Simply Red w Łodzi

Simply Red w Łodzi

19 listopada 2022, 10:30

Simply Red w Polsce! Jeden z najlepszych zespołów z Wielkiej Brytanii wystąpi 7 grudnia 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Jako support zaprezentuje się TYNSKY. 

Najnowsza funkowa płyta Simply Red Blue Eyed Soul ujrzy światło dzienne 8 listopada. Krążek został nagrany w londyńskim British Grove Studios. Autorem tekstów do wszystkich piosenek jest lider zespołu, Mick Hucknall, a producentem długoletni współpracownik Simply Red - Andy Wright. Płyta czerpie inspirację z klasycznego funku i soulu: Wilson Pickett, Dyke & the Blazers, James Brown I Tower of Power. Blue Eyed Soul promuje najnowszy singiel zespołu ‘Thinking Of You’.

Mick Hucknall od powstania Simply Red w 1985 roku, jest głównym kompozytorem oraz liderem zespołu. Wspiera go saksofonista Ian Kirkham, który dołączył do zespołu w 1986 roku. Obecny skład Simply Red nie zmienia się od 2003 roku.

Długo oczekiwana trasa koncertowa Simply Red po Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Europie rozpoczeła się w 2020 roku i obejmie łącznie 33 miasta.

Grupa powraca ze swoimi największymi przebojami - na koncercie Simply Red w Łodzi nie zabraknie na pewno takich hitów jak: ‘Stars’, ‘Holding Back The Years’, ‘Fairground’, czy ‘Money’s Too Tight To Mention’.

Alternatywa

Muzyka

The Weeknd w Polsce
Więcej wiadomości