Guns N’ Roses z nowym utworem „Perhaps”

Guns N’ Roses z nowym utworem „Perhaps”

19 sierpnia 2023, 17:08

Po wielu plotkach, domysłach i spekulacjach, najnowszy utwór Guns N’ Roses oficjanie trafił do serwisów cyfrowych. „Perhaps” zostało napisane i nagrane przez Axla Rose’a, Slasha oraz Duffa McKagana w tym roku. To ich pierwsza wspólna kompozycja oraz nagranie od 30 lat, od czasów „The Spaghetti Incident?” z 1993 roku.[img:1]

O ile Slash i Duff mieli faktycznie znacznie więcej do powiedzenia przy tworzeniu oficjalnej wersji „Perhaps” niż przy singlach z 2021 roku „Hard Skool” i „ABSUЯD” (które były przerobionymi wersjami demo z dawnych lat), również „Perhaps” nie jest zupełnie nową piosenką – bardzo wczesne demo krążyło wśród fanów od kilku lat, a fani słyszeli, jak Guns N’ Roses grają piosenkę w trakcie soundchecku przed koncertem w Izraelu w czerwcu tego roku.

Bez względu na genezę utworu, fani zawsze wypatrują nowej muzyki Guns N’ Roses, szczególnie gdy w jej powstanie zaangażowani są wszyscy trzej fundamentalni członkowie grupy. Oficjalnego debiutu live „Perhaps” należy spodziewać się podczas północno-amerykańskiej trasy koncertowej GN’R, która potrwa do połowy października.

Jak wyznał Slash w rozmowie z „Trunk Nation With Eddie Trunk”: – Jest parę starszych piosenek, które kompletnie przerobiliśmy w trakcie lockdownu. Te utwory czekają na swoją premierę. Dodam, że są bardzo dobre, dlatego nie mogę doczekać się ich premiery.Guns N’ Roses to jeden z najbardziej dynamicznych, niebezpiecznych i definiujących popkulturę amerykański rockowy zespół w historii. Diamentowe arcydzieło „Appetite For Destruction” z 1987 do dziś jest najlepiej sprzedającym się amerykańskim debiutem w historii, jak również zajmuje 11. pozycję na liście najlepiej sprzedających się amerykańskich albumów wszech czasów. Trasa koncertowa „Not In This Lifetime… Tour”, która odbyła się w larach 2016-2019, zajmuje czwartą pozycje w rankingu najbardziej kasowych tras wszech czasów.

W 1991 Guns N’ Roses wstrząsnęli światem z podwójnym uderzeniem za sprawą siedmiokrotnie platynowego „Use Your Illusion” i „Use Your Illusion II”. Albumy trafiły na dwa najwyższe miejsca Billboard 200 w momencie premiery. Na katalog GN’R składa się 100 mln egzemplarzy albumów – poza wyżej wymienionymi dyskografię tworzą „The Spaghetti Incident?” (platyna w Stanach), „Greatest Hits” (pięciokrotna platyna), „Chinese Democracy” (platyna w Stanach).

Warto dodać, że Guns N’ Roses są w gronie najchętniej streamowanych zespołów rockowych. Na Spotify mają 24 mln słuchaczy miesięcznie. Jedna z najważniejszych reaktywacji tego wieku zaowocowała spektakularnym występem na Coachelli oraz ponad pięcioma milionami sprzedanych biletów na „Not In This Lifetime… Tour”. Guns N’ Roses nigdy się nie zatrzymują – „Nightrain” jedzie z pełną prędkością do przodu.

Źródło: materiały prasowe 

Rock

Muzyka

Nowy singiel Brodki
Więcej wiadomości