Airbourne na koncertach w Polsce

Airbourne na koncertach w Polsce

8 czerwca 2023, 18:21

Airbourne w Polsce! Australijczycy wystąpią w naszym kraju aż trzy razy - nie przegap tych koncertów. Jako support zobaczymy Bruklin. Airbourne bilety na koncerty już dostępne! [img:1]

Przy tworzeniu Boneshaker energiczny australijski zespół Airbourne postanowił pójść odważniejszą drogą i wyjść poza swoją strefę komfortu: członkowie zespołu nawiązali współpracę z topowym producentem z Nashville – Davem Cobbem, który tworzył dla Chrisa Stapletona i pracował przy soundtracku  ‘Star Is Born’. Airbourne przenieśli się do historycznego Studia A w Music Row w Nashville – do domu producenta Cobba (sześciokrotnie nagrodzonego Grammy) oraz centrum kreatywnego w Music City. Członkowie zespołu postanowili dać sobie challenge: nagrać cały album używając tego samego zużytego wyposażenia, które było wykorzystywane przez legendarny australijski kolektyw Albert’s house, którym zespół bardzo się inspiruje.  

Nie ma tu żadnych zasad. Nie znajdziemy tu żadnych ballad, żadnych akustycznych wersji, żadnych sekcji klawiszowych: tylko 10 utworów i 30 minut muzyki. Wszystko zredukowane do podstawowych i koniecznych elementów rock ‘n’ rolla, takich jak: szalone dźwięki gitary, pulsujące basy i wokale przepełnione pasją i charyzmą.   

 

Airbourne to zespół hard-rockowy z Australii, utworzony w Warrnambool w 2003 roku przez braci Joela O'Keeffe (wokal, gitara prowadząca) i Ryana O'Keeffe (perkusja). Skład powiększył się o Justina Street na basie i chórkach oraz Davida Roads na gitarze i chórkach. W 2017 roku Roads odszedł z zespołu i zastąpił go Matthew Harrison. Debiutancki album Runnin' Wild miał swoją premierę w czerwcu 2007 roku, uzyskał status srebrnej płyty w UK, a także trafił na listy: top 30 ARIA Albums chart i US Billboard 200. Druga płyta zespołu No Guts. No Glory. wyszła w marcu 2010 roku i trafiła do top 20 w Australii, Austrii, Nowej Zelandii, Finlandii, Grecji, Szwecji i Szwajcarii. Kolejny album miał swoją premierę w maju 2013 roku i trafił na 17 miejsce w Australii, a także do top 20 w Austrii, Finlandii, Niemczech, Nowej Zelandii, Szwecji i Szwajcarii. W październiku 2016 roku Airbourne wydali swój czwarty album Breakin' Outta Hell, który; trafił do top 5 w Austrii, Niemczech i Szwajcarii, uzyskał 9 miejsce w UK i był w top 20 w Australii. Zespół zagrał ponad 1000 koncertów od swojego powstania, wliczając wiele występów na największych światowych festiwalach, takich jak: Wacken, Download, Hellfest, Rock am Ring i Rock im Park.

Skład: 

Joel O'Keeffe – wokal/gitara prowadząca 

Jarrad Morrice - gitara 

Justin Street – gitara basowa 

Ryan O'Keeffe – perkusja 

Airbourne - koncerty 

13.06.2023 Poznań, Klub Tama
14.06.2023 Warszawa, Klub Progresja
14.07.2023 Kraków, Klub Kwadrat

Bilety dostępne na: www.LiveNation.pl / https://www.livenation.pl/artist-airbourne-1520

Źródło: materiały prasowe

Metal Rock

Muzyka

Theo Katzman już za tydzień zagra w warszawskich Hybrydach
Więcej wiadomości