KARAŚ/ROGUCKI z nowym albumem oraz trasą koncertową

KARAŚ/ROGUCKI z nowym albumem oraz trasą koncertową

24 września 2022, 12:34

Do serwisów streamingowych i na sklepowe półki właśnie trafił drugi album zespołu KARAŚ/ROGUCKI. Przygotujcie się na solidny transport piosenek o miłości od Kuby Karasia, Piotra Roguckiego, Wiktorii Jakubowskiej i Kamila Holdena Kryszaka.

 [img:1]

Pierwszy album zespołu pojawił się na rynku w lutym 2020 roku, kiedy świat stał w przededniu pandemii, lockdownu i niepewności z tym związanej. Pojawiło się wiele głosów, jakoby „Ostatni Bastion Romantyzmu” był w swoim fatalistycznym przekazie profetyczny. Teraz po tych doświadczeniach i w natłoku negatywnych informacji płynących ze świata, zespół KARAŚ/ROGUCKI oddaje w ręce swoich słuchaczy „Czułe Kontyngenty”. Ten album przenosi do świata życzliwości, romantyzmu i nostalgii, ma przynosić ulgę i przytula tych, którzy tego potrzebują.

- To płyta bardzo osobista, o bliskości, czułości. Rodziła się na szerokiej przestrzeni czasu, dlatego nie spodziewałem się, że uda nam się stworzyć jakąś spójną koncepcję. Jednak finalnie wykluł się wspólny mianownik dla tego albumu. Wiele razy mówiłem Kubie, że nie wiem, co z tego wyjdzie, a on odpowiadał: „Ja też nie wiem”. Ostatecznie okazało się, że prowadziła nas jakaś podświadoma siła, która w pewnym sensie przejęła kontrolę i okazało się, że wyszło bardzo dobrze. - mówi Piotr Rogucki.

- Pod względem muzycznym to KARAŚ/ROGUCKI rozpoznawalny z pierwszego albumu. Charakterystyczny bas i melodyjne riffy, okraszone synthami w sosie new romantic, romantic pop czy shoegaze. Jednak po naszych doświadczeniach koncertowych, przeniosłem do produkcji więcej energii, gitar i żywych bębnów. - dodaje Kuba Karaś.

Na płycie „Czułe Kontyngenty” znajduje się 12 kompozycji, które były promowane singlami "Bezpieczny Lot" z gościnnym udziałem Julii Wieniawy, energetycznym "Zapasowym Tlenem", melancholijnym "Filmem" czy podnoszącym na duchu "Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz”.

Dzień przed premierą krążka w sieci pojawił się także klip do utworu „Brunatny”:

Utworów z obu albumów będzie można posłuchać na żywo podczas jesiennej trasy zespołu. Szczegóły będą pojawiały się na facebooku KARAŚ/ROGUCKI: www.facebook.com/karasrogucki.

Trasa koncertowa:

28.10 Jelenia Góra, JCK
29.10 Zielona Góra, Kawon
18.11 Gdańsk, Stary Maneż
19.11 Koszalin, G38
24.11 Wrocław, Stary Klasztor
25.11 Opole, NCPP
26.11 Kraków, Studio
01.12 Poznań, Tama
02.12 Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
16.12 Gomunice, Bogart
17.12 Łódź, Wytwórnia
21.12 Warszawa, Palladium

Album "Czułe kontyngenty" w serwisach streamingowych: https://Kayax.lnk.to/CzuleKontyngenty

Album "Czułe kontyngenty" do kupienia: https://www.sklepzmuzyka.pl/czule_kontyngentyCD

Facebook:
www.facebook.com/karasrogucki

Instagram:
www.instagram.com/karasrogucki

Źródło: informacja prasowa 

Polskie Alternatywa

Muzyka

The Weeknd w Polsce
Więcej wiadomości