Gurtenfestival w Szwajcarii

Gurtenfestival w Szwajcarii

8 czerwca 2022, 17:37

Przez ostatnie dwa lata w Bernie w połowie lipca było stosunkowo cicho. Przyczyny są oczywiste, a raczej, niestety, najczęściej na górze płuc. A teraz skrócimy: jesteśmy gotowi i rozpoczynamy przedsprzedaż biletów na Gurtenfestival 2022 z ufnością i radością w ilości sznapsów; w tym samym czasie zostaje opublikowany program.

Ci, którzy wciąż mają program z 2020 roku, który nigdy nie miał miejsca, gdzieś w głębi głowy natkną się na jedno lub dwa znajome nazwiska. Headlinerami są ulubieńcy tłumu Seeed, giganci show The Chemical Brothers, królowa neo-soul Erykah Badu, liderzy list przebojów Black Eyed Peas i jedna z najjaśniejszych gwiazd amerykańskiego rapu i popu, Megan Thee Stallion.

Nazwana przez FORBES najbardziej wpływową Brazylijką, piosenkarka Anitta, z bilionami streamów i własną serią Netflix, z pewnością porwie tłumy. Wyznaczający trendy, zdobywca nagrody Mercury Award Arlo Parks, raper Jack Harlow, hardcoreowi punkowcy Turnstile i klubowicze z klubu Corona Shouse to tylko kilka perełek festiwalu.

Jamie XX zapewni „dobre czasy”, a Zoe Wees i Joya Marleen zapewnią radosne chwile do wspólnego śpiewania.

Skepta zapewni podkręcenie, Parcels wyczaruje elektroniczne disco-soulowe chwile, a Balthazar zadba o idealny letni wieczór ze swoimi wzruszającymi uchatkami.

Stereo Luchs zaśpiewa „ändlech widr dusse, ändlech widr heiss”, Kings Elliot oczaruje swoimi cudownie intensywnymi piosenkami, Danitsa zaprosi na imprezę, a Dino Brandão wykona swoje zbuntowane popowe kolaże. Z sąsiedniego kraju na północy przyjadą na festiwal rap-punkowi rockowcy Kraftklub, raper Juju i Schmyt.

Inne atrakcje to z pewnością francusko-kubański siostrzany duet Ibeyi, la brise française Polo & Pan, cztery kobiety z prawdopodobnie najlepszą muzyką imprezową na świecie – Los Bitchos, a także folk-rockowy muzyk Kevin Morby.

Do tego afrobeatowe jazz combo z Londynu Kokoroko, włoski duet muzyczny Nu Genea z zespołem na żywo, wschodząca gwiazda Ayra Starr i eksperymentalny zespół YĪN YĪN z Maastricht zapewnią długo utęsknioną festiwalową atmosferę. Zwycięzców konkursu Waldbühne Tshanda i M’Ghadi nie można przegapić również w 2022 roku!

Alternatywa

Muzyka

James Bay z piosenką „Everybody Needs Someone”
Więcej wiadomości