Shida Shahabi w Pardon, To Tu

Shida Shahabi w Pardon, To Tu

12 kwietnia 2024, 16:38

Jej dom był pełen zarówno perskiego popu z lat 70., jak i klasycznych dzieł o ugruntowanej tradycji. Miała jedenaście lat, kiedy po raz pierwszy zaczęła eksperymentować z własnymi kompozycjami, a w 2009 roku rozpoczęła studia w Królewskim Instytucie Sztuki w Sztokholmie.

Wydanym w 2018 r. debiutem pt. "Homes" zyskała szerokie uznanie i ogłoszono ją nowym, ekscytującym głosem łączącym silną wrażliwość melodyczną z intymną i głęboko klimatyczną eksploracją przestrzeni i czasu. Nic dziwnego, że w międzyczasie została zauważona przez takich tuzów muzyki współczesnej jak Max Richter czy mistrzyni PJ Harvey, a obecnie prasa się zachwyca jej najnowszym, wydanym w 2023 r. albumem "Living Circle". Bardzo serdecznie zapraszamy na jedyny w Polsce koncert urodzonej w Szwecji, mającej irańskie korzenia - kompozytorki i pianistki Shida Shahabi wraz z towarzyszącymi jej muzykami.
 
 Informacje:
 Data: Wtorek, 16.04.2024
 Wejście na koncert: 19:00
 Rozpoczęcie koncertu: 20:30
 Bilety: 79 zł (przedsprzedaż) / 89 zł (w dniu koncertu)
 Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
 Miejsca Siedzące:
 Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00).
 
 Bilety:
 Nasza strona internetowa: https://pardontotu.pl/programme
 Stacjonarnie u nas przy barze (bilety kolekcjonerskie)
 W aplikacji GOING oraz w salonach Empik
 Bilety można także nabyć w dniu koncertu (od godziny 19:00) 'na bramce', o ile nie zostaną wcześniej wyprzedane
 
Shida Shahabi:
Jej debiutancki album Homes (2018) wychwalali Mary Anne Hobbs i Gilles Peterson z BBC Radio, a magazyn Mojo jako „muzykę na wpół zanurzoną, która nagradza uważne ucho”. Brała udział w starannie wybranych występach na żywo podczas prestiżowych wydarzeń, takich jak festiwal Reflektor Maxa Richtera i Julii Mahr w hamburskiej Elbphilharmonie oraz Summer Screen Film Four w londyńskim Somerset House, sama zresztą komponuje muzykę do filmów, m.in. do obrazu Falcon Lake.
W 2023 roku Shida Shahabi wydaje swój drugi album, Living Circle, starannie skalibrowaną mieszankę elementów klasycznych i elektronicznych i to właśnie z tej okazji będziemy mieli ogromną przyjemność jej posłuchać, wraz z towarzyszącymi muzykami… po praz pierwszy na scenie Pardon, To Tu.
 
 
 Posłuchaj:
 
 Zapisz się do naszego newslettera:
 
 Pardon, To Tu
Blues & jazz

Muzyka

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach
Więcej wiadomości