Paweł Witulski

Paweł Witulski

Pianista, wibrafonista, perkusista. Przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Sopocie w klasie Fortepianu. Następnie kontynuował w Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie instrumentów perkusyjnych u mgr Arkadiusza Skotnickiego. Ostatecznie absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalizacja - wibrafon u dr Jana Freichera.

Na co dzień związany z Trójmiejską sceną jazzową. Współpracuje gościnnie z wieloma artystami poruszającymi się w gatunkach takich jak Funky, muzyka elektroniczna czy Jazz Latino. Organizator cyklicznych wieczorów Funky Jam Session w lokalu 107 oraz cyklu koncertów „Jazz na Peronie” w Galerii Metropolia w Gdańsku. Członek zespołu K80's oraz John Leysner and Soulmates.

Pracował przy wielu spektaklach, m.in. w Teatrze Baabus Musicalis. Akompaniował również w projektach Trójmiejskich grup impro, m.in. podczas festiwalu „Podaj Pagaj”. Akompaniator i współkompozytor spektaklu "Małmazyje Gdańskie" w NCK. Akompaniator Międzynarodowego Festiwalu Teatru formy - "Rzeczy Istność".

W 2019 napisał muzykę do spektaklu „Makbet” W. Szekspira dla Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Rok później stworzył muzykę do komedii „Status quo” Maji Zade w reżyserii Tomasza Cymermana, w ramach cyklu PC drama w Gdańskim klubie Żak.

Akompaniator Międzynarodowych Warsztatów ze stepowania w stylu amerykańskim - L.A.S. Dłużek.

 

 

Teksty autora :

2020