ISE'19: Sennheiser zaprezentował portfolio produktów dla instytucji edukacyjnych

11 lutego 2019 / 12:00

Podczas targów ISE 2019 w Amsterdamie firma Sennheiser zaprezentowała portfolio produktów Education Solutions dla sektora edukacji, w skład którego wchodzą system SpeechLine, oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit i Sennheiser MobileConnect. Wszystkie rozwiązania są dostosowane do ciągle ewoluujących potrzeb systemu edukacji i instytucji edukacyjnych, dzięki czemu mają zapewnić łatwość i wydajność pracy zarówno managerom IT jak i końcowym użytkownikom.

Wszystkie rozwiązania Sennheiser dla edukacji posiadają tę samą istotną cechę: są przyjazne dla użytkownika i mogą być łatwo obsługiwane przez wykładowców, studentów i personel IT. Produkty mogą być bezproblemowo zintegrowane z istniejącą infrastrukturą i działać bezawaryjnie, a jednocześnie zapewniać użytkownikom maksymalną elastyczność ich wykorzystania. Gwarantuje to sprzyjającą nauce atmosferę, w której można niezwykle łatwo przekazywać wiedzę - nawet w dużych grupach.

 

SpeechLine Digital Wireless

Seria mikrofonów SpeechLine Digital Wireless oferuje niezawodne i bardzo elastyczne rozwiązania, które są zaprojektowane do zastosowań związanych z mową. W zależności od osobistych preferencji mówcy można wybrać różne typy mikrofonów: jeśli wykładowca chce swobodnie poruszać się po audytorium podczas wykładu, może wybrać między nadajnikiem ręcznym lub nadajnikiem bodypack z mikrofonem lavalier, czy też mikrofonem nagłownym. Podczas dyskusji panelowych na stołach mogą być użyte bezprzewodowe nadajniki stołowe w połączeniu z mikrofonami typu „gęsia szyja”, podczas gdy ręczne nadajniki mogą być użyte do zadawania pytań oraz interakcji ze strony publiczności.

 

[img:1]

Niezawodny bezprzewodowy system mikrofonowy dla studentów, profesorów i personelu IT: SpeechLine Digital Wireless oferuje elastyczne rozwiązania do użycia podczas wykładów oraz w innych aktywnościach.

 

Podczas korzystania z rozwiązań SpeechLine Digital Wireless nie ma znaczenia, czy mikrofony są zainstalowane w jednym pomieszczeniu, czy na obszarze całego kampusu: system można w dowolnym momencie rozbudować i spełnić wszystkie wymagania stawiane przez codzienne użytkowanie na uniwersytecie. SpeechLine DW wykorzystuje przyszłościowy i bezpłatny zakres częstotliwości 1,9 GHz w dwóch różnych trybach. Tryb automatyczny zapewnia łatwą instalację i niezawodny, maksymalny zasięg dla maksymalnie 20 równoczesnych połączeń mikrofonowych. W trybie multi-room dostępna jest znacznie większa liczba połączeń dzięki różnicowaniu mocy transmisji - tutaj możliwa jest instalacja systemu na obszarze całego kampusu z ponad 2000 połączeń.

 

[img:2]

Nadajnik ręczny - lub nadajnik bodypack z przypinanym mikrofonem lub mikrofonem nagłownym - zapewnia wykładowcy swobodne poruszanie się.

 

Sennheiser Control Cockpit

Korzystając z oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, managerowie IT na uniwersytetach mogą sprawić, że ich praca będzie tak prosta i wydajna, jak to tylko możliwe. Dzięki oprogramowaniu będą mieli kontrolę nad wszystkimi instalacjami w całym kampusie, a także przegląd wszystkich urządzeń obecnych w sieci, w tym ich lokalizację i status ich pracy.

Konfiguracja lub aktualizacja oprogramowania sprzętowego mikrofonów mogą być wykonywane zdalnie - podobnie jak rozwiązywanie powstałych problemów, a komunikaty o błędach pomagają łatwo identyfikować niesprawności i często pozwalają na ich zdalne naprawianie.

Oprogramowanie oprócz ewidentnej oszczędności czasu i zmniejszenia zaangażowania personelu IT w prace konserwacyjne daje instytucjom edukacyjnym możliwość wykorzystania go w celu poprawy procesów cyfrowych i minimalizacji przyszłych inwestycji. Oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit jest w pełni kompatybilne z mikrofonami SpeechLine Digital Wireless oraz systemami mikrofonowymi z serii evolution wireless G3, evolution wireless G4 oraz Digital 6000.

 

Sennheiser MobileConnect

Sennheiser MobileConnect to rozwiązanie streamingu audio oparte na Wi-Fi, które pozwala na odsłuch transmitowanych treści, np. wykładu, beż żadnych przeszkód. System jest zoptymalizowany do użytku w instytucjach edukacyjnych, wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich studentów dzięki wykorzystaniu najnowszej i przyjaznej dla użytkownika technologii audio. Obsługa jest niezwykle prosta: na urządzenie mobilne jest pobierana aplikacja MobileConnect na system iOS lub Android. „Osobisty asystent odsłuchu” pozwala użytkownikowi dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb za pomocą intuicyjnego interfejsu dotykowego.

 

[img:3]

Strumieniowanie treści audio na żywo przez Wi-Fi: Sennheiser Mobile Connect zapewnia wsparcie odsłuchu bezpośrednio z poziomu smartfona.

 

Wykłady są transmitowane w czasie rzeczywistym z wysoką jakością dźwięku do urządzeń mobilnych i smartfonów za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczniowie nie potrzebują dodatkowego sprzętu i po prostu mogą korzystać ze swojego smartfona. Opóźnienie sygnału jest wyjątkowo niskie, a technologia Unicast umożliwia transmisję treści audio do wszystkich smartfonów na całym świecie. Dzięki temu osoby z wadami słuchu mogą uczestniczyć w normalnych wykładach, bez żadnych przeszkód.

 

więcej: sennheiser.pl

Producent

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybutor

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Największa arena koncertowa we Włoszech - RCF Arena

Największa arena koncertowa we Włoszech - RCF Arena

12 września 2020 roku będzie niezwykłym dniem dla wszystkich fanów doskonałych koncertów we Włoszech. Tego dnia zostanie bowiem otwarta największa do tej...

Co nowego w konsolecie Midas HD 96-24 - czego nie mają inne?

Co nowego w konsolecie Midas HD 96-24 - czego nie mają inne?

Czy można czymś jeszcze zaskoczyć branżę? Co nowego w konsolecie Midas HD 96-24 - czego nie mają inne konsolety dowiecie się w tym materiale.

BOYA MIC - nowa marka w ofercie SOUND STATION

BOYA MIC - nowa marka w ofercie SOUND STATION

Sound Station został niedawno dystrybutorem produktów marki Boya. W swojej ofercie posiadają oni między innymi wysokiej jakości mikrofony do wszelakiego typu...

Behringer WING - Skrzydła twojego miksu

Behringer WING - Skrzydła twojego miksu

Behringer to marka, która mimo tak samo szerokiej rzeszy zwolenników, jak i przeciwników nieprzerwanie cieszy się rosnącą popularnością. W tym roku producent...

Klark Teknik pokazał nową kartę rozszerzeń DN32-WSG

Klark Teknik pokazał nową kartę rozszerzeń DN32-WSG

Niebawem w sprzedaży w Polsce pojawi się DN32-WSG - nowa karta rozszerzeń Klark Teknik dla niskolatencyjnego, 32-kanałowego przetwarzania w systemie WAVES...

Polsound zaprasza na prezentację Teatr Nowej Generacji w Płocku

Polsound zaprasza na prezentację Teatr Nowej Generacji w Płocku

Już 2 grudnia możesz być świadkiem tego, jaki może być Teatr Nowej Generacji. Firma Polsound zaprasza na prezentację połączoną z pokazem multimedialnym, w...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz