Test kabli polskiej firmy Red's Music

20 listopada 2013 Tagi: kabel, kable, studio, dj, neutik, jack,
Autor testu: artur-lutynski-zdjecie Artur Lutyński
Produkt: Red's Music economicRed's Music studioRed's Music strongerRed's Music standard
Dostarczył: Red's Music

W każdym studio nagraniowym znajduje się cała masa różnego rodzaju przewodów i kabli, jednakże realizatorzy mają swoje preferencje i sięgają zazwyczaj po swój ulubiony kabelek. I tak mając nagrywać gitarę biorę najczęściej VOVOX’a, a gdy nagrywane są klawisze używam parkę przewodów tej samej długości, firmy GEORGE L’S. To nic, że na ścianie wisi ze 20 innych, dobrej klasy kabli instrumentalnych, sięgam zawsze po wymienione powyżej. Też tak macie?

Sądzę, że tak, ale być może, niedługo zmieni się ten stan rzeczy i liderem wśród Waszych ulubionych przewodów stanie się inny kabel. Zachęcam niniejszym do przeczytania poniższego testu kabli instrumentalnych polskiego producenta, firmy RED’S MUSIC.

Przyznam szczerze, że o RED’S MUSIC nigdy wcześniej nie słyszałem, pomimo iż firma działa od kilkunastu lat na polskim rynku. Dlaczego tak się stało, nie mam pojęcia, być może dlatego, że zawsze patrzyłem na półkę z uznanymi, markowymi przewodami i nie zwracałem uwagi na tańsze odpowiedniki. Jak się okazuję, przez lata popełniałem wielki błąd i niepotrzebnie przepłacałem.

[lupa:3]

Firma RED’S MUSIC jak już wspomniałem wcześniej od lat produkuje akcesoria (wtyczki XLR, JACK, MIDI, SPEAKON oraz redukcje), a także przewody (instrumentalne, mikrofonowe, midi, dmx, kolumnowe, audio i multicore) i dorobiła się rzeszy zwolenników na terenie Polski oraz za granicą naszego kraju. Godnym polecenia jest fakt, iż manufaktura z Międzyrzeca Podlaskiego konfekcjonuje kable w 100% ręcznie na terenie Polski oraz każdy jeden przewód przechodzi solidne testy zanim opuści mury RED’S MUSIC i trafi w Wasze ręce.  Ilość akcesoriów oraz modeli kabli, multicorów, przewodów produkowanych przez RED”S MUSIC jest naprawdę imponująca – zachęcam do zerknięcia w ich katalog dostępny na stronie producenta – ja natomiast do testów dostałem 4 przewody instrumentalne z czterech różnych serii (ECONOMIC, STANDARD, STUDIO, STRONGER).
Każdy z dostarczonych przewodów ma 5 metrów długości, wszystkie zakończone są obustronnie wtyczkami JACK MONO 6,3mm.
 

ECONOMIC

Kabel z serii ECONOMIC jak sama nazwa wskazuje jest najtańszym rozwiązaniem z testowanych przewodów. Niska cena tej serii nie wpływa jednak znacząco na ich wykonanie oraz na brzmienie. Oczywiście do ich konstrukcji wykorzystane są komponenty mniej trwałe, ale i tak ten kabel mogę zaliczyć do grona przewodów profesjonalnych.

[lupa:1]

[lupa:2]

[img:1]

W testowanym modelu mamy do czynienia z dwoma kątowymi wtykami typu JACK J19. Nie są może one najwyższych lotów, ale i tak wzbudzają zaufanie. Do budowy tego kabla instrumentalnego wykorzystano przewód RED’S MUSIC o przekroju 6 mm. Jest on dosyć cienki, ale przy tym ładnie się zwija i nie ma tendencji do łamania się. Przewód z serii ECONOMIC jest bardzo elastyczny i pięknie układa się na ziemi, co z pewnością bardzo ucieszy adeptów sprzętu gitarowego. Co do brzmienia to tutaj zdecydowanie należy się pochwała. Nie szumi, nie trzeszczy, a równocześnie gra w pełnym paśmie nie ustępując dużo droższym kabelkom. Konstrukcja samego przewodu jest na tyle dobra, że z powodzeniem mogą go stosować najwięksi brzmieniowi puryści.

 

STANDARD

[lupa:4]

[lupa:5]

[lupa:6]

[lupa:7]

Kabel z serii STANDARD różni się od serii ECONOMIC zdecydowanie lepszymi i ładniejszymi wtyczkami JACK, z tego co mi wiadomo są to autorskie wtyczki RED’S MUSIC. Testowany model wyposażony został we wtyki o modelu J12 (prosty) i J20 (kątowy), które to jakością biją o głowę serię ECONOMIC. Wykorzystany przewód jest taki sam jak w kablach ECONOMIC, więc o różnicach brzmieniowych raczej nie może być tutaj mowy. Układa się więc tak samo jak ECONOMIC, brzmi bardzo ładnie jak ECONOMIC, kosztuje trochę drożej, ale żywotność JACKów jest zdecydowanie wyższa. Innymi słowy na kablu z serii STANDARD przyjdzie nam dłużej pograć.

 

STUDIO

[lupa:8]

[lupa:9]

Kolejną serią w ofercie RED’S MUSIC jest model STUDIO. Od wspomnianych powyżej serii STUDIO różni się praktycznie wszystkim. Do jego konstrukcji wykorzystano przewód o przekroju 7 mm (model INS101) i wtyczkach renomowanej marki NEUTRIK. Tutaj już nie ma ściemy jak to potocznie zwykło się mówić. Wtyczki JACK są najwyższej jakości, co zapewnia naprawdę długą żywotność. Grubszy kabel jest wciąż tak samo elastyczny jak w cieńszych modelach, ale przy tym wyraźnie wytrzymalszy i jeszcze bardziej odporny na działania mechaniczne. Brzmieniowo STUDIO nie można kompletnie nic zarzucić. Pięknie przenosi górę i dół pasma, o średnicy nie wspominając. O szumach i trzaskach w tym modelu należy kompletnie zapomnieć. Jak dla mnie rewelacyjny kabel, który od dzisiaj z powodzeniem przejmuje żółtą koszulkę lidera przewodowego peletonu.

 

STRONGER

Ostatnim testowanym kablem jest seria STRONGER. Jest to najnowszy produkt RED’S MUSIC, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie muzyków, oczekujących bezkompromisowych rozwiązań na scenie. STRONGER grubością zbliżony jest do modelu STUDIO, jednak znacznie odbiega od niego parametrami wytrzymałościowymi. Poprzez inną konstrukcję przewodu, kabel z serii STRONGER jest sztywniejszy, gra jednak równie pięknie jak model STUDIO. Konstrukcja STRONGER’a to krzyżowy, miedziany oplot, gruby rdzeń oraz dwa ekrany z przewodzącego PVC.

[lupa:10]

[lupa:11]

[lupa:12]

 

RED’S nie zapomniał również o naprawdę solidnych wtyczkach typu JACK. Dostarczony do testu model wyposażony jest w kątowy oraz prosty wtyk. Oba posiadają sprężynę wzmacniającą i zabezpieczenie uniemożliwiające wyrwanie. Mam wrażenie, że na wspomniane wtyczki można w szale koncertowym wskoczyć a i tak z nimi się nic nie wydarzy. Cały kabel z serii STRONGER wzbudza ogromne zaufanie konstrukcją jak i brzmieniem. Z czystym sumieniem można polecać go muzykom koncertującym na największych stadionach świata lub jeżdżących w roczne trasy po klubach. Sprzęt nie do zajechania!


Warto wspomnieć, iż wszystkie testowane przewody lutowane są cyną bezołowiową z dodatkiem miedzi i srebra, co zapewnia doskonały kontakt przewodu z wtyczką i długoletnią trwałość. Do produkcji wszystkich przewodów wykorzystywana jest miedź beztlenowa, co z kolei zapewnia dłuższą żywotność żył transmisyjnych i zmniejsza ryzyko korozji. Kolejnym czynnikiem dla których warto powiedzieć TAK dla kabli RED’S MUSIC jest fakt iż są one produkowane w Polsce, przez co kupując je możemy wesprzeć polską gospodarkę.

Zdecydowanym plusem jest fakt iż przewody RED’S MUSIC dostarczane są, bez względu na serię, z gustownymi, czerwonymi rzepami z logo producenta, które ułatwiają utrzymanie porządku w naszej kolekcji przewodów. Osobiście nie wyobrażam sobie posiadania kabla bez takiego rzepu lub innego rozwiązania pozwalającego na ładne zwinięcie przewodu.

Minusem wszystkich kabli firmy RED’S MUSIC może być fakt iż użyte do ich produkcji PCV ma tendencję do chwytania brudu, ale umówmy się, o kable należy odpowiednio dbać i raz na jakiś czas przelecieć po nich szmatką by zetrzeć to co złapały leżąc na podłodze.

 

Podsumowując.

Uważam, że przewody firmy RED’S MUSIC nie mają się czego wstydzić wśród konkurencyjnych marek z zachodu i każdy muzyk z wysoko podniesioną głową może ja brać na nagrania do studia czy też na koncertową scenę, gdyż z pewnością nie będzie obciachu a już na pewno nie straci na tym brzmienie. Zdecydowanie polecam.

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

ogólna ocena:
Kable nie skręcają się, ładnie układają się na ziemi.
Czerwone rzepy w każdej serii
Produkcja 100% w Polsce
Kable są bardzo dobrze wykonane. Wyższe serie to maksimum pewności
Świetna jakość dźwięku i bardzo dobre brzmienie. Zwłaszcza w modelu Studio.
Kable mają tendencję do chwytania kurzu
Do testów dostarczył:
Red's Music
reklama

Najchętniej czytane

więcej
TEST: Peavey RBN 1121
TEST: dBT RW16MS, RW16BS & DEM 302

Pozostałe testy nagłośnienia

Systemy bezprzewodowe dBTechnologies

Systemy bezprzewodowe dBTechnologies

Przyjazne budżetowo systemy bezprzewodowe firmy dB Technologies miały swoją premierę już dobre kilka miesięcy temu. Oglądając je podczas targów miałem...

Produkt: RW16MSRW16BSDEM 30
Cena: 700 zł770 zł1600 zł
Mikołaj Pawlak Realizator dźwięku, redaktor
Kolumna aktywna Peavey RBN 112

Kolumna aktywna Peavey RBN 112

Peavey. Jedno słowo, a kojarzyć może się z całą masą różnego rodzaju urządzeń audio. Ta powstała w 1965 roku firma od samego początku zajmuje się produkcją...

Produkt: RBN 112
Cena: 3.200 zł
Mikołaj Pawlak Realizator dźwięku, redaktor
Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus

Końcówka mocy Powersoft "T" i Armonia-Plus

Ocena:

Niezależnie od wybranego modelu, nabywając końcówkę serii T uzyskujemy niemalże pewność, że przez kolejną dekadę będziemy pracować na sprzęcie należącym do awangardy. Zapraszamy na test nowych wzmacniaczy Powersoft.

Produkt: T
Przemysław Waszkiewicz OFFSTAGE
System monitorowy LDM Flatspeaker 200

System monitorowy LDM Flatspeaker 200

Kilka dni przed otwarciem, do klubu Black&White w Ostrołęce dotarła nieduża paczka. Nadawcą była firma LDM Electronic Sp. z o.o., która przekazała nam na...

Produkt: Flatspeaker 200
Paweł Berent
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz