NOCNY KOCHANEK ZAGRA TRASĘ W UK

NOCNY KOCHANEK ZAGRA TRASĘ W UK

20 marca 2024, 18:46

Nocny Kochanek rusza w trasę koncertową. Grupa odwiedzi 9 miast w Wielkiej Brytanii. Koncerty rozpoczynają się 10 kwietnia w walijskim Swansea. [img:1]

Grupa Nocny Kochanek wciąż w trasie. Po premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko", we wrześniu 2022 roku zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu półtora roku ponad 120 koncertów! Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w Polsce, Nocny Kochanek ponownie wyrusza do Wielkiej Brytanii!

Druga odsłona trasy koncertowej promującej krążek „O Jeden Most Za Daleko", która nosiła nazwę „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO – CZĘŚĆ 2", zakończyła się w połowie grudnia w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy w ramach promocji albumu zagrali ponad 120 koncertów, a duża część koncertów odbyła się pod hasłem: „wyprzedany". Wspomniany wyżej album – „O Jeden Most Za Daleko" otrzymał w międzyczasie nominacje do najważniejszej nagrody muzycznej w kraju – Fryderyków i uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY.

 

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa i wkrótce, po imponującej serii koncertów w Polsce, startuje z serią koncertów w Wielkiej Brytanii, które będą jedynymi koncertami klubowymi zespołu w 2024 roku. Tym razem koncerty Zdrajców Metalu będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Swansea, Oxfordzie i Peterborough. Dodatkowo, zespół zagra również w Liverpoolu, Edynburgu, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Bristolu.

Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów poza granicami kraju, co będzie drugą najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy. Grupa wyhamowuje działalność koncertową w bieżącym roku i zapowiedziała pracę nad nowym albumem, który ukaże się w 2025 roku, który będzie również jubileuszowym – dziesiątym rokiem istnienia zespołu.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut... ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

10.04 - SWANSEA - THE PATTI PAVILLON

11.04 - LIVERPOOL - HANGAR34

13.04 - EDYNBURG - THE LIQUIDROOM

14.04 - MANCHESTER - ACADEMY

16.04 - PETERBOROUGH- MET LOUNGE

17.04 - OXFORD - THE BULLINGDON

19.04 - LONDYN - 229 KLUB

20.04 - BIRMINGHAM - ASYLUM

21.04 - BRISTOL - THE FLEECE

Bilety już w sprzedaży: https://goingapp.pl/polecamy/nocny-kochanek

Rock Polskie

Muzyka

Nils Petter Molvær w Warszawie
Więcej wiadomości