Muzycy Dżemu, Riverside i CETI gośćmi koncertu z okazji 55-lecia Deep Purple

Muzycy Dżemu, Riverside i CETI gośćmi koncertu z okazji 55-lecia Deep Purple

7 listopada 2023, 18:41

W tym roku obchodzimy 55. rocznicę powstania niekwestionowanej legendy hard rocka - zespołu Deep Purple. Z tej okazji grupa Made in Warsaw, która od przez ponad 10 lat organizowała warszawskie Memoriały Jona Lorda, poświęcone pamięci klawiszowca Deep Purple, zaprasza na specjalny koncert. [img:2]

Nowa forma corocznego muzycznego spotkania - Purple Day czyli Polski Dzień Purpury - pozwala szerzej spojrzeć na twórczość nie tylko samej brytyjskiej legendy, ale także zespołów, które były tworzone przez jej członków - m.in Rainbow i Whitesnake.

Już 12 listopada na scenie Terminalu Kultury Gocław w Warszawie zabrzmią nie tylko największe szlagiery Deep Purple, ale także ciekawostki i mniej znane utwory z bogatego dorobku grupy. Dodatkową atrakcją będzie udział gości specjalnych. Zaproszenie organizatorów przyjęli m.in Jurek Styczyński (Dżem), Grzegorz Kupczyk (CETI) oraz Michał Łapaj (Riverside) i Mateusz Owczarek (Lion Shepherd) Nie zabraknie więc wyjątkowych wykonań i unikalnych scenicznych spotkań!

Made in Warsaw to jedyny polski “tribute band” Deep Purple, mający w repertuarze także utwory innych zespołów z kręgu “purpurowej rodziny” (Raibow, Whitesnake). Przez kilka ostatnich lat dowodzony przez Łukasza Jakubowicza (organy Hammonda) projekt pojawił się zarówno na scenach klubowych jak i festiwalowych (m.in Zew się Budzi czy Scinawski Blues nad Odrą).

Purple Day 2023 odbędzie się w niedzielę 12 listopada w warszawskim Terminalu Kultury Gocław. Zapewniamy miejsca zarówno siedzące jak i stojące. Wcześniejszy start imprezy (18:30) sprawi, że słuchacze w każdym wieku będą mogli uczestniczyć w koncercie tak jak w niedzielnym wyjściu do teatru, bez szwanku dla jakości dnia następnego.

GOŚCIE SPECJALNI:
Jerzy Styczyński (Dżem)
Grzegorz Kupczyk (CETI)
Michał Łapaj (Riverside)
Mateusz Owczarek (Lion Shepherd)
Ula Fryzka (eks-Chmury)
Ula Kądziela (Steel Fire)
Łukasz Rychlicki (Wild Pig, Man in the box)
Maciej Wróblewski (Internal Quiet)

WEJŚCIE NA SALĘ: od 18:00
START KONCERTU: 18:30

Purple Day 2023 - 12.11.2023
Terminal Kultury Gocław
ul Jana Nowaka Jeziorańskiego 24
link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/191548090521812
link do biletów: https://kbq.pl/100132

Źródło: materiały prasowe 

Metal Rock

Muzyka

Guano Apes rusza w jesienną trasę 2024
Więcej wiadomości