Still Corners w Warszawie i Krakowie

Still Corners w Warszawie i Krakowie

15 maja 2024, 19:33

Mając jeszcze w pamięci piękne koncerty Still Corners z sierpnia nie sądziliśmy, że do następnego spotkania z duetem dojdzie tak szybko! W ramach trasy promującej nowy album “Dream Talk” projekt powróci do Polski na dwa koncerty: 20 maja w warszawskim klubie Niebo oraz dzień później w krakowskim Kwadracie. Wieczór otworzy hipnotyzujący głos Echo Beatty!

Still Corners to projekt, w którego skład wchodzą Tessa Murray oraz Greg Hughes. Grupa została założona krótko po tym, jak Murray i Hughes przypadkowo trafili na siebie na londyńskim dworcu. Od tego momentu zespół tworzy muzykę, która jest jednocześnie refleksyjna, poszukująca i romantyczna. Po wydaniu kilku singli formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Sub Pop, we współpracy z którą ukazał się ich debiut “Creatures of an Hour” oraz drugi album “Strange Pleasures”. Od 2016 Still Corners wydają muzykę pod szyldem własnego Wrecking Light Records. Płyty “Dead Blue”(2016), “Slow Air”(2018) oraz “The Last Exit” (2021) umocniły pozycję zespołu jako jednego z czołowych przedstawicieli dream popu w ostatniej dekadzie. W kwietniu światło dzienne ujrzy najnowszy krążek duetu, “Dream Talk”. Na pięknie zaaranżowany, elegancki i melancholijny materiał składa się 10 starannie przygotowanych kompozycji - poczynając od wiosennego “Today is a Day” po przywołujący wspomnienia gorących, letnich nocy finał w postaci “Turquoise Moon”. Gdzieś pomiędzy tymi dwoma porami roku, lecz z większą nadzieją na cieplejszą aurę, spotkajmy się na dwóch koncertach Still Corners w naszym kraju!
 
Echo Beatty, znana również jako Annelies Van Dinter, zaprezentuje swój nowy album "Vision Glitch", który ukazał się w marcu 2023 roku nakładem Unday Records. Z hipnotyzującym głosem i charakterystyczną grą na gitarze, Echo Beatty balansuje między odważnymi, szorstkimi partiami gitarowymi a zaraźliwymi melodiami w ciepłych, miękkich warstwach, przywołując obrazy rozległych krajobrazów i długich krętych dróg, które się przez nie przecinają. Annelies Van Dinter zaczęła grać na perkusji jako nastolatka w zespołach punkowych, wychowując się słuchając Boba Dylana, Fleetwood Mac i Radiohead, zaczęła pisać piosenki i marzyć o życiu w trasie. I to się udało, koncertując po Europie i USA z różnymi zespołami oraz jako Echo Beatty.
 
STILL CORNERS
Support: Echo Beatty
20.05.2024
Warszawa, Niebo
 
21.05.2024
Kraków, Kwadrat
 
19:00 DRZWI
19:45 ECHO BEATTY
21:00 STILL CORNERS
 
 
Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster
Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani.
 
Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna.
Wzór zgody: https://bit.ly/pisemna_zgoda_rodzica
W trosce o środowisko zachęcamy Was do pokazywania biletów na telefonie zamiast ich drukowania.
STILL CORNERS (Wrecking Licht Records) - dream pop
ECHO BEATTY - pop
”The Silence”: https://www.youtube.com/watch?v=Gj-xitfixE0
”Laying Low”: https://www.youtube.com/watch?v=_ToeSY59RHs
---------------------------------------

Wpadaj na Instagram ➡ http://bit.ly/Nasz-instagram
Polub nasz profil ➡ http://bit.ly/Nasz--Facebook
Alternatywa

Muzyka

Tauron Nowa Muzyka w Katowicach
Więcej wiadomości