczną i jednocześnie zabawną animacją/grą. Widzimy w niej, choćby samego aktora, milicjantów, którzy zamiast nóg mają owłosione nogi z kopytami oraz ogony i trójzęby, punków, a Arkadiusz Jakubik wspomina, jak kradł mleko i kefir, a także popijał z kumplami tanie wina.

Animowany wideoklip do singlowej kompozycji można obejrzeć tutaj:

Treść piosenki „Czy pamiętasz” wpisuje się w zawartość tekstów „Strach XXI wieku”. W 13 piosenkach Arkadiusz Jakubik odnosi się bowiem zarówno do spraw niedawnych, trawiących polskie społeczeństwo psychoz, jak i sięga do czasów swojej dość szalonej młodości. Przedstawia siebie kiedyś i siebie w kontekście niedawnych wydarzeń.

„To głównie zbiór naszych histerii i lęków. W kontrze garść słodko-gorzkich wspomnień z czasów młodości" – wyjaśnia Arkadiusz Jakubik zawartość tekstów na albumie. 

Dodajmy, że muzykę do utworu "Czy pamiętasz" napisali Jakubik oraz Jakub Galiński, a wraz z aktorem, liderem i wokalistką w jednej osobie piosenki na album "Strach XXI wieku" nagrali Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Wcześniej płytę „Strach XXI wieku” promowały piosenki „Mnie nie ma”, „Siedemnastolatki” oraz tytułowa, do której teledysk wyreżyserował słynny reżyser Wojciech Smarzowski.

Źródło: materiały prasowe

Alternatywa Polskie

Muzyka

"Pezedostatni" - pierwszy singiel Andrzeja Piasecznego z urodzinowej płyty "50/50"
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz