Antony and The Johnsons zagrają w Warszawie !

Antony and The Johnsons zagrają w Warszawie !

16 maja 2007, 00:00
Po bardzo udanym występie na tegorocznym 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Antony Hegarty wraz z grupą The Johnsons ponownie wystąpi w Polsce.

26 czerwca grupa zagra koncert w Sali Kongresowej w Warszawie. Będzie to już trzeci wizyta artysty w naszym kraju.

Wydany w 2000 roku pierwszy album Antony’ego sprawił, że jego nietuzinkowym głosem od razu zachwycił się sam Lou Reed i w efekcie Antony zaśpiewał na jego płycie „Raven” oraz występował jako gość specjalny na jego trasie koncertowej.

Przełomowy dla kariery Antony’ego okazał się rok 2005 – wtedy bowiem ukazał się jego drugi album, „I’m A Bird Now”, który zebrał entuzjastyczne recenzje i sprawił, że o Antonym stało się głośno. Na płycie wystąpili także inni znani nowojorscy artyści: Lou Reed, Boy George i Rafus Wainwright. Jednak najważniejszy jest głos Antony’ego – to jego barwa i niezwykła skala zawsze hipnotyzują słuchacza. W 2005 roku Antony wraz ze swą grupą, The Johnsons, zagrał ponad 200 koncertów na całym świecie. Wystąpił także w nowym filmie Laurie Anderson i w filmie dokumentalnym o Leonardzie Cohenie. Album ,,I’m A Bird Now ‘ został nagrodzony prestiżową nagrodą Merkury i kilka tygodni spędził na wysokiej pozycji na brytyjskiej liście bestsellerów.

Bilety na czerwcowy koncert grupy Antony & The Johnsons, w cenach 150, 175, 190 i 210 zł, można już kupić w dziale koncerty infomusic.pl
 
 
Organizatorem koncertu jest firma New Music Art.

Muzyka

Dire Straits Legacy – muzycy Dire Straits na jedynym koncercie w Polsce. To już 9 marca w Bydgoszczy
Więcej wiadomości